Zeki kültürlü insan özellikle hangi konularda başarılıdır?

zeki kültürlü insan özellikle hangi konularda başarılıdır?

bir insana zeki diyebilmeniz için kaç dil bilmesi gerekir nasıl davranması hangi konuları adı gibi bilmesi gerekir sizce?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir insanın dil bilmesi onun zeki ya da kültürlü olduğunun göstergesi değildir. Kursuna gider öğrenisin. Zeki olan belki daha çabuk öğrenir, hepsi bu. Üniversite okumak da bunun bir kriteri değil günümüzde. Kim kendini daha iyi yetiştirirse o daha kültürlü olur. Kim etrafını sorgulayıp, doğruyu aratırıyorsa ve çeşitli kaynaklardan faydalanıp empati kurabiliyorsa, koyun gibi her şeye eyvallah deyip de sürüye katılmıyorsa o kültürlü ve mantıklı bir birey olur. Herkese eyvallah demneyip de haklının yanında doğru sebeplerle duran ve nilgi birikimin doğru yerlere kanalize eden insan gerçek zeki insandır. Önemli olan zeka ve bilgi değil onları doğru kullanabilmekltir. Yoksa hiçbir işe yaramazlar.

1|0
    2|0
  • zekilik çalışmakla olmaz Allah vergisidir. Ha biraz daha çalışıp bilbilenebilir ama dil felan bilmekle bunları birbirine katamazsın.

mesela adam cayır cayır geo mat yapıyor yani sayısal basıo kafası ama dil bilmiyor zeki değilmi bu adam o zaman..

0|0
    1|0
    • hayır efendim gayette çalışmakla olur.yetiştirme ve eğitimle alakalıdır.

dahilere bakıldığındada zaten gayretli azimli hırslı oldukları görülür. bunlar bıkmadan usanmadan çalışmaya ilgiye alakaya bağlı şeyler.

bir insanın birden fazla dil bilmesi kelime haznesini ve hafızasının kuvvetini gösterir. ha başka konuda eksikliği vardır o ayrı.

• evet yanıtına katılmadığım için eksiledim.doğuştan gelen bir huy olabilir ama yetiştirme ve eğitim daha büyük rol oynar. hem karakterde hem zekada.sende benim düşünceme yanlış yaklaşıyosun.

• zeki olmak geliştirilmez demedim ben ? ama doğustan gelen özelliklerin payı daha büyük . fikir ayrılığımız burda

• zeki insan hazır cevaptır. iyi espri yapar. mantığı kuvvetlidir. anlatılanı anlar gördüğünü kavrar.

kültür , dil , vs bunlar zekayla alakalı durumlar değildir. kendini geliştirmişlikle alakadır. zeki insan bir dil bilir 1 ayda öğrenir köyde yasıyordur imkanı yoktur.ama başka salak biri vardır para boktur imkan coktur 6 dili 15 senede öğrenmiştir.. falan zeka ve kültür ayrı birimlerdir .

0|0
    1|1
    • bakarsan oraya bende zeki ve kültürlü diye sordum zaten

• sürü mantığının sende hakim olduğunun en büyük göstergesi işte! doğrulukla çoğunluk doğru orantılı mı yani puffff evet o butonu boşuna koymamışlar oraya. eğer aynı görüşte değilsem yanlış buluyorsam -1 veririm

• haklısın 40 tane adam salak sen zekisin bir sktr amk

• Düşünme konusunda basarılır ama cok dusunme de herzaman kararsızlıgı yanında getirir.

0|0
    0|0
  • dil bilmesi içinde zeka gerkiyorsa , zekanın dil ile ne alakası var anlamadım? .s

0|0
    1|0
  • üretkendir şiir falan yapar tamir yeteneği kuvvetlidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• herkesin ilgi alanı farklıdır ilgi alanı farklı olan insanlarda bu alanlarda başarı sergilerler neden her zeki olan insan aynı dalda başarılı değil o zaman herkesin tek bir konuda başarı sergilemesi gerkirdi neden bir çok dal var? çnkü herkesin istediği şey farklı. zeka neyi bildiğine bağlı değildir neyi istediğine bağlıdır. dil bilmekte zeka işi değil beyin egzersizidir. sen yılmadan usanmadan çaba sarf ediyorsan bunu başarırsın. 80 yaşındaki kadın ing kursuna gidip dil öğrenmiş o yaşta bu beyini düşünbiliyormusun? herkeste aynı beyin var tek fark insanların azmi.

0|0
    0|0
  • zeka eğitimle kazanılacak bişi diildir arkadaşım

0|1
    0|0
    • hayır eğitim IQ nun gelişmesinde rol oynar arkadaşım

• einstein ın çocukluğunu anlatan yazıdan bir bölüm. " Einstein Latince ve matematikteki keskin mantığı seviyor ve bu derslerde en yüksek notları alıyordu.Talmud’un ziyaretleri Einstein on yaşındayken başlamıştı ve beş yıl boyunca sürmüştü. Einstein kendisinden büyük bir üniversite öğrencisi ile konuşmaktan hoşlanıyordu ve Talmud kısa sürede Einstein’ın sıradan bir çocuk olmadığını fark etmişti. Birlikte bilim, matematik ve felsefe konuşuyorlardı.[3]"

• " Einsten o yaşta kitabı anlamakta hiç zorlanmamış ve okulunda sürekli Kant hakkında konuşmaya başlamıştı.[3]" yani einstein okulda başarısız olmuşsa bile bu okulun eğitiminin ona kolay gelmesindendir.zekanın doğuştan gelen bir şey olduğunu reddetmiyorum ama eğitim olmazsa o zeka çaya atılan şeker gibi erir gider. zeka=azim+eğitim+kavrayış.

Yükleniyor...