Özel hastaneler için Muayene ücreti en fazla bu kadar olacak ? düşünceleriniz

Tedavi ve laboratuvar için ödenecek fark miktarının yükselmesinden endişe eden vatandaşı rahatlatacak açıklama Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Genel Başkanı Dr. Reşat Bahat'tan geldi.

Bahat, "Fark oranının artması vatandaşı incitecek gibi algılanıyor. Ama öyle değil. Yani fark ücreti yüzde 200'e çıksa en pahalı olan bir kadın doğum muayenesinde tetkikler dahil en fazla 60 lira alınabilecek" dedi.

Diyaliz, transplantasyon, kalp cerrahisi, aciller, yoğun bakım, radyoterapi gibi. Bunlar iyi bir hastaneden cironun yüzde 50'sini oluşturuyor. Geriye kalan yüzde 50'lik bölümden her hasta için yüzde 200 fark alamazsınız. Mesela gözde veya fizik tedavide yüzde 200 fark alabileceğiniz bir hasta bulamazsınız. Bunlarda size yüzde 200 yetkisi verilse bile mevcut rekabet ortamında sadece yüzde 60 fark alabilirsiniz."

özel hastane dönemi bitmiştir... bence en iyisi oldu ... garibanı hor gören bu sülük hastaneler para kazanayorlar...

• Özel hastaler çok para alıyor
    40% (2)0% (0)20% (2)Oy Ver
  • Özel hastaler çok para alıyor ama ilgileniyorlar.
    20% (1)20% (1)20% (2)Oy Ver
  • Ben devlet hastanesine giderim başkada bir şey bilmem !..
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Para önemli değil , istesinler veririm !..
    20% (1)40% (2)30% (3)Oy Ver
  • En iyisi hiç hastalanmamak , turp gibi olmak !...
    20% (1)40% (2)30% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Para almalarında yine o kadar problem yok çünkü gerçekten iyi bir şekilde ilgileniyorlar, detaylı tahliller, kesin sonuç vs. ama bir araştırma hastanesi değil tabii. Sıradan bir devlet hastanesine gittiğinde o sırada beklemek, doktorun ilgisizliği falan filan insanları özele teşvik ediyor.

0|0
    0|0
    • haklsında ilk kayıt sırasında 60 tl alıyorlar sonra tahlil vs rötgen vs..şeyler içinde para bir röntgen bu kadar para tutmaz ..% 1000 kazanıyorlar özel bir hastanede çalışan kişi söyledi bunu ?

• Yok çalışmıyorum sadece okuyorum..Ama hastaneler, doktorlar açısından bilgim var annem nedeniyle, evet.

• annen hangi bölüme bakıyor hastanede doktor sanırım ..çoçuk bölümüdür inşallah :)

Kızlar Ne Diyor 3

• özel hastanede cılt doktoruna gıdıyorum.muayene parası degıl de test-tahlıl paraları öldürüyor benı.

0|0
    0|0
    • eee ne yapacaksın test ve diyer şeyler çok pahalı , onların elektirik parası % 10000 derece

• En iyisi hiç hastalanmamak , turp gibi olmak

0|0
    0|0
  • Özel hastaler çok para alıyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Özel hastaler çok para alıyor ama ilgileniyorlar.

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0
Yükleniyor...