Bayanlar için ideal dambıl ağırlığı nedir?

Arkadaşlar kollarımı güçlendirmek için dambıl çalışmak istiyorum. Sorun şu ki 5kg ile başlamayı düşünüyorum sizce az mı? Bide dambıl ile çalışmanın faydaları nelerdir. Dogru bir şey yapmayı planlıyorumdur umarım.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• ideal dambıl ağırlığını kendin belirlemelisin guclenmek istiyosan seçtiğin ağırlık yapacagın hareketi hile yapmadan yani hareketi bozmadan anca tamamlayabileceğin ağırlık olmalı yani biceps curl yapıcaksan 3x10 seti ancak tamamlayabileceğin ağırlık olmalı fazlasını yapıyosan agırlık hafif az yapabiliyosan fazla ağırdır. agırlıkta kişiden kişiye değişir sana 5 kilo hafif gelebiliyoken bir başkasına ağır gelebilir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 5 kg az değil erkekler bile o kilolarda çalisiyor ,

Deneme yapabilirsin kolunu belini sallamadan doğru haraket ile 10 tekrar yap yavaş yavaş kaldirip daha yavaş sekilde indireceksin , 7-8 de zorlaniyor 9-10 u zaten yapamiyorsan ideal ağirlik odur. Çünkü 5-10 saniye ara verip bir tur daha yapman gerekecek asil ihtiyacin olan o zor turda çalişmak ;) .. Başarilar 5 kg kadina fazla gelir diye dusunuyorum şahsi fikrim..

1|0
    0|0
    • Zaten normal zamanlarda da şınav çeken biriyim. Çok değil tabi ama yani güçsüz bir insan olmadığımı düşünüyorum bence 5i kaldırabilirim. Tavsiyelerin için teşekkürler😊😊

• Ben 100 kiloyum aşirida guclu birisiyim spor salonunda 10 kg ile bile çalişabiliyorum fakat doğru ağirlik değil .

5 kg ileri zamanlarda 7.5 kg ideal erkek için

Kadinlarda daha az haliyle dedigim gibi sen youtubeden araşdir doğru dambıl çalişma yontemi diye doğru pozisyonda onerilen şekilde çalişirsin 5 al dayanirim diyorsna o zaman ayrica her dambil ayni olmuyor plastik ile demir arasinda bile fark oluyor çok ince olmasin tutma yeri mesala ;)

• Amaca göre artar kilo. Ben 1.75'e 55 kiloydum yıllar önce 6 kilo ile başladım sonra artıyor. 5 kilo fazla gelirse 3'e düşersin zamanla artar. Sporda özellikle vücut geliştirmede ideal diye bir kavram yoktur.

1|0
    0|0
  • 3 le başla çünkü bazı hareketleri 5 le yapamaya bilirsin sonra arttırır son saten 3 kilo saten zorladikca sana 10 kilo gibi gelmeye başlayacak sonra 15 kg olmuş gibi olacak öyle yani zorlamassanda bisey elde edemezssin

1|0
    0|0
    • Mantıklı ama içimden bir ses 5 ile başlamamı söylüyo

• Hevesliyim😄

• emek vermen gerek acı cekmen ve ter dökmen gerek ancak öyle istediğin vücuda kavusursun 😉😊

• Zaten başlangıç 5 olmalı sonra gittikçe yükseltilir

1|0
    0|0
  • 2 kg

0|0
    0|0
  • 1 kg

0|0
    0|0
  • Öyle bir genelleme yoktur , bayandan bayana değişir bu.

0|0
    0|0
  • 1 kilo

0|0
    0|0
  • @candygirl34 senin cevapyabiliceğini düşündüm :)

0|0
    0|0
  • 1 kilo 2. ayda 3 kilodan devam edebilirsin

0|0
    0|0
    • Az ya😕 1 kilo dediğin ne ki. Zaten az da olsa şınav çeken bir insanım kollarım alışık ağırlıklara

• O agirlik sana agir gelmeye baslayacak zaten 1 le basla hazirla kaslarini daha iyi beslen. Sonra yavas yavas arttir. Kosmak gibi dusun isinmadan kosarsan sakatlanirsin hemen nefesin kesilir ama iyi isinip hafif tempo baslayip sonradan arttirirsan sikinti yasamassin insanlarin programlarina da aldanma 10 sinav 10 mekik 10 set agirlik tamamdir

• Mantıklı👍😄

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...