Dindar bir insan mısınız?

Hangi dine mensupsunuz? Dindar mısınız? Din hayatınızın ne kadarını kapsıyor?

0|0
14|23

En İyi Erkek Görüşü

• Allaha şükürler olsun ki ateistim :D hiç bir inancım yok benim, hamdolsun. Din benim hayatım için hiç bir anlam taşımazken, malesef hayatımın %0sını kapsamasını dilerken böyle olmadığını söylüyorum. Çünkü yaşadığım çevre dindar, bu yüzden din hala hayatımın içinde.

2|0
    3|3

Erkekler Ne Diyor 22

• Çok şükür Müslümanım ve Müslüman bir toplumda yetiştim her ne kadar dinsiz adam görsem de. Ama gerçek bir Müslüman mısın dersen daha olamadım. İnançlarım kuvvetli, çok ayrıntıya takılırım bazı konularda ama tam anlamıyla inandığım dinin bütün gerekliliklerini yerine getiremedim.

Din hayatımın içindedir ama hayatımla ilgili bir karar alırken dini karıştırmam ama dua ederim.

1|1
    0|0
  • Merhaba uykucu kardeş;

"Dindar" bir insan değilim.

Evet.

Dinimi çok severim, dini kaideleri elimden geldiği kadar yapmaya çalışırım; ama ben "DİNDAR"ım dersem hakikaten Müslümanlığa ve hakiki manada Dindar insanlara zarar vermiş olurum

Bu sebepten mütevellit arkadaşların beni "dindar" görmemesini arz ederim.

Aciz bir kulum

Selamlarımla

2|2
    1|2
  • Tüm islam aleminin kandili mübarek olsun.

3|3
    0|0
  • Hangi dine mensup olduğunu bilmeyen bir topluma sorulacak en kazık soru...

Sorsan hepsi islam der yine soran islam diye abuk subuk bir din tarif ederler.

yok uçan evliyaları yok dara düşeni kurtaran şaklabanları...

0|0
    0|0
  • dindar degılım.sıgara alkol falan kotu alıskanlık olarak nıtelendırılen cogu sey var.ama cogu dını gorevını yerıne getıren ıbadetlerını yapan fakat bunları yapmasına ragmen kul hakkı yıyen yobaz ıbneler gıbı olacagıma boyle olup durust olmayı yeglerım.kendı ıbadetım dınım Allahla benım aramda.

1|2
    2|0
  • Gök tanrı inancına mensubum

0|1
    0|1
  • Müslümanım.Sürekli namaz kılmam.Alkol bazen alırım.Dindarlık bana göre sürekli namaz kılımak şeklen müslüman olmak değil.İçimden her gece yaradana seslenirim şükrederim.Standart arapça dualaraı okumam gece yatarken.Türkçe ve içimden geldiği gibi yüzleşirim tanrıyla.Yalakalık yapıp çok dua okuyup camide şuraya otur daha sevap buraya bunu yap sevap kazan gibi yalakalıkları asla yapmam.Samimi ve içimden geldiği gibi yaparım herşeyi

0|1
    0|0
    • hem seklen hem de ıcsel olarak musluman ol zormu gelıyor namaz muslumanlıgın olmazsa olmazı;)

• biliyorum çok haklısn vakıt buldukçada kılıyorum

• müslümanım..

1|0
    1|1
  • Dinsizim, mutluyum, hayatim bos degil, ahlakliyim ve hayir Dini arastirmadim niye dinsiz olmadim tam tersi.

Hem Cevap verdim , hem önyargilari yok ettik :)

1|0
    4|5
    • eksi'ler müslümanlarin diger inancli insanlara nekadar saygili olduklarini gösteriyor aasadaafaf

• bu sitede sadece Müslümanlar mı var ? bir Hristiyan seni eksilemiş olamaz mı ?

• Burasinin cogunlugu Müslüman, tabiki tam olarak söyleyemen ama eminim ki bu soruyu bir tane hristiyan bilem okumadi, ve diger inanclilarin eksi vermeye sebebi yok.

*öpücükler'

• Yok ki bir dinimiz sarıp sarmalasın, köşkler, huriler, şaraplar, ballar, çeşit çeşit tatlar versin.

0|0
    0|0
  • sorsan elhamdülüllah müslümanım derimde.. anca oruç tutuyorum.. bütün fazifelerimi yerine getiremiyorum eksik müslümanım

0|0
    0|0
  • Benim Dedem Hacı asdasdasd :D

1|1
    0|0
  • elhamdülillah ğayru beladan bu yana müslümanım. dinimin emrettiklerinide elimden geldiği kadar yapmaya gayret gösteriyorum dindar değil mümin im...!

0|0
    0|0
  • müslümanımda bu seni ne ilgilendiriyor herkezin dini kendine sonucta hı ?

0|0
    3|1
    • Sorudan rahatsız olduysan cevap vermeseydin.

• Sen değil, çocukluğun sıktı ve hala sorumdan uzak durmuyosun :)

• bazen cıkar içimdeki cocuk çareeesiiiz =) kovuyomuusun yani hı =(

• #MensupOlmayıSevmem

#Dindarım

#HayatımınTamamınıKapsar

#KSye hashtag gelsin

1|0
    0|0
  • Biraz agnostiğim abisi, hayatımın neredeyse tamamını kapsar.

1|1
    0|0
  • Kısmen ama gerektirdiklerini yapmıyorum çünkü içimden gelmiyor. Ha dua ederim, hatta zaman zaman konuşurum da böyle havaya bakıp bununla sınırlı dindarlığım :)

0|0
    0|0
  • elhamdulıllah muslumanız elımızden geldıgınce yarım yumalak ta olsa dınımızın gereklerını yerine getirmeye calısıyoruz Allah affeder kabul eder ıns

0|0
    0|0
  • değilim.

0|1
    0|0
  • Hamdolsun dindarim..

1|0
    0|1
  • dindar diye bişey yok dinde,

0|0
    0|0
  • Allah'a inanıyorum, ve dinlerin Allah'ı bulmak için bir araç olduğuna ancak Allah'ı bulmak için dine illa gerek olmadığını düşünüyorum.

Doğanın kanunlarını anlayan, ilahi adaletin varlığını hisseden ve içinde bulunduğumuz kompleks sistemi gören insanlar, mutlaka bunun bir yaratıcısı olduğunu anlayacaktır. Bunu anlamam için herhangi bir dine ihtiyacım yok.. Ben Allah'ı gerçekten hissediyorum.. Her baktığım yerde görüyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• İslamiyete inanıyorum.Müslümanım.Elimden geldiğince dinimin gerekliliklerini yerine getirmeye çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • Allah'a şükür Müslümanım.Elimden geldiğince davranışlarıma dikkat edip,güzel ahlaklı olmaya çalışıp,temiz ve masum biri olarak yoluma devam ediyorum.Fakat ne derece dindar ve iyi olduğumuzu bir tek Allah bilir.

1|6
    1|1
  • Dinime inaniyorum. Dindar olunmaz bence; yani ya inanirsin ya da inanmazsin. Oyle az inancliyim, cok inancliyim laflari bana sacma geliyor.

1|0
    0|0
  • Müslümanım elhamdulillah

elimden geldiğinde dinimii yaşıyorum günah ve haram olan şeylerden uzak durmaya çalışıyorum ne kadar dindarım bilmem

kimseye karışmam herkes dinini istediği gibi yaşar

0|1
    0|0
  • elhamdülillah müslümanım..

kişinin aynası iştir,lafa bakılmaz..Allah kendine layık kul eylesin inşaallah.

0|2
    0|0
  • Dini inancım yok

0|2
    1|2
  • Değilim.

0|2
    1|2
  • Dindarım

0|1
    0|0
  • Elhamdülillah Müslümanım. Dinim yaşamımın ayrılmaz bir parçasıdır.

0|2
    0|0
  • agnostik. .

0|1
    0|0
  • Hiç değilim.

0|1
    1|1
  • az biraz

0|0
    0|0
  • Müslümanım elhamdulillah