Bu uçak havalanabilir mi?

Çok geniş ve uzun bir koşu bandı düşünün. Üzerinde bir jet uçağı var.

Kafanızda canlanması için : link

Uçağın motorları çalışmaya ve ileri doğru hareket etmeye başlıyor.

Koşu bandında da uçağın ileri hızını algılayıp, aynı oranda uçağın aksi istikametinde, kendi hızını artıran bir sistem var. Uçak hızlandıkça, bantın da aksi yöndeki dönme hızı, aynı oranda artıyor.

Soru: Bu uçak havalanabilir mi?

• Evet havalanabilir.
    A seç
  • Hayır havalanmaz.
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Soruyu takip etmiyor değilim, her ne kadar öyle görünmese de biraz daha katılım olabilir diye bekliyorum. Yanıtlar için teşekkürler.
Biliyorum güncellemeleri okuması sinir bozucu ama güncellemesi çok keyifliymiş ahaha.. Neyse sırf gıcık etmek için güncellemedim haliyle, son durumu veriyorum Evet havalanabilir diyen 3 kız 2 erkek var, Hayır olmaz öyle şey diyen 4 erkek. Havalanmaz diyen kız yok yani, ilginç gerçekten..

6|4
44

En İyi Kız Görüşü

• Evet havalanabilir.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• ya bu cinsiyete göre nasıl anlasılır :D. uçak kalkıs gucunu yerde tekerlek sürttürmekle almaz ki bebem çatır çatır kalkar bence.

0|1
    0|0
    • Kısmen haklısın bebeem, tekerlekle bir ilgisi yok olayın.

• Önemli olan uçağın ileri hareket etmesi ve kanatlarıın altından kalkmasına yetecek kadar havanın geçmesi.

• humm mantıklı.

• beyin çemçüklemesi yaşadım

0|1
    0|0
  • Hayır havalanmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Uçağın kalkışı koşturmasından değil , kanatlarının altından geçen havanın kaldırma gücüne bağlıdır.

Oyun sorulardan biri .. sevimsiz tuzaklı ...

0|0
    0|0
    • Evet / hayır bir cevap vermen lazım hafız, tuzaklı deyip geçme :)

• Kalkışa , eğer yeterli rüzgar kanatlarının altından geçirilirse istediği kadar bant geriye çalışsın; evet geçer ama sadece yükselir. Harrier savaş uçakları bu tekniği taşır ve dikine havalanır. .. Hafız ... Bu kelimeler de ne ya _?

• Ağız alışkanlığı olmuş o artık hocam gibi. Neyse senin cevap netleşmemiş henüz, anket yukarıda..

• evet havalanabilir. MYTbusterı izlediysen orda denediler bunu. :))

0|1
    0|0
    • ne diyorsun fikrime?

• Cevabını zaten bildiğim bir soru, mythbusters'dan çok önceleri de tartışılmıştır bu mevzu :) Fikir senin olmadığı için birşey diyemiyorum senin durum kopya çekmeye giriyor :D

• Havalanamaz hafız. Uçakların çalışma prensibinde hareketten kaynaklanan kinetik enerji, yüksekliğe -potansiyel enerjiye- dönüştürülür. Yani uçağın havalanabilmesi için, hareket etmesi gerekir. Ama koşu bandı üzerinde -Yer değiştirmediğinden- hareket edemez. Yani uçamaz.

0|1
    0|0
  • Sanmıyorum :) ilginç bir soru ama

0|0
    0|0
Yükleniyor...