Türkiyede eğitim sistemi

Türkiye'de üniversitelerin etkili ve başarılı eğtim düzeyinde olduğuna katılıyor musunuz?

0|0
16|29

En İyi Kız Görüşü

• hayır.

ama biz de pek başarlı sayılmayız hani.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Hayır katılmıyorum. Hiç ilgimizi çekmeyen konuları zorla öğreniyoruz. Yarış atı gibi sınavlara hazırlanıyoruz. Yetenekler göz ardı ediliyor. Kesinlikle daha farklı bir sistem olmalı.

2|1
    0|0
  • hayır katılmıyorum üniversietler için bişey diyemem ama eğitim sistemi çok kötü. öğrencileri ezbere dayatıyorlar düşünmeden yoksun bir geleceği iktidar daha kolay yönetir çünkü.

0|1
    0|0
  • Hepsi değil ama kaliteli üniversiteler de var . Ben benimkinden memnunum.

0|1
    0|0
  • geçen face te bir arkadaşla kapıştık :) bir yazı paylaşmış "bir ulusu yok etmek istiyorsan füzeye ya da atom bombosına gerek ok, eğitim kalitesini düşür yeter"

bende : "YANLIŞ! Eğitim kalitesi olan ulusu hiç bir bomba yıkamaz" yazdım.

kız bana : istersen yazıyı bir daha oku demiş... :D

bende : istersen tekrar yazim "ZATEN" eğitim kalitesi olan bir ulusun eğitim kalitesini düşürmek atomu parçalamaktan daha zordur" yazdım :D:D:D

öle bir anı işte :D

0|1
    1|0
  • türkiyede eğitim sistemi yok. o kadar çalışıp hiçbirşey elde edemiyoruz. dünya çapında olan üniversitelerdeki öğrenciler kadar çalışıp işe bile giremiyoruz.

0|1
    0|0
  • Hayır...

0|1
    0|0
  • Hayır katılmıyorum ..ankilbiapay tredin :)

0|1
    0|0
  • tabi ki hayır!

0|1
    0|0
  • O kadar harika bir sistem varki anlatilamaz yasanir

0|1
    0|0
  • Hayır.. Hepsi faşist ve ayrımcı.

0|1
    0|0
  • Türkiyede eğitim sistemidemi vardı?

0|0
    0|0
  • herhangi bir işte dikiş tutturamayan pek çok arkadaşım akademisyen olmayı tercih etti.

buldular birilerini, yök'ün bütün güvenlik sistemlerini aşıp fakültelere sızmayı başardılar.

peki, hiçbir gerçek yetenek gösteremediği için akademiye sığınan, ruhunda araştırmacılık olmayan, sadece mesai doldurup maaş almayı uman adamın yetiştirdiği öğrenciden ne olur?

ben söyleyeyim, bir cacık olmaz.

içi boş insanların doldurduğu tabelası afili bir üniversiteden mezunum. üniversite öğrencisi iken benim yeterliliğimden şüphe edip ekstra sınavlara sokan tüm yabancı lisansüstü eğitim kurumlarına sinir olurdum. sonra lisansüstüne çıktım, muadilim yabancı üniversitelerin öğrencileriyla tanıştım ve yıllarımı nasıl bomboş harcadığımı anladım. kusura bakmayın, bizde de bir numara yok üniversitelerimizde de.

0|1
    0|0
  • türkiyenin eğitim sistemi iyidi bence.suanda yapılan ilkokul düzenlemelerini bildiğim öğrendiğim ve anladığım kadarıyla saçma buldum.

üniversite düzeyinde evet çok iyi okullar var,iyi bir eğitim alıyoruz hatta bence fazla bile eğitim veriliyor bizede sıkıntı çok ünv olmasında.

çok fazla okul var kontejanlar yüksek herkes okuyor işsizlik doğal olarak çok fazla.

bukadar çok okul bukdr cok mezun olmasının kaliteyi düşürdüğüne inanıyorum.sonucta 50kişinin bir dersi alması var birde hocanın 150tane mıkırdayan öğrenciye ders anlatması var

0|1
    0|0
  • malesef onlar ülkeyi ne hale getirdiler

0|1
    0|0
  • hayır katılmıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• hayır tabi ki.baksana hergün bir sürü

sürü ama :D

üni mezunu ve öğrencisi görüyosun koyun gibiler aynı..sosyal bakışı mantığı zayıf,üstelik dün dinlediği dersi tekrar edemiyo..mezun olmuş ama alanıyla ilgili bişeyler soruyosun mal gibi bakıyo.

hem öğrencilerin tembelliği hem hocaların.sonuçta hocalar zorlasa adam gibi ders anlatsa falan o adam mecburen çalışacak öğrenecek..hocalarda iş yok ya.prof mırof ama mal dolu.kendi öğrenmiş evet.ama öğretemiyo.böyle çok ciddi bir sorun var malesef.sisteme gelince üni ler askeri hiyerarşi gibi

bikaç üniveriste de bir kısım öğrenci çok iyi başarılı aydın..yoksa genelde orda gençler rahatça gezip tozup yiyişiyo ama hiç öyle özgür düşünce falan yok.

akademik eğitim tamamen askeri hiyerarşi.ideolojik.

ah be Mustafa Kemal yaşamalıydı şimdi :(

0|1
    0|0
  • ıhh katılmıyorum.

0|1
    0|0
  • hiç katılmıyorum eğitim sistemine. hocalar bile söylüyor ya olmaz olsun böyle eğitim diğer ülkede adamlar ne güzel okuyor bizim paramız yok tabi oralara gtmeye

0|1
    0|0
  • Toronto üniversitesinde okuyan bir arkadaşım Mevlana programıyla Türkiyeye gelmişti ve birkaç derse girmiştik birlikte sonra bana derslerde öğretilen teoriklerin çok ağır olduğunu ve bunları bilmediğini söylemişti bende çok şaşırmıştım haliyle ama haklıymış Türkiye'deki üniversitelerde dersler çok ağır olmasına rağmen okullar sosyal değil ve öğrencileri hayata hazırlamıyor mezun olunca dımdızlak kalıyor adam...

0|1
    0|0
  • bazıları için kesinlikle bazıları için hayır. özellikle son dönemde açılan yeni üniversitelerde. öğrenci sayısı arttı üniversitelerde dolayısıyla önceden seçilip geliyordu. şimdi alt yapısı derslerle arası zayıf öğrenciler geliyor. oradaki profesörler öğretim üyeleri de haliyle zayıf öğrenciden çok bir şey bekleyemiyor ona göre soruyor. yani üniversiteye göre değişiyor.

0|1
    0|0
  • yok be ya ne eğitimi..kitap üstünde mühendislikmi olur?

0|1
    0|0
  • atılmıyorum ezberci eğitim sisteminde düşünmeyi bilen insanlar yetişmez coğrafya öğretmeniyim ezberci eğitim sistemine alternatif çalışmalar yaptım.Ülkemizin toplumun temel sorunlarından biri düşünme eksikligidir cogumuz düşünme nin ne olduğunu bilmiyoruz sadece kavram olarak kullanıyoruz

0|1
    0|0
  • Uludağ üniversitesinde 1 yıl okudum daha doğrusu okutmadılar.bir insanın ismi peygamber isminden geliyor diye dersten bırakılır mı? Bütün Muhammedler mehmetler dersteen kaldı.

Türbanlı bir abla düşün 4 yıldır aynı dersten kalıyor.

Sınavının tekrar okunması için dilekçe yazdığında dersin hocası kağıdı okuyor ve hiç bir değişiklik olmuyor.

şimdi ben okulu ilk seneden bıraktım

0|1
    0|0
  • inanmıyorum.. tamamen ezberci sistem.. ezberi iyi olan yüksek bir ortalamayla mezun olur.. tek eksik okuduğun alanla ilgili yığıyorlar önüne bilgiyi.. onun yerine uygulama derslerinin saati arttırılmış olsa ortalığın aq.. bir bok olmaz bu sistemle..

0|1
    0|0
  • Neyi nerde okuduguna bagli bence...Ama sistem cokta iyi sayilmaz...

0|1
    0|0
  • Büyük üniversiteler hariç gerisi boş

0|1
    0|0
  • Ofocorse hour ünivercitics ar avsom

İngiliz Dil ve Edebiyatı okuyorum.

0|1
    0|0
  • Katılmıyorum Türkiye'de üniversite okunmaz çok açık ve net söylüyorum.

Aklı Selim olan biri googledan " Top 10 University Rankings " diye

bakıp ne derece basarılı üniversitelerimiz olduğunu görebilir.(istisnalar hariç)

0|1
    0|0
  • Katılmıyorum üniversitelerin ve liselerin müfredatları yeniden düzenlenmeli diye düşünüyorum. Üniversitede bile yeterli serbestlik olmayabiliyor ders seçimlerinde.

0|1
    0|0
  • küçüklükten beri hep ezbere dayalı olan bir eğitim sitemi uygulanıyor ülkemizde. Hatta yurt dışındaki olan eğitimciler bizdeki öğrencileri görünce çok şaşırıyorlar.

0|1
    0|0
  • Odtü ve İtü hariç alabildiğine hepsi boş. Çünkü uygulamaya dayalı değil. Daha çok şey ezberleyip daha çok inekleyen başarılı oluyor. Dünya sıralamasında birleşik devletlerin ve birleşik krallığın en kötü üniversiteleri bile Odtü ve İtüyü solluyor.

0|1
    0|0
  • sayıca fazla ama ggenel olarak eğitim koyun çoban ilişikisi

0|1
    0|0
  • oooo içinden çıkılmaz bir soru sonu gelmez bitmez bu konu :)

0|1
    0|0
  • hayır tabikde erzurm atauni hukuk fakultesnde bir prof var hepsi arş görevlisi

0|1
    0|0
  • Her sene birilerinin keyfine göre değiştirilen eğitim sisteminden en fazla sirke olur.

0|1
    0|0
  • Turkiyede eğitimin bir sistemimi varmış. İlk defa senden duydum. Ben mezun olalı 3 kere değişti 5 senede bildiğin karadüzen bu.

0|1
    0|0
  • katılıyorum, GÜLMEKTEN... fuck the system...

0|1
    0|0
  • eğitim sistemine kafam girsin

0|1
    0|0
  • tabikide hayır ezberci bir sistem var herkes formülleri ezberliyor ama nasıl çözüleceğini bilmiyor

0|0
    0|0
  • liseden sonra binbir umutla gidiyoruz ama umduğumuzun yarısını bile bulamıyoruz.

çoğu ders uygulamalı olması gerekirken hep teori hep teori..

Ülkemizde öğretim var ama eğitim yok kardeşim.

0|0
    0|0
  • en kötü sistemlerden biri insanları kendi yeteneği olmadığı dallardan sınavlara sokup biryerlere gelmesini sağlıyorlar. çok ama çok kötü benim matematiğim kötüdür ama mantıksal zekam ve sanatsal zekam iyidir ama yapamadığım dallardan sorular çıkıyor.

0|0
    0|0
  • türkiyede eğitime değil camilere yatırım var .100binden fazla cami yapıldı.Bu para eğitime yapılmalıydı.Okulların çok büyük eksiklikleri var.özellikle üniversitelerin kalitesi 0 a yakın.Bir kaç tane üniversite hariç geriye kalan üniversiteler liseden farksız.

0|1
    0|0
  • yeni mezunum ve hiç bir şey bilmiyorum yeteri kadar açıklayıcı oldu mu ?:)

0|1
    0|0
    • o durum hepımızde var kardesım herkes ders gecmek ıcın calısıyor ya da bızı bu dayatılıyor.

• Türkiye'deki eğitim sitemi bence biçok ülkeden daha iyi :) Hatta sınav sistemimizi tüm dünya örnek alıyormuş ösym'nin sistemini çoğu ülke kıskanmış benzetmeye çalışıyomuş avrupa ülkeleri de dahil :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...