Aileniz hindu olsa hindu olacaktınız?

şimdi arkadaşlar din tartışması olmadan güzelce merak ederek soruyorum. lütfen mantıklı cevaplarla yalnız.

şimdi siz hinistanda doğsaydınız hindu olcaktınız? başka bir ülke de doğsan yahudi olacaktınız. yani sormak istediğim şey şu. bunlar hep aileden geliyor bana islamın doğru din olduğunu nasıl kanıtlayabilirsiniz? ateist değilim ama bana mantıklı cevaplarla islamın doğru din olduğunu açıklayabilecek olanınız var mı?

0|0
13|14

En İyi Erkek Görüşü

• Herhangi bir dine inanma gereği neden duyuyorsunuzki ?

2|2
    0|2
    • ben inanları neden inandıklarını merak ettiğim için soruyorum. bir gerek duyduğumdan değil

• ne güzel.

Erkekler Ne Diyor 13

• Bunun açıklanabilecek birşey olduğunu düşünmüyorum. Herhangi bir dine mensup olmanın, en önemli özelliği o dine koşulsuz inanmaktır. Tabi sorgulayacaksın, araştıracaksın, öğreneceksin ama inancından taviz vermeyeceksin.

Zaten bu durum açıklanabilecek birşey olsa, Dünya üzerinde bu kadar fazla çeşit din olmazdı. Durumu izah edebilseydin, herkesi müslüman, hristiyan ya da hindu yapabilirdin. Olay bundan ibaret.

Son olarak müslümanlık hakkında bir iki cümle daha edip, bitiriyorum. Müslümanlık, her türlü bilimsel gelişmeyi destekleyen bir dindir. Ve çoğu kişinin düşündüğünün aksine bilimsel temellere herhangi bir karşı durumu yoktur. Örneğin Evrim Teorisi. Dinciler hep karşı çıkmıştır. Ancak Kur'an' a baktığınızda -farklılıklar- bile olsa, ana tema aynıdır. Biraz sayfa karıştırırsanız, sizin de bu tip şeyler göreceğinize eminim.

1|0
    0|0
  • Hindu olup sonra hristiyan olan birçok hintli tanıyorum. Hepsi hala hindu adetlerine uysalarda hristiyan gibi yaşamaya çalışıyor. En nihayetinde İslamiyet içerik olarak bana inandırıcı gelmese idi, (daha doğrusu örneğin hristiyanlık-incil daha inanılabilir veya akıcı bir dille yazılmış olsa idi) belki bende hristiyan olacaktım. Ama mevcut şartlarda İslamiyet hala tek tanrılı dinlerde an fazla mantık içereni.

0|0
    0|0
  • dünyanın neresinde doğsaydım tanrıya gene inanmazdım lakin...kültür nesilden nesile aktarılan birşey hem sosyal boyutu hemde piskolojik boyutu olan birşey...ama bazen aile içinde hatta sosyal yapıda marjinal olan insanlar var yani ailesi X bir inançtan oluyor diye çocuğuda o inançtan olacağı anlamına gelmez...bu tümleme yanılgısı olur...bence en güzeli herkes inancını kendi seçsin...şu inanç böyle şu inanç böyle demek istemiyorum herkesin kendi inancı...

1|0
    0|0
  • Merhaba sevgili kardeşim;

İyiliği emredip, kötülükten alıkoyan din, doğru dindir

İslam da bunu emreder.

Akrabaya yardım etmeyi, fenalıktan ve azgınlıktan uzak durmayı , anne babaya itaati, onlara iyi davranmayı, haksızlık etmemeyi, insanlara yardım etmeyi, sadece kendin için yaşamamayı öğütleyen bu din doğru dindir.

1|0
    3|0
    • Vay, level 3ü görünce daha bir karizma gelmiş sana Semolim <3

• Bırak, yorma kendini şunlar için ya.

• abi 4.6 mılyar yıllk gezegende 4000 yıldır dinler var neden gecmısımz hakkında bilgi yok dünyanın bir fikriniz varmı

• Bunu kimse açıklayamaz. Doğru bir konuya değinmişsin. Anlata anlata dilimde tüy bitti. Kimse salak değil. Bunu görmek çok basit aslında. Fakat öyle Danya' daki salak sayısı o kadar fazla ki, saksıyı çalıştırmaya hem üşeniyorlar hem korkuyorlar. Saksı süs diye duruyor orada, çalıştırmasınlar zaten. Bana göre en mantıklısı agnostik olmak.

1|0
    0|1
    • yani aslına bakarsak bilemeyiz. doğru bir düşünce. ne varlığı kanıtlayabiliriz ne de yokluğu. maddesel elimizde hiç bir yanıt yok.

• Amacım saldırı yapmak v.s. değil ama yeryüzünde ki tüm dünlerin insan elinden çıktığı aşikar. Bunun için söylenenler ve anlatılanları fizik kuralları ile karşılaştırmak kafi. Gözümün gördüğüne, beynimin muhakemesine mi inanayım, yoksa kulaktan dolma efsaneleri mi inanayım. Kimsenin inancına hakaret etmek bana düşmez ama insanların bu kadar kör olmasını hazmedemiyorum.

• İslam hıdayet nasıp ısıdır tabiki ailemız hristiyan olsa bizde hristiyan olcaktık.Cok sukur kı Rabbimize musluman ana-babadan ıslam nuruyla musluman dogduk.İslamın doğru din oldugu hak dın oldugunu Allah Kuranda bıze bıldırmıstır .Yani bende elhamdulıllah muslumanım da boyle sorgulama gereğini nerden buluyosunuz anlamıyorum neyin kanıtına gerek var ki ..

0|1
    1|0
    • bakın ben şunu demek istiyorum kuran müslümanların, incil hristiyanların. müslümana göre kuran doğru hristiyana göre incil. kuranın gerçek olduğunu neye varsayım yaparak inanıyorsunuzz onu merak ediyorum

• Şimdi @soran sana sunu soylım bugun hak dın ıslamdır ıslamıyet geldıkten sonra ıncılde tevratta hristiyanlıkta yadudilikte tarih oldu yanı ortadan kalktı e sımdıkı ınananlarda hıdayete erese eğer musluman olur kurtulur umarım yanı bızımde elımızden geldıkte ıslamı yaymamız lazım bızede vazife dusuyo Kuranı kerım hak kıtaptır ıslam da hak dındır gerçeklıgıde Kurandan alıyoruz ona gore yolumuzu cızıyoruz

• arkadaşım islam denen bir din uydurma zaten yok doğru yolu bulacaksın diyorlar kime göre neye göre kuranı okuyup inanan insanlara üzülüyorum okuduklarını anlamadıkları belli ben dinlere inanmıyorum sadece

1|0
    0|1
    • dinlere inanmıyorsun ama sadece islamiyete atıfta bulunuyorsun?

bunu hep merak etmişimdir zaten neden islamiyete böyle yaklaşılır

diğer dinlere tepkini merak ettim

• burdakiler müslüman olduğu için arkadaşta müslümanlara yönelik yapmış örneğinde bir yanlış yok.

• cennet annelerın ayakları altındadır yazan bir kıtapta musluman olmayanlar cennete gıdemeyecek yazıyor müslüman olmayan anneler o*çocugumu.. akraba ilişkileri sex vs kitapta yasak ilk insanlar böyle dünyaya gelmıs. 4.6 mılyar yıldır var olan bır gezegnde 4000 yıldır dinler var gelecekten atıp tutan kıtapta gecmıs hakkında bilgi yok ... muhammed allaha benım ummetıme acı merhamet et demıs kıtapta yazıyor ama gel gorkı bu aclık susuzlktan olen afrıkalı araplar oc oluyor bu kitaba ınancam bide

• Sadece bildiklerimizi sana aktarabiliriz

Diğer ilahi dinler sadece kavimlere gönderilmiştir

İslamiyet tüm alemlere gönderilmiştir

biz buna inandığımız için doğru görürüz

Bakma islamiyeti dünyada kötü göstermeye çalışan çok etken var

En son hareketler müslüman diyince terörist algılanması son yüzyılda durum bu

0|0
    0|0
  • Bütün Müslüman ülkede doğan adamlar Müslüman mı peki ? Sitede her iki kişiden birisi inançsız neredeyse. Sen buna ne diyeceksin ? Bu adamlar başka ülkede mi doğdu ?

0|1
    0|0
    • bu sadece konuya bir örnek. amaç inandıkları dinin neye göre inanıyor olmaları.

• kalü belada sen neyi kabul ettinse o olacaktın. sonradan müslüman olan yokmu:?

0|0
    0|0
  • ya sen ne diyon Ailemiz hindi olsa hindi bile olurduk biz yani..

0|0
    0|0
  • yine zerdüşt

0|0
    0|0
  • ınsansız ucakları kım ucuruyor hadı atesıt bunuda acıkla ozaman

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• şunu demek istiyorum .evet ailemizin .çok etkisi varda sen hiç araştırmıyormusun neye inandığını ? sadece aile ile bitmiyor din değiştiren onca insan var.

0|0
    0|0
    • elbette araştırıyorum. araştırdığımdan bu soruyu sizlere yönelttim zaten.

• inandığın şeylere göre seçimini yapacak olan da sensin.aç oku Kuran-ı Kerim i .mantıklı gelmiyorsa tercih senin.ama aradığın sorulara cevap bulabiliyorsan O senin doğrundur.

• Allah yoksa bu ateistler neyi inkar ediyor?

0|0
    2|0
  • İslamiyeti hak dini olarak benimsemek bizlerin doğduğumuzda kulağımıza okunan ezan bilincine varırız . Başka dine mensup insanlar ise ıslamiyete geçiş için kendilerine sebep ararken buldukları en önemli delil Kuran - ı Kerim' in bir harfinin bile değişmediği ve mealine baktığında bugünün bile yazılmış olduğudur .

0|1
    1|0
  • Diğer dinleri araştırsan İslamın neden doğru din olduğunu anlarsın aklını ve mantığını kullanarak. Bi de yanlış hatırlamıyosam Avusturalya'lı bir gencin müslüman oluşu diye bir video vardı onu izlemeni tavsiye ederim.

0|0
    1|0
  • Haklisin bir yerde musliman aileden geldigimiz için muslumaniz.Ama kimsenin akil bali olana kadar gunahlari yazilmaz bu demektir ki artik akil baliysen kendi şeçimini yapabilir hangi dine inanmak istiyordan ona inanabilirsin... Islam benim için dogru din çünkü ben bu dine inaniyorum. Dogruluk herkesin kendi gorusune gore degisir.

0|0
    0|0
    • gece kocan sex ıstedgınde yapmassan melekler sana lanet okuyacak boyle bır ayet var ee peki kitapta olmayan esıtlıkden neden burda esıtlık ısteyerek yırtınıyorsunuz hakkınız yok bizm uçkurumuz için varsınız

• Konu ile ne alaka arkadasim. Bende biliyorum bir kadin eşinin isteklerini karşilamak zorunda ama bu demek degildir ki kadini bir et parcasi olarak görün. Hatirlatirim seni dünyaya getiren karninda taşiyanda bir kadin. Erkeklerin üstünlügünü kabul ederim ama kadinida bu şekilde algilanmasini kabul edemem..

• kitabın sana duymuyor ben neden duyma gereksinimi içerisinde bulunıyım bu kitaba hakaret olur inandığın şeyi az oku

• olmayacaktim.

0|0
    1|2
  • diğer kitapları da oku bence

0|0
    0|1
  • hindu olacağıma hindi olmayı yeğlerim .

1|0
    1|0
  • hayır olmicaktım

0|1
    1|0
  • inancımı kendim seçtim kendi doğruma göre kimse kimseye inanç konusunda karışmamalı bu yüzden

0|0
    0|0
  • Oluşan düşünceler koşullar içinde doğrudur. Koşullar değişir doğrular değişir ama değişir diye yanlış diyemeyiz.

0|0
    0|0
  • ben hristiyan ülkede doğdum büyüdüm yaşıyorum ama müslümanım elhamdulillah

islamı araştıran ve öğrenmek isteyen doğru din olduğunu anlıyor müslüman olan çok hristiyan var herşey araştırılmalı hindü ailede doğsaydım belki hindu olurdum büyük ihtimalle ( Allaha şükürler olsun ki müslüman ailede doğmuşum ) ama eğer araştırmasaydım öyle olurdum

, bir ineğe tapılması ne kadar saçma ve mantıksız olduğunu aklı yerinde olan her insan anlar ama onlar anlamak istemiyo herhalde bunu araştırmak bile istemez bir ineğe tapılır mı ya

ailem müslüman evet ailemden gördüklerimi öğrendim onlarların anlattıklarını dinledim inandım ama eğer inanmasaydım müslüman olmazdım bazıları ailesi neyse kendide ona iinanıyor araştırmıyor diyorlar evet ailem böyle yetirştirdiği için ailem müslüman olduğu için müslümanım ama inanmasaydım olmazdım

0|0
    2|0
  • İslam doğru din değil bence.Ailem müslüman ama ben değilim ve nerede doğarsam doğayım ben buyum.

1|0
    0|1
Yükleniyor...