Iş yeri sigortamı başlattıgını soledı ama

iş yeri sigortamı başlattıgını soledı ama ben ssk sorgulamada başlangıc goremıorm neden? ve ayrıca iş yeri çalıstıgın süre zarfında yatırmadıgı sigorta ayları geri dönüş yapıp yatırabılırımı?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• seni kandırmış sgk ya müracat et. sigorta ay ay yatar toplu yatıramaz,başlangıçta görünür.

1|0
    0|0
    • bna bugun başlangıc yaptıgını soledı 3 aydır yatırmadı bugun konustuk tartıstık bna yatırdıgını soledı ama bn goremıorm acaba pazar gunu olmasıyla bı ılgısı varmıdır

• atamaz arkadaşım iş kanunda bu işverenin işçiyi işten çıkartması için haklı bir sebep oluşturmaz atarsa işe iade davası açarsın ve dava sonuçlanana kadar da asgari ücretin 4 ila 8 katı tutarında tazminat alırsın

Erkekler Ne Diyor 5

• geriye dönük ödeme şuan yapılamaz diye biliyorum..emeklilik geldimi eksik primini yatırır emekli olursun..şirket sigortaladıysa onuda bir sonraki ayın 15. inde görebilirsin..

1|0
    0|0
  • görebilmen için 1 ay geçmesi lazım eğer 1 ay sonra sorguladığında yine göremiyorsan çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına şikayet edebilirsin

1|0
    0|0
  • işe başladıktan 56 gün sonra görürsün ...

1|0
    0|0
  • anca bir ay sonra görebilirsin eğerki o sürceç geçti ve sen göremiyorsan kullanılıyorsun hacıııı

1|0
    0|0
    • yanı su anda gorunmemesı normalmı hemen gozukmezmı başlangıc

• eğerki yeni başladıysa göremessin sonuçta o ay sonunnda prim ödeyecek sgk ya o zaman primin yatınca görürsün.

• 1 ay dolmadan oraya işlenmeden göremezsin. Normaldir. Ayını tamamla.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• aslında daha yeni açılan bir iş yeriyse en geç sigortalı çalıştırmaya başladığı tarihte,eğer eski bir işletmeyse işçiyi çalışmaya başlattığı tarihten bir gün önce bildirmesi gerekir 5510 sayılı kanunda geçen madde bu 1 ay daha bekle baktın gözükmüyor sgkya sen git bildirim yap şurada çalışıyorum diye elinde kanıtın olsun sgk halleder gerisini. ikinci sorunun sevabı ise ; sen maaş makbuzlarını biriktir banka ekstresi olur veya o işte çalıştığını gösterir her hangi bir şey elinde bir kanıt olsun yani.o iş yerinden ayrıldıktan sonra o iş yerine iş mahkemesi aracılığı ile hizmet tespit davası açabilirsin bilirkişinin de onayıyla sgk iş yerine ipc verir ve iş yeri onu ödemek zorunda olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...