Vücutta oluşan çatlakları gidermek için tavsiyeleriniz var mıdır?

Subay ayından beri 132 kilodan 118-120 arasına kadar düştüm ve bu arada elimden geldiğimce spor da yapıyorum ama spor salonunda değil. İleride gidebilirm ama belli değil ve vücuduma baktığımda çatlakların meydana geldiğini gördüm.

Çatlaklar benim bildiğim kilo alınca oluşuyordu ya da yanlış biliyor olabilirim.

Sorum ise bayanlara sayılır bi anlamda.

Çatlakları gidermek için kullandığınız ilaç, krem veya öneriniz var mı?

Şimdiden yardım edenlere teşekkür ederim.

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• çatlaklar hızlı kilo almakla ya da vermekle oluşur. bunun için kremler var. hamilelikte kullanılıyor. ama bu kremler oluşan çatlakları yok etmiyor. çatlak oluşumunu engelliyor. fakat çatlak vücut yapına da bağlı. mesela benim bir arkadaşım hamileliğinde yurtdışından getirtti bu kremlerden. burda da eczanelerde satılıyor ama... düzenli kullandığı halde ne karın ne göğüs çatlaklarını engelleyemedi. bense hiç kullanmadım bu kremlerden. normal nemlendirici kullandım. bir tane bile çatlağım olmadı. yani deneyebilirsin ama kesin netice alıp almayacağın belli değil. çok hızlı kilo vermemeye çalış bence.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• çatlaklar esnek olmayan vücudun birden kilo alarak gerilmesiyle oluşuyor ve ne yazık ki tıp buna çözüm bulabilmiş değil. eğer çatlakların kırmızı ise lazer ile bir ihtimal silebiliyorlarmış. aslında belli bir süre sonra sedefi bir beyaza dönüyor rengi ve belli olmuyor bence çok takma kafana boşunada para harcama bu uğurda derim

0|1
    0|0
    • Aslında olması pek sorun olmaz kesin bi tedavisi yoksa para harcamamak en iyisi dediğin gibi

• En pahalı kremi alsan içinde bütün gece yatsan bile eğer yapında çatlak oluşumuna meyil var ise mesela annende doğumdan veya kg alıp vermekten oluşan çatlak var ise sende de olma olasılığı %95 dir.Ne yapsan faydası yok oluşan çatlaklara :(

Ama çatlaklarının artmaması için cildinin nem dengesini koru nemlendirici kullan.Kakao yağı içeren kremlerde çok iyi geliyor .

0|0
    0|0
  • contratubex adınd abir krem var genelde doktorlar yanıklara ve cerrahi müdahaleler sonrasındaki izlere veriyor. düzenli kullanımla izi geçirdiğini gözlerimle gördüm.ciltteki kolojen miktarını arttırıyor. beni tahminim taze oluşmuş çatlarıda toparlar yönünde. yani kırmızı beyazlalmışlar çatlara günde 2 kez masajla uygularsan verim alırsın.bunun harici her bebek yağı ya da kakao yağı kullan

0|0
    0|0
  • Maalesef o çatlakları tam olarak giderebilmek için bir çözüm yok henüz. Krem falan bunların her hangi bir etkisinin olacağını sanmıyorum. Ama bı lazer olayını araştır yine sen.

Çatlaklar gideremesen bile mutlaka spora devam et. Çatlaklardansa sarkıklar daha kötü bir görüntü oluşturur.

0|0
    0|0
  • çatlaklar hızlı kilo alıp vermekten oluşur ben bunu spor salonunda çok kilosu olanlar için hocanın verdiği tavsiyeyle duydum ise yaradığını söyleyenler var her banyoda çatlak olan bölgene kese yapıcakmışsın banyodan çıktıktan sonra kırmızı kantoron yağı süruçekmişsin ama sadece çatlak olan bölgene ilk başta o çatlaklı deri azcık soyuluyormuş fakat 5 6 ay sonra tamamen gidiyormuş bide üstüne tabiki spor lazım

0|0
    0|0
  • kisa zamanda cok kilo verdigin icin olusmustur catlaklar. surekli nemli tutmaya calis losyonlarla,bebek yagi,kakao yagi ve ozellikle kayisi yagi cok iyi yapiyor diye duymustum. her dustan sonra filan yaglarla nemli tut boylece cildin kendini toparliyacaktir eminim. eger buyuk catlaklarsa uzmanlardan yardim alabilirsin

0|0
    0|0
  • Bildigim krem falan yok ama bence doktora gitsen daha iyi edersin :) hem bir uzman gorusu almis olursun :)

0|0
    0|0
  • lierac-phytolastil-catlak-giderici ampul

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• çatlakların pek çok oluşma sebebi var.Deri inceliği esnekliğinin az olduğu durumlarda belirginleşiyor. vucut geliştirme yapanların omuzlarında kollarında, hamilelerin göbeklerinde yada aşırı kilo alanların göbeklerinde olabiliyor

Kesin tedavisi yok malesef. 60-70 tllik kozmetik ürünler var. Adını unuttum merak ediyorsan senin için bulurum

Ben şimdilik 3 tllik acnelyse krem kullanıyorum. Çatlaklara etkili olacağını düşünüyorum 1 hafta falan oldu. henüz bir sonuç yok.

0|0
    0|0
  • doktora gidip bi sorsan =)

0|0
    0|0
  • Hızlı kilo vermenin dezavantajıdır. Geçmiş olsun. Kullandğın kremlerle zaman içersinde düzelecektir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...