Yardımcı olun fıkırlerınıze ıhtıyacım var?

ben iki aydır evde kendı çapımda hareketler mekık falan spor yapıyorum 8 kılo verdım 1 haftadır bıraktım bu sporu 1 2 kılo aldım tekrar sporu bıraksam tekrar verdıgım kıloları alırmıyım yanı hergun bu sporumu yapıcam ne yapıcam ben

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• mekik çekerek kılo veremezsin sen vucudundan daha çok su kaybetmişsin ve çok hızlı bır sekılde tekrar gerı almışsın.. yaglardan kurtulmak için Yağları vücudumuz enerjı olarak kullanmak adına depo eder, yaglarin depolandigi yer kisiye gore degisir.. kimi gobekte kimi basende kimi yanlarda ve bazende tum vucuda yayilabilir, o nedenle bölgesel yağ yakımı diye birşey yoktur inanmayın böyle şeylere... yağlarından kurtulmak için günlükk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor ayrıca kaslarını korumak adına proteinli beslenmeyide unutmamak gerek.. umarım anlatabilmişimdir.

1|0
    0|0
    • teşekkurler anlatabıldın mekık çekmıyımmı yanı kalorı nasıl hesaplıycamkı

• fitness ya da yüzme ideal sporlardır ikiside kalori yaktırır.

• sagol 😄

En İyi Kız Görüşü

• beslenmen nasil?

1|0
    0|0
    • dıkkat edıyorum beslenmeme

• nasıl ögrenırım pekı

• canim youtube da ebru salli videolari var cok iyi

Erkekler Ne Diyor 5

• Spor önemli ama şöyle düşün beslenme olmadan sporda bir ise yaramaz ama beslenmeni doğru ve gerekli seviyede tutarsan gündelik hareketler yürümek merdiven çıkmak dışında spora ihtiyacın kalmadan formunu korursun. Doğru ve seviyeli beslenme en önemlisi

1|0
    0|0
  • Ya spor yap ya bırakırsan da yemenden kes

1|0
    0|0
  • sporu bırakırsan alırsın spor yapmayacaksan yaktığından az kalori alacaksın

1|0
    0|0
  • sağlıklı beslen
    hazır gıdaları hayatından çıkar zayıflarsın

1|0
    0|0
  • Birakirsan ve beslenme ne dikkat etmezsen tekrar alırsın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• birakma sporu. birakirsan da yürüyüşe devam et derim aldigin kalori verdiğin kaloriden yuksekse kilo almaya devam edeceksin.

1|0
    0|0
  • Peki bu surecte nasil beslendin?

1|0
    0|0
    • dıkkat ederek aşırıya kaçmadım

Yükleniyor...