Kandilde alkol alır mıydınız?

Bugün berat kandili. Kimin ne kadar müslüman olduğuna tabiiki yaradan karar verir. Saygısız biride değilimdir. Bugün alkol almak istiyorum. Ama kandil. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
22|37

En İyi Erkek Görüşü

• Kandilde inanaların alkol alacagını düşünmüyorum

Hatta inanmayanların da inanalara saygıdan dolayı alkol alacaklarını düşünmüyorum. cünkü o kadar cok saygılı insan var ki kimse farkına bile varmıyor. bilerek muhtemelen

Hristiyan, musevi ki o dinlerde de alkol içilmez normalde.; onlar icse dahi kandil günü eger Türkiyede yasıyorlarsa saygılarından almazlar

kandilde alkol alan kesim o kadar azdır ki .1 milyon kişiden toplasan 100-200 kişi anca cıkar

2|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Kandil sözkonu değil.

Önemli olan alkolü alan bir müslüman 40 günü geçirmeden alkolün etkisi gitmeyeceğinden ve haram kılındığından ramazan ayında alınmaması gerekir..Genelde olarak alınmaması lazım.

1|0
    0|0
  • alkol kullanmıyorum ama kullansaydım eğer sadece kandilde değil bütün zamanlarda günah olduğunu düşünürdüm. alkol islama göre zaten haram ve günah. kandilde olması günah derecesini biraz daha artırır. ama kandil olmadığı zaman alkol alınabilir anlamına da gelmemesi gerekir.

1|0
    0|0
  • Ey zahir şaraba eyle ihtiram.

1|0
    0|0
  • Bence Alkolu Bugün Al Yarın İç.

0|0
    0|0
  • Kul ile allah arasına girilmez kaldıki hergün mubarektir özünde ama belli günlerde saygıdan olsa gerek almamak en doğrusu bence ama karada snin sevabı günahı hesabı verecek sensinn

0|0
    0|0
  • Normal gündede almam...

1|0
    1|1
  • Bugünün özelliği inanan insanların tövbelerinin çokça kabulü ve gönülden istedikleri şeyler için bolca dua etmesidir. İnanan insanlar için fırsat zamanı kısaca, gerisi sana kalmış vicdanın ne istiyorsa onu yap.

0|0
    0|0
  • başkaları ne düşünür diye düşünme bence hayat senin...günahı da sevabı da sana önemli olan başkalarının hayatına saygı göstermek...sen içki içsende bence günahın oruç tutmuyor diye dayak atanlardan daha az olur...

0|0
    0|0
  • bir günde içmeyiver komayamı girersin bir kere bilmeden içtim çok pişman oldum hiç unutmam

1|0
    0|0
  • hıc alkol almadım kullanmamda ama eğer kullanmıs olsaydımda boyle günlerde asla ıcmezdım sızede tavsiyem ıcmeyın he ama yinede senın bılıceğin ıs herkesın sevabı gunahı kendıne tabıkı ..

1|0
    0|0
  • ben bir keresinde kandil olduğunu bilmeden almıştım. eğer dini bir hassasiyetin varsa bir günlüğüne dişini sıkabilirsin diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • #22'denSonraAlkolSatışıYasak

#ŞimdidenStokla

#TripleDoubleYapmakİçinAlkolunYanındaBaşaŞeylerDeYap

#KSye hastag gelsin

0|0
    0|1
  • zor bir durum ...

0|0
    0|0
  • Günler torbaya girmiş.

0|0
    0|0
  • Bugun kullanma bence.

0|0
    0|0
  • yahu yapma bunu kandil kandil, bari ibadet yapmıyon, günah işleme bari.

1|0
    0|0
  • Almamak bile küçük de olsa ilahi karnende +1 almana sebep olacaktır. Bu kadar basit bir şeyi yapabilirim de bence kendine...

0|0
    0|0
  • Ben bikere kandilde almıştım bugün içesim yok içesim olsaydı içerdim yani normalde içince günah olmuyor Kandilde içincemi günah oluyor katılmıyorum ben buna içiceksen hep içiceksin içmiceksen hiç içmiceksin

0|0
    0|0
  • alkolo tamamen bırakalı 1 sene oldu hiç içmeyeli sigereda öyle niyetlyim şimdi içmem allah herkezin dualarını kabul etsin

0|0
    0|0
  • Kandil neymiş , ramazanda sarhoş olduğumu bilirim .

0|0
    1|2
  • #direnirade

1|0
    0|0
  • Al gitsin , baskalarina mi surucaksin ? Burda simdi cevap verenler sangilim senden daha iyi mi ?

0|0
    0|0
  • hayır kandillerde hap atıyorum. minoset

1|0
    0|0
  • Ara ara kullandığım için bugünde kullanmadığım aralardan biri.

0|0
    0|0
  • Normaldede almıyorum. o yüzden almam

1|0
    0|0
  • Yok almam tabii o güzel günde alkol yerine zikkim içerim.

0|0
    0|0
  • Herkes de niyetçi kesilmiş.

0|0
    0|0
  • alkol almayıver kanka. bence çarpılırsın yamuk yumuk olursun

0|0
    0|0
  • Kendi tercihin sonucta millete nie sorarsın ki

0|0
    0|0
  • kafana göre ama inancına ters ise içme.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 22

• Zaten geneldede iciyorsun bu günah, kandildede icsem aynisi diye düsünme bence. O da günah tabi ama daha da günah, normalde iciyorsanda bence saygi göstermek icin bugün icmemelisin, eminim Allah bunuda görcek sen merak etme. ben bugün icme, yarin devam edersin derim.

0|0
    2|0
  • Saygıdan içmem.

0|1
    0|0
  • diger günlerden bir farki yok.

islamda da " kandillerde icilen ickinin günahi iki katina cikar" diye bir ayet yok (dini acidan sorduysan).

0|1
    0|1
  • almazdım ailemde kisme içmez

kimin ne kadar müslüman olduğunu ve nasıl yaşadığını bilmem ama müslümanım diyenin enazından kandil günlerine saygı duyması lazım her ne kadar dinini yaşamasa namaz kılmasa oruç tutmasa bile

0|0
    0|0
  • Gunahi arttirir bari 1 gun sabredin yahu

0|0
    1|0
  • alırım. farkmaz bana.

0|0
    1|1
  • normalde alırken onaylı mı sanki

0|0
    0|1
  • İçkiyle aram yok.

0|1
    0|0
  • Zaten alkol kullanmam. Saygıdan bari bugün icme...

0|1
    0|0
  • Hayır ...

.

0|1
    0|0
  • hayatım boyunca hiç alkol kullanmadım dolayısıyla kandilde de kullanmam :)

0|1
    0|0
  • Almam asla

1|0
    0|0
  • Senin seçimin, ben böyle günlerde içmem. İçeceğine otur 2 rekat namaz kıl dua- et.

1|0
    1|0
  • Normaldede almam

0|0
    0|0
  • normal günde de kullanmam zaten

0|0
    0|0
  • ya alma bence:( sonuçta dinen haram bir şey.

0|0
    0|0
  • bugun kandilmiymiş? gece sızmışım da farkında değilim.

0|0
    0|1
  • al gitsin

0|0
    0|1
  • Bari bugün içmemeli kimse.

0|0
    2|0
  • İçiyorum ey Müslim gel uy bize

0|1
    3|4
  • Hayır almam