Gezi parkına avm yapılsın mı yapılmasın mı ?

bu ak partiye oy verip vermeme olayı değil istanbulun en önemli parkına avm yapılsın mı yapılmasın mı onu soruyorum istanbulda 1 avmye daha tahamüllünüz var mımerak ediyorum

• Evet yapılsın
    12% (1)33% (2)21% (3)Oy Ver
  • Hayır yapılmasın
    88% (7)67% (4)79% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|7

En İyi Erkek Görüşü

• bence yapılmasın ama baska bır proje dusunulebılır.bence yarısma duzenlenıp bır jurı onunde ne yapılacagına karar verılmelı..tabı kı bu surecte en dogru olan referandumdur ancak refarandum yapılması ıcın anayasal hukum olması gerekır bu yuzden refarandum yapılamaz..Belediye Kanunu’na göre bağlayıcılığı olmayan bir kamuoyu yoklaması yapılabilir. İlçeler düzeyinde daha önce yapıldı. Mesela Şişli Belediyesi’nde Mustafa Sarıgül bazı sokakların yayalaştırılması kararını halka bıraktı ve halkın tercihi karar olarak geçti. Bu sürecin ilki Şişli Merkez Mahallesi Sadıç Sokak’ın geleceği hakkında 2001 yılında yaşandı.

Yine aynı şekilde ülkedeki ilk plebisitlerden biri Altınoluk’un belediye olup olmaması üzerine 1957’de yapılmış. Başakşehir’de bir göletin doldurulması hakkında da plebisit benzeri oylama yapılmış.

Buna benzer oylamaların en önemli noktası sorunun nasıl sorulacağı. Nötr soruların sorulması gerekiyor ve yönlendirici sorular boykotla karşılaşıyor. AK Parti eğer kamuoyu yoklaması şeklinde bir plebisit yaparsa soruyu gayet nötr olarak sorması gerekiyor. Kadir Topbaş’ın Gezi Parkı’na bina yapmayı onaylamasından sonra düşen popülaritesini onarmak için nötr bir soru sorabileceğini bekleyebiliriz. ..bakalım surecı ızleyıp gorecegız

0|0
    0|0
    • abi niye bir şey yapılsın ki ora park olarak kalsın dünyanın her yerinde 50 dönüm 100 dönüm parklar var biz 10 dönümlük parkı doldurma derdindeyiz bize yeşillik ağaç lazım bence

• buna bence o bolgedekı halk karar vermelı.refarandum seklınde olamaz bakalım nasıl bır surec ızlenecek..yurutmeyı durdurma kararından sonra ıtırazın sonucunda mahkemenın verecegı kararı gorup o bolgeyı kullanan halka danısılmalıdır..sonucta ben eskısehırde yasıyorum ne desem bos

• istanbulda yaşasaydın avm görmeye tahamül edemezdin inan bana hele taksim desen betondan nefes alınmıyor ve tek parkıda betonlaştırıyorlar

Kızlar Ne Diyor 12

• avm zaten resmi projede yoktu ki fikir di o sadece. her neyse yapılsada gene gidicek bu insanlar bakma bu kadar yaygara olduğuna.

1|0
    0|0
  • yapılsın diyen moronları saygıyla selamlıyorum.

0|0
    0|0
  • yapılmasın zaten yapılamayacakta

0|0
    0|0
  • Hayır yapılmasın

0|0
    0|0
  • yapsınlar ne olack

0|0
    0|0
  • Başka yapılacak her kalmamış memlekette sanki, zira bir üst düzey sırf inat olsun diye bütün bu can kayıplarına sebep oluyor.

0|0
    0|0
  • i dont think you want the park.

0|0
    0|0
  • Hayır yapılmasın

0|0
    0|0
  • yapılmasın ya.

0|0
    0|0
  • yapılmasın zaten yapılmıyor diyebiliyorum artık

0|0
    0|0
  • bence yapılamsn yeter

0|0
    0|0
  • Yapılsın ne güzel alışverişe giderik

0|0
    0|0
    • 500 tane alış veriş merkezi var ve hiç birinin birbirinden farkı yok

• ne tehlikesi anlamadım her yerde mobese kamerası var ayrıca alış veriş merkezleri daha tehlikeli ülke için küçük esnaf diye bir şey kalmadı

• E hadi seni kırmıyorum park olarak kalsın vazgeçtim avm den :D

Erkekler Ne Diyor 6

• Yapılmasın.

0|0
    0|0
  • Yapılmasın. Zaten AVM'den vazgeçildi, aslına uygun şekilde Topçu Kışlası yapılacak.

0|0
    0|0
  • Şu an istanbulda kaç yerde daha avm yapılıyor ya da onay bekleyen yapılacak var düşündünmü hiç? :)

0|0
    0|0
  • Akp yıkılıp yerine avm yapılsın...

0|0
    0|0
  • Eğer avm yapılıcaksa İstanbulda yeterınce avm var :) oraya yapılmak istenen şey Topçu kışlası bunuda araştırırsan şeriatcıların ayakladıngıı bı olaydır herıf bunu yenıden yapmak ıstıyo

0|0
    0|0
    • kışlanın tarihini okudum bir tarihi önemi yok ayrıca gıcır tarihi eseride ilk defa türkiyede görücez mısırlılarada söyliyelimde piramitleri yıkıp yenilesinler gıcır tarihi eser olarak

• Hayır yapılmasın

0|0
    0|0
Yükleniyor...