Erkeğin zeki olduğunu nasıl anlarsınız?

Çoğu bayanın zeki erkeklerden hoşlandığını gördüm.Bir erkeğin zeki olduğuna nasıl karar verirsiniz?

Konuşmalarından yazarsınız muhtemelen nasıl konuşmalar bunlar? :)

Başarısından mı?

Cevaplarınızı bekliyorum.

0|1
42|22

En İyi Kız Görüşü

• Kadın-erkek ayırmıyorum, genel anlamda cevap vermek istiyorum.

Benim kelime oyunlarımla, patavatsızlığımla, mecaz kullanımlarımla, alaycı yapımla başa çıkabiliyor, bütün bunlara rağmen benim ne demek istediğimi anlamakla beraber, panik olmayıp gayet rahat bir tavır ve özgüven içerisinde anladıklarına uygun bir şekilde hızlı cevap yetiştirebiliyor, verdiği cevapla beni etkileyebiliyor ve işte bu dedirtebiliyorsa O İNSAN ZEKİ İNSANDIR.

Şimdi diyeceksiniz ki sen otorite misin? Tabii ki değilim. Ama kendi zeka seviyeme denk ya da benden zeki insanları bu şekilde ayırt ediyorum ve genelde bu insanların bulunmasını tercih ederim çevremde ki ben de daha çok gelişme gösterebileyim kendi adıma.

2|6
    0|0

Kızlar Ne Diyor 41

• baktığı yerden.

0|1
    0|1
  • Söylediğim bir kelimeyi anında cevaplayıp farklı bir açı katıyorsa,konuşurken hemen anlattığımı algılayıp devamını getirebiliyorsa,yaptığım ince espiriyi anlayıp bana daha kaliteli bir cevaplar karşılık veriyorsa yani zeki insanla konuşmak satranç oynamaya benzer ve çok zevklidir.

0|3
    0|1
  • Yakışıklıysa aptaldır.

0|6
    2|4
  • sorduğu sorulardan

0|3
    0|0
  • Gizemli tavırlarında olan kişilerden hoşlanır bayanlar.. Zekilik ayrı bir konu benim gözümde..

0|5
    0|1
  • konuşmasından tavırlarından kendini rezil etmemesinden..

mesela birşey anlatırsın herkes salak salak bakarken o anlamıştır bile konu hakkında yorumlarını döker her konuda bilgilidir zaten kendinide geliştirmiştir belli ederler zeki insanlar çabucak kendisini :)

0|3
    0|2
  • hazır cevaplığı etkileyicidir (küstahlık veya patavatsızlık değil ama )

0|3
    0|1
  • zekı olduğunu hareketlerınden sozlerınden anlarım.. zekı olması bır neden ama cok zekı olupta olgunlasmamıs erkeklerde var.. Çocuk gıbı bır tarafı hıc gelısmemıs; onlarda sıkıcı olabılır.. Genelde entellektuel konuşmalar yapabılen cevresını etkıleyen erkekler de zekı katagorısıne gırecek dıye bı sart yok.. Yaptıgı hareketlerden pratık ve anı cozumler uretmesınden zekı olduğu anlasılabılır.

0|0
    0|0
  • esprileri nekadar komikse okadar zekidir :D

1|3
    0|0
  • Konuşmasından. Bunu örneklendiremem. Herkesin kendine ait karakteristik bir konuşması var dinledikçe bir fikrin oluyor ister istemez.

0|2
    0|0
  • yaptığı muhbbetten anlarım

mesela sürekli kız erkek mevzularından bahsediyorsa oldukça basit gelir bana

ama şöyle bilimsel şeylerden bahsederse,güzel ilginç kitaplar hakkında bilgisi varsa

hayata farklı bakış açılarından bakmayı biliyorsa gayet zekidir yani boş muhabbet olmasın yeter

0|1
    0|0
  • Bir problem olduğunda ürettiği fikirlerden.

0|4
    0|0
  • hızlı karar verirler.analiz ederler hemen bir çözüm bulurlar.hayran kalıyorum kim olursa olsun .yorum yaparken karşıdakini ezmez ,karşı görüşleri de önemserler.

0|2
    0|0
  • davranışlarından.empati kurup kurmamasından ve anlayışlı olmasından. ha tabi konuşması da var. mesela boş konuşan erkeğe zeki diyemem ben:)

1|0
    0|0
  • Esprilerinden anlarım kesinlikle :))

0|1
    0|0
  • kadını tolere edebilen ve duygusal zekası yüksek adam zekidir bence .kelimelere değilde söylenmek isteneni anlayabilen

0|0
    0|0
  • Yakışıklı ise zekidirrr :D

1|4
    2|8
  • Mantikli dusunebilsin ve nerde ne yapacaginu ilsin yeter ne kadar akli basinda oldugu anlasilir

1|2
    0|0
  • Kurdugu cümleler.

Espri anlayisi ve olaylar karsisindaki algisi.

0|3
    0|0
  • aman siz erkekler çok konuşurdunuz sanki!

tek söylediğiniz "evet" "hayır" "tamam" bu 3üyle bir ömrü geçirebilirsiniz

böyle olunca biz nerden anlayalım zeki misiniz değil misiniz? :(

0|0
    0|0
  • Sorduğun sorulara ve verdiği cevaplara bağlı bir konu hakkında konuşuyosan ve senin bilmediğin şeylerde ekliyebiliyo seni etkiliyosa zekidir

0|0
    0|0
  • bir insanin zekasini anlamak icin bakislar bile yeterlidir

örnek:Atatürk

1|2
    1|1
    • link çok zekice bakmış dimi :) aslında senle aynı fıkırdeyım ama herzaman oyle olmuyoruz :) bazen böyle deliliğimiz tutabiliyor

• zeki bir insanin sex yaparken,eglenirken vs bakislarinda zeka degil de baska bir parilti gormek mumkun:D

• Konuşmalarından pratik olmasından mesela ben bir sorunu bin dereden su getirerek halletmeye çalışıyorsam onun bir anda pratik düşünerek soruna noktayı koyması hem şaşırttır hem de inanılmaz etkiler beni. :))

0|0
    0|0
  • Espri anlayışından kendini belli ediyor zaten. Zeki erkek hem çekicidir hem de etkileyici.

0|2
    0|0
    • hemde yalnız

• Bir de şu var tabi. Bazıları aptal görünür zekidir, bazıları da zeki görünür ama aptalın önde gidenidir. Bu tipler çok zor.

• şimdi kararda veremdim görüntüye laf atsak zekadan oluucza zekayı desteklesek karizmayı zedelmş olcaz :P en iyisimi bir karma yapma şansımz var mıustunede biraz leblebi toozu serp :))

• beyninden. dusunceleri vb.

0|2
    0|0
  • zeki erkekler ilgimi cekmez, hoslanti duyarim, ama hayatimi zeki bir erkekle gecirmek istemem, once dürüst ve saygili olmali, zeki bonus, herkes basbakan dogmadi ya

0|0
    0|0
  • Konusmalarindan verdigi cevaplardan tepkilerden anlarim

0|1
    0|0
  • Beni seven adam zekidir ayrt etmek çok kolay :d

0|1
    0|2
  • konuşmasından anlaşılır

0|1
    0|0
  • 5 dk konuşsun bir insanın zeki mi aptalmı olduğunu anlarım

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    11

Erkekler Ne Diyor 22

• Erkeği önceden düzenlenmiş bir kafese kapatırız. Kafeste bir sopa, kafesin tavanında da muz hevengi vardır. Erkek sopayla vurup muz düşürebiliyorsa zekidir.

Yok sopayı yemeye kalkışırsa o erkekten hayır çıkmaz...

1|1
    0|0
  • zekayı tartışmışsınızda zeka akıl genel kültür bunların hepsini birbirine karıştırmışsınız :D eğer bir insan zeki olduğunu öğrenmek istiyosan iq testi yaparsın başka türlüde anlayamazsın mesela hızlı cevap vermesi demesi demişsiniz bu konuştuğunuz konu hakkında yeterli bilgiye sahipse verebilir bunun zekayla alakası yoktur ne konuşacağı nasıl davranacağı espiriler falan bunların da zekayla alakası yoktur yaşanmışlıklar falan filan yani aslında zekanında farklı türleri oluo hangisi oda ayrı bişey tam anlatamadım ama kısacası karıştırıyorsunuz

0|0
    0|0
  • bir erkeğin diğerlerinden farklı olduğunu kolayca anlayabilirsiniz aslında. duygu ve düşüncelerini teklemeden ifade edebiliyorsa ve bunları bir sanatçı gibi etkileyici kullanabiliyorsa, sıradan sözler kullanan erkeklerden farklı olduğunu hemen belli eder. bilinmelidirki herşey fiziki görünümden ibaret değildir, önemli olan içindekileri dışarı yansıtırken karşındakini etkileyici cümlelerle ifade edebilmektir. ben bunu yapabildiğime inanıyorum. yani farklıyım :)

0|0
    0|0
  • Aptalın tekiyim dediğimde gelip artılıyorsa, ondan zekiyim. en azından asdfgh (hep eksi şimdi)

0|0
    0|0
  • Bir kadinin "bu adam cok zeki dedigi" kisiler genelde patatesten hallice, evrim basamaginin ilk siralarinda yer alan kisiler çıktı.

Olay sunumda.

0|1
    0|0
  • sadece erkek icin degil herkes icin gecerli durumlar var,güldügü seylere bakin zekasi ordadir,mesela cok güzel hareketler bunlar´a gülemeyip darbukatör baryama gülüyorsa zekasini siz düsünün artik. NOT: bu bir yargi degil tespittir.

0|0
    0|0
  • her insan veya her bayan anlayamaz bunu illa zeki insan tercih edilecek diye bir şeyde yok yanii

0|0
    0|0
    • Nasıl diyeyim düşüncelerini tam söylemez.. Seviyo gibi de davranır sevmiyo gibi de davranır o tarz.

• eeee ben öyle davrandım ama olmadı... bu seferde çekingen bu diiyorsunuz ...

• yerli yerinde konuşup, herşeye sırıtmazsa, salakça espriler yapıp sadece kendi gülmezse iyi bir başlangıç sayılabilir.

0|0
    0|0
  • Yanında zeki kadın taşımasından ;)

0|0
    0|0
  • erkeğin zekisi gerektiği yerde konuşmasından

kadının zekisi gerektiği yerde susuşundan anlaşılır...

1|2
    0|0
  • Erkekler ikiye ayrılır hacı, azmış ve azmamış erkekler. Zeki dediğimiz kısım azmamışların içinde bulunur. Azmamış erkek ülke genelinde az rastlanır ve aklını kullanan tembel bir türdür. (Belgesel gibi oldu lan)

0|0
    0|0
  • Zeki adamın hemem her konuda fikri vardır cevplardan anlaşılır :)

0|0
    0|0
  • Hakkaten ha bir erkeğin zeki olduğu nerden anlaşılır ? Bunu bile bilemiyorsam gerizekalı mıyım la yoksa ben ?!?!?!?

0|0
    0|0
  • aptal insan çok konuşur çünkü bilgisi olmadığı halde fikri çoktur

zeki insan anlatmak istediği çok şey olduğu halde çok az konuşur çünkü diğerleri onu anlamadığı için

0|0
    0|0
  • zeki erkek ince ince planlar,bin oyun oynar,şov yapar, kız kendisi verir. hafif mulayim öküz ve saf erkek direkt gidip "ver!" der. dışlanır. fişlenir. spamlanır. hakir görülür. doğru mu? gerçek!

0|0
    0|0
  • bana bakarak ^^

2|0
    0|1
    • sorumun altına baksana yanlış yere yazdım yine asgdjjd

• o vakit ben de basıyım eksik kalmıyım üstadım ^^

• ukalalıktan pek haz etmeyişimdendir lakin zat-ı alinize yakışıyor adhjshdajskd

• Kendi benliğini kabul eden her insan zekidir.

1|0
    0|0
  • iyi yalan söyleyebilmesinden

0|0
    0|0
  • Espiri yeteneğinden herşey anlaşılır.

0|0
    0|0
  • bilmece sorarlar kardeşim :D

0|0
    0|1
  • Kasma kendini avatarıma bak yeter :)