Ölenlerin helvasını sevmeyen sadece benmiyim?

Küçükken 1 defa yemiştim, taziye evindeydik annemle, 3-5 çocuk daha vardı orda mutfakta oturuyoduk abla bize tabağa helva koyup verdi

cins kızın biri örüklü kıvırcık saçlı hafif sümüklü çiroz kızın biri gerizekalılar onlar ölünün etinden yapılıyor bakın ben yemedim şimdi sizde ölürsünüz demesiyle benim helvadan soğumama neden oldu,

siz helva yenmi.?

0|0
17|10

En İyi Kız Görüşü

• yalnız değilsin dostum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• helva severimde ölen birinin akasindan tatli dagitma mantigi bile sacma geliyor bana.. hani cay olsun poca gibisinden seyler tatlilar daha cok eglenceli gunlere göre ölen birinin evinde su icince bile zar zor bogazimdan geciyor dusundukce kaldiki helva yicem =)

0|1
    0|0
    • dimi dimi bende öyle diyorum helva yasaklanmalı kanımca :)

• resmen ölü evinde ziyafet verenler var pideler ayranlar...ama onlarda haklı taziyeye gelen kalabalıga da pratiginden yemek cıkarmak lazım oturup karavana yemek yapacak halleri yok ya acılı günlerinde..

• öyle ama zaten yakin aileden biri olan anne baba amca hala kardes bunlarin bogazindan bir lokma gecmez eger öldugunu uzuluyorsalar. sahsen ben tanimasam bile uzaktan biri bile olsa yiyemem suyu bile zor iciyorum bogazimdan birsey gecmiyor. ama bazilarida umrusamiyr iste. kimileri kalk gızz karsi komsunun amcasi rahmete gitmis bassagligina gidek ögle yemegimizide orda yiyek geliriz diyorlar :D

• ben de yemem.

0|0
    0|0
  • aklıma ölünün tabuttaki hali gelir hep,yiyemem

1|1
    0|0
  • bende yemem midem bulanır benim de helvamı yemesinler ne biliyim dondurma yesinler pasta yesinler.

0|1
    0|0
  • ben sana bir helva yapim beni bile yersin

0|2
    0|0
  • Yerim ben .

0|2
    0|0
  • Bol fıstıklı olacak:D

0|2
    0|0
  • ben helva yen.yok nan ölen yok ki yesek helva

0|1
    0|0
  • Iykks benim bile buradan midem bulandı :P Ama helva severim ben

0|1
    0|0
  • bi kere yemiştim ama küçüktüm..şimdi olsa yemem çok saçma

0|1
    0|0
  • Geçen ay yemiş bulundum, düşünmedim sever miyim sevmez miyim. Helva işte.

0|0
    0|0
  • Çok severim helvayı üstüne dondurma ımmm

0|1
    0|0
  • evet ya çok itici bir durum ben ölü evinde ve hastanede mümkünse birşey yememeyi tercih ediyorum

0|0
    0|0
  • Ben de yiyemiyorum. Tuhaf geliyor, yenilmez gibi. Bir kere sokakta vermişlerdi, tanımadığım biriydi ölen ama yiyemeyip atmıştım.

0|1
    0|0
  • ben ne ölü ne diri helvası yiyemiyorum :) irmik helvasını sevmiyorum cünkü iki kasıktan sonra içim kalkıyor..

0|1
    0|0
  • ben de sevmıyrm nedense o helvayıı ya:S yıyemıyrm pekS

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• :D Yok bende sevmem bide tavuklu pilav yaparlar normalde yerimde niyeyse cenaze evlerinde tuhaf olur

0|0
    0|0
  • helvayı severim fakat ne bileyim ölmüş ( rahmetli) Birinin helvasını yemek herzaman garip gelmiştir bana ve bu yüzden yemem

0|0
    0|0
  • bana da saçma geliyor sanki bişey kutluyoruzda helva yiyoz ağzımız tatlanıyor gibi oluyor

0|0
    0|0
  • helva sevmem ben. ben olunce bizimkiler halka rakı dagıtcak. uzulup kederlenmesınler, gülüp eglensınler diye.

0|0
    0|0
  • Küçükken ölenlerin arkasından helvasını yiyip söverdim.

Dini etkinliklere gidip yemek yiyip kaçardım harçlığımla sigara alırdım büyüdümde ne oldu al işte ateist diyorlar :(

0|0
    0|0
  • Ben severim helvayı ama ölen kişinin helvasından yemek pek istemem

0|0
    0|0
  • yakınına aitse yiyemezsin ama yakının değilse götür lokmayı.

0|0
    0|0
  • canım istedikçe anneme yaptırıyorum :D

0|0
    0|0
  • kıymalısı daha bir güzel oluyo evet

0|0
    0|0
  • helva değilde lokması güzel oluyor :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...