Kapat

Askerde spor olarak ne yaptırıyorlar?

Askerde spor olarak ne yaptırıyorlar?

Güncellemeler:
Askere giden erkek arkadaşlar yorum yapsın lütfen

0|0
8|25

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Barfix , 2400 metre kosu
    Şınav , mekik

Ama komando egitimi alırsan parkur var ve o parkur adamın siii anladın sen shshs

0|1
    0|0
    • sadece bunlarmi var?

• Üstte yazdiklarim normal birliklerde var (piyade)

Ben jandarma olduğum için spor yok shshs

Ama komando egitimi emin ol çok zor
      O parkur spor gibi zaten
      Sırtına veriyorlar 50 kilo yaklaşık çanta
      Onla o parkuru aşcan
      O çantada mermin yedek , yemeğin falan falan mesela muhabereci isen telsiz çantanda öyle

• Anladım sagolun

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 7

• Tuvalet yıkattırıyorlar spor olarak.

0|0
    0|0
  • Zumba.

0|0
    0|0
  • komando dansı 😂

0|0
    0|0
  • Eziyor cekiyorsun basli basina

0|0
    0|0
  • squash ondan sonracıma aletli jimnastik, Amerikan futbolu vs.

0|0
    0|0
  • Terörist avlıyorlar

0|0
    0|0
  • Belli hareketler varmış

0|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 24

• Bol bol koşu bunun yanında sınav mekik gibi hareketler ve bazı temel hareketler var açma hareketleri.

0|1
    0|0
  • Bol bol koşu :) bunların yanında mekik sınav tarzı hareketler ve bazı temel ısınma hareketleri var onları yaptırıyorlar :)

0|1
    0|0
  • Acemi birliğinden başlıyım anlatmaya.
    Sabah tabura geçtikten sonra uygun adım marş şeklinde yemekhaneye gidersiniz sırayla uzun kuyruk ile girersiniz süre verir tabi çavuşunuz o süre içerisinde yiyip taburda olacaksınız. Sonra uygun adım marş diye eğitirler sözler ile vatan sana canım feda vb. şeyler söylerler. Tüfekli ve tüfeksiz hareketler vardır egzersiz olarak onları yaparsınız. Yerde sürün vs. istikamet sağınız filan çök kalk çök kalk böyle yani. Bölükte 1 kişinin hatası herkese patlar herkes çeker cezayı.

Usta birliğinde ben gemideydim öyle spor aktivitemiz olmuyordu fakat kendi çapımızda yapıyorduk bişeyler tabi boş zamanlarımızda ben genelde g*tümün üstüne oturamıyordum. Fakat gemilere düşme imkanın yok gemiler doldu dolacaktı en son belki dolmuştur bile.

Karada olanları da gördüm yani öyle ahım şahım şeyler yapmıyorlar kara çok daha rahat bence.

0|0
    0|0
    • Birader bende iskenderun deniz er eğitim alayona düştüm denizcilikle ilgili söyleyebilecekkerin var mı?

• Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için çok sağol aklına bir şeyler gelirse yine yazarsın her şey için eyv.

• Rica ederim :) elbette yazarım :) türk telekom kartı al her ihtimale karşı kantinde sıralar çok oluyor malum

• Şınav çektirirler.

0|1
    0|0
    • sadece şınavmı?

• Hayır, mekik ve koşu gibi sporlarda var.

• Ordu Jimnastiği Tüfekli ve Tüfeksiz hareketler serisi.

0|1
    0|0
    • sadece bunlarmi?

• anladım sagol yardimci olduğun için

• Korkma lan, ağır değil o kadar..

• Bol bol koşu bunun yanında şına mekik barfiks gibi hareketler birde tüfekli veya tüfeksiz bazı temel hareketler var onları yaptırıyorlardı bize :)

0|1
    0|0
  • Her sabah yarım saat koşu alayı turlarsın sonra sıçrama mekik falan

0|2
    0|0
    • sadece bunlarmi var spor olarak?

• daha açık ve net cevap verirmisin spor konusunda kas gelistirmek icin hangi hareketleri yapiyodunuz

• Kas geliştirme mi askere gidiyorsun spor salonuna değil 😂vücut çalışma kas falan yok fit olacaksın sadece yüzbaşı koşşş diye bağıracak sende ardına bakmadan koşacaksın istersen bir sor yüzbaşım bugün kas çalışalım diye bakalım ne diyecek sana 😂

• Kosu yaparsin mekik sinav barfiks cekersin. Halatla tirmanirsin uzun atlama yaparsin futbol oynarsin (gittigin yere. gore degisir)

0|1
    0|0
  • Tüfekli tüfeksiz haraketler

5 km koşu
    Şınav
    Barfiks
    Mekik
    Uzun atlama
    Yüksek atlama
    Petlanton vs

0|1
    0|0
    • güç, kuvvet icin şınav barfiks mekik sadece dimi

• Tüfekli haraketler en kötüsü

İnsanın kolu kopuyor 😀😀

• peki hergunmu yapiyodunuz bunlari?

• Düz koşu, şınav, mekik, barfiks, yat kalk sürün, engelli koşu, tırmanma vs..

0|1
    0|0
  • ordu jimnastiği tüfekli hareketler tüfeksiz hareketler barfiks sınav haftada 1.2 kere 3000m koşu

0|1
    0|0
    • kas gelistirmek icin spor olarak ne yapiyodunuz?

• peki kas gelistirmek icin hangi hareketleri yaptiriyolardi?

• kas geliştirmek için hiç bir imkan yok askerde en güzel hareket barfiks spor salonu yok yani dumbell bar falan yok o yüzden kas mas gelistiremezsin

• Döner al gel, şu dosyayı ahmet komutanından al gel, git nöbete gel nöbetten :) ha sürekli koşarsınız birde tabi bu deneyimim değil ama deneyimi olanların aktardıkları :)

0|0
    0|0
  • Şınav mekik barfiks koşu engelli koşu yüksek atlama uzun atlama halata tırmanma ordu jimnastiği tüfekli ve tüfeksiz hareketler Vs Vs diye devam eder. Bazı yerlerde göğüs göğüse muharebe de eğitimi veriyorlar

0|1
    0|0
  • diş fırçası ile fayans arası tuvalete vb temizleme kanka yetmezmi

0|0
    0|0
  • Seks harix herşey

0|0
    0|0
  • Askerliğimi çavuş olarak yaptım. Askerlere görevleri hep ben yaptırıyordum. Silahlı hareketler silahsız hareketler, teçhizatlı koşular şınav mekik barfiks ve daha bir sürü şey

0|1
    0|0
    • bir sürü şey derken neler onlar bahsedermisin

• Evet onlar standart. Her sabah oluyor. Bizde öyleydi.

• anladım eyvallah sagol yardimci olduğun için

• neler yaptırmıyolar diye sorman gerekirdi

0|0
    0|0
    • neler yaptiriyolar peki?

• arkadaşım belirli bir eğitim saati vardır zaten acemilik bitene kadar sürer bu 45 gün yani
      her gün 5.45 kalkarsın en geç kahvaltı yapıp eğitim alanına koşarak başlarsın eğitime ve öğlen 12 ye kadar sürer
      gün gün yeni bilgiler hareketler öğreniceksin sürekli aynı şeyi yapmicaksın
      usta birliğin de ise düştüğün yere bağlı eğitim falan olmaz atış yaptıktan sonra görevini şafağın bitene kadar yaparsın
      artık sana nöbet mi denk gelir şoförlük mü dersin getir götür işlerimi dersin bilemem orasını düştüğün yere bağlı

• Surunuyorsun
    Komando dansi birde.

0|0
    0|0
  • Sence

0|1
    0|0
    • bende bilmedigim icin soruyorum bu soruyu zaten

• yani bilmiyorumda bunlardır heralde daha ne olabilirki zaten yapamassanda sıkıntı çıkarmazlar büyük ihtimal

• aynen

• Şubatta gidiyorum gidince unutmazsam soruyu ben sana yazarım :)

0|0
    0|0
  • Ördek yuruuyusu 😎😂😂

0|0
    0|0
  • kısa dönem askerlere ne yaptırıyorlar peki?

0|0
    0|0
  • hangi kuvvet
    branş ne
    il ilçe

0|0
    0|0
    • okuyorum ben daha varda askere gitmeme ama spor olarak ne yaptiriyorlar?

• ilçeden ilçeye bile değişir
      her kuvvet ve branşın farkı eğitim programları vardır
      en büyük etken birlik komutanı keyfine kalmış

• hımm anladim tamam

• otuzbir çektiriyorlar :D

0|0
    0|0
    • askere ne olarak gittiğine bağlı
      hepsinin eğitimi farklı
      bordoberelileri en basit ellerini ayaklarını bağlayıp denize atıyorlar oradan kıyaya çıkması bekleniyor

• anladim sagol

Yükleniyor...