Arkadaslar fikirleriniz cok onemli,yardim eredmisiniz ?????????? :))

ben yuruyus kosma sporuna baslamak istiyorum,sizce kac saatle baslamak lazim?bide spor yaparken su icmek iyimidir?

Güncellemeler:
bide ben zayiflamak icin deyil sadece spor adina yamicam yani :) soylemek istedim :))
yorumlariniz icin tesekkur ederim arkadaslar,elleriniz dert gormesin insallah :)
arkadaslar 2 gundur sporum iyi gidiyor :) 1.5 saat yuruyup yarim litre su iciyorum :) kosmaya henuz baslamadim sadece yuruyorum :))

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Yürüyüş veya koşuyu ya sabah ya da akşam yapmalısın.Sabahları aç karnına ilk etapta 20-30 dk yürüsen kafi.Zamanla bunu artırabilirsin bir kerede çok yüklenme.Yavaş yavaş süreyi uzatarak yap.

Akşamlarıda yemekten en az 2 saat sonra yürü-koş.Yemekten hemen sonra yapar veya suyu çok içersen dalak ağırır, koşamazsın.Koşarken su içmemeye bak koşu bitiminde iç.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Su içmek her zaman sağlıktır. Günde iki defa 30 dakika hızlı adım ile başlamalısın. Sonradan zaten kendiliğinden ayarlıyorsun. Hızlı adım derken dakikada 130 adım olarak.

0|0
    0|0
  • yarım saat ideal

2 günde bir üzerine 1 dk ekle

0|0
    0|0
  • yeni başlıyorsan yarım saatle başla derim 1 hafta öyle koş (normal tempo da ne hızlı ne yavaş ) sonra arttırırsın dayanma gücüne göre koşuya başlamadan su içebilirsin ama aşırı değil mesela küçük su şişesinin 1/5 i kadar yararı olacaktır... İyi çalışmalar...

0|0
    0|1
  • bunu biz değil senin belirlemen gerekir bence biz bilemeyiz senin kondisyonunu tak kulaklıgını koş saat'e felan bakma baktın yoruldun yürü ama hızlı yürü sonra yarım dakika ve 1 dakika arası bas gaza tekrardan yürüme ve bitir birde sadece koşma esneme yap. :)

0|0
    0|0
    • hmm esneme :) tamam aklima yazdim :))

• aslinda ben bugun basladim ama sadece yurudum 1,5 saat vakit nasil gecmis anlamadim burdaki arkadaslar yarim saatle basla dediler ama :))

• söyledigim gibi bu sorunun cevabını kendinde bulabilirsin :)

• yürüyüş, koşu esnasında malum terleriz ve vucudumuz su kaybeder. kaybettiğimiz suyu geri almayız ve bu yüzden su içmek çok önemlidir.

30dk yürüyüş ile başlıyabilirsin.

0|0
    0|0
  • yok içmeyinspordan en azından yarımsat önce suyu bırakın hele yemeği çok daha önce yiyin.bu sıcaklarda çokzaralı tok karna spor yapmak.spor bittikten yani soğuduktan 5-10dk sonra sorun olmayacağı düşünüyorum.spordan sonra baştan aşağı olan soğuma hareketlerini yapın ki bir sonraki gün hamlık olmasın.ilk gün kendinizi zorlayın ne kadar yapabildiyeseniz ilk hafta hep aynı tempo yaparsınız sonra artırırsınız

0|0
    0|0
    • sabahlari yapmayi dusunuyorum,yemek yok :)

• her nekadar filmlerde güneş doğarken ki koşuları gösterse de en iyi saat olarak akşam 5 civarı olduğu söyleniyor.sabah vücut yeni yataktan kalktğı içn aşırı tempoya alışkın değil.ancak uyanıp günlük hayatınıza başlamalsınız

• Yemek en az 2 saat onceden kesilmeli ama su ihtiyac duyuldukca yudum yudum içilebilir zarari yoktur. Sabah saatlerinde fazla yuklenilmez haklisin.yavas yavas baslanmali zira laktik asit birikir ve sakatlanirsin

• 17:00-18:00 arasııı

0|0
    0|0
  • su içmek çok önemlidir.. yani en az spor yaparken 1 litre su içmelisin..

45 dakika hafif tempoda yürüyüş başlangıç için çok idealdir

0|0
    0|0
  • Su yerine powerade daha çabuk enerji toplamana yardımcı olur atp kazanımı açısından daha avantajlı ama suyun yerini tutamaz .

0|0
    0|0
  • Dakikaları kendi kapasitene göre ayarlarsın ama günde toplam 20 dakika koşman yeterlidir.

Yürüyüş ve koşu sırasında belirli aralıklarla 1-2 yudum içebilirsin.Bir anda çok içmediğin sürece problem olmaz.

0|0
    0|1
  • Hızlı yürümen daha yardımcı olucaktır :)

0|0
    0|0
    • sen soylediyin siteye kayd olamadim ben

• anlamadim?

• biraz kafa karıştırıcı kayıt olmak :D oyüzden dedim olamadım demişsin ya hani.

• başlangıç olarak 30 dk periyotta yürüyüş ideal arttırarak gidebilirsin tempo arttırarak aama

0|0
    0|0
  • günde 45 dakika yürüme yeter susadıkça yudum yudum su içebilirsin tabi

0|0
    0|0
  • 30-45 dk arası ile başla su mutlak iç vucut su kaybediyor ılık su için

0|0
    0|0
  • eve önemli olan su zaten koşarken su kaybediyo vücud ;)

0|0
    0|1
  • su günlük şart bir defa

0|0
    0|0
  • tabiki spor yaparken su şart

0|0
    0|0
  • 30 dk ile başla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• 10.000 adım

0|0
    1|0
    • Onu sayamayacağına göre... Bunun için bir pedometre gerekli

• vucudun su kaybedıyor,yeterlı su almazsan cildin kuru ve kırısık bır hal alır.gunde 2,5-3 lıtre ıcıyorum ben.sen de gunluk olarak ayarla kendını.

• gun boyunca iciyorum 3 litre olmaz ama iciyorum spor yaparken yarim litreden cok icemiyorum simdilik yavas yavas artiririm tamam :) tesekkur ederim fikirlerin icin

• Kosuya 15 dk ile basla bir hafta boyle devam ettir ve her zaman yavas yavas artiirmak onemli. Yuruyuse 20-30 dk ile basla. Su ic mutlaka susadikca. Yudum yudum ama birden yukleme

0|0
    1|0
    • aaaa nasıl hatırladın :D:D ben besyoya daha başlamadım ama bir kondisyonerim var bilmiyorum yani ben kendi kendime koşmayı öğrendiğimde bile 1-1,5 saat koşmuş oluyordum :D

• konusun bisey soyleyen yok zaten tesekkur ettim sadece

• Tmm sanirim yorum sandin o yuzden aciklama yaptim

• nerde koşacaksın veya yürüyeceksin

açık havadamı yoksa koşu bandında felanmı?

0|1
    0|0
  • yarım saatle başla koşacaksan yürüyüşü 1 saat yap ama.. ara verirsen su içebilirsin..

0|0
    0|0
    • Spora yeni baslayan bir insan hic durmadan yarım saat kosamaz besyo asigi iyi bil bunlari :) herkes sen degil:)

• Yorumu gormen icin burayami yapmaliyim :) ben kendi cevabima yaptmda :D

• sorunun asagisinda cevapla yazisi olmali oraya yaza bilirsin Karmalee

• 20 dk falan

0|0
    0|0
  • 30-35 dk ile başlaman yeterli olur

0|0
    0|0
  • koşarken değilde koşu bitince su içmeni öneririm

0|0
    0|0
Yükleniyor...