Kapat

Kilo vermek istiyorum ama nereden başlamalıyım bilmiyorum?

168 boyunda 60 kiloyum, belim ince fakat kalça ve kalın basenlerim var. Son zamanlarda da birazcık göbek oluşmaya başladı. Ve en küçük şeyde yoruluyorum. Artık aynaya baktığımda kendimi beğenmek ve esnek olmak istiyorum. Fakat nereden başlamam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok. Hangi sporla vs gibi. Kafamda dönen şu sorununda cevabını bir türlü bulamıyorum, genetik olarak büyük kalça ailemde mevcut, ne kadar uğraşırsam uğraşayım istediğim kalçaya sahip olamayacak mıyım? Neler yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Ulaşmak istediğim vücut tipleri bunlar; Kilo vermek istiyorum ama nereden başlamalıyım bilmiyorum?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• stresten kurtulursanız düzeleceksiniz
    1. Fındık, ceviz, badem: Fındık, ceviz ve badem gibi yağlı tohumlar içeriklerindeki çinko minerali ile
    birlikte seratonin, yani halk arasında 'mutluluk hormonu' olarak bilinen hormonun salgılanmasına yardımcı
    oluyor. Bu vitamini içeriği sayesinde sinir sistemini onarıcı etki oluşturuyor.
    Ne kadar tüketmeli? Strese karşı her Gün 10 adet badem veya fındık ya da 4 yarım ceviz tüketilebilirsiniz.
    2. Türk kahvesi ve çikolata: Yapılan çalışmalar, sabah saatlerinde içilen kahve ile birlikte alınan bir
    şeker kaynağının konsantrasyon yeteneği ile düşünsel yeteneği geliştirdiğini, stresi uzaklaştırdığını
    gösteriyor. Yapılan çalışmalar aynı zamanda Türk kahvesinin diğer kahve çeşitlerine göre pişirme tekniği
    sayesinde antioksidan kapasitesinin daha yüksek olduğunu ve strese bağlı vücutta oluşan zararlı bileşenleri uzaklaştırdığını gösteriyor.
    Ne kadar tüketmeli? Dikkati belirli bir yöne odaklamak, zihinsel kabiliyetinizi artırmak ve günlük rutin
    işlerinizi verimli bir şekilde gerçekleştirebilmek için sabah saatlerinde 1 fincan şekersiz Türk kahvesi
    ile birlikte kakao yüzdesi yüksek 20-40 gr kadar bir bitter çikolata (en az yüzde 70 kakao içeren) yiyebilirsiniz.
    3. Somon Balığı: Omega 3 yağ asitlerinden oldukça zengin bir kaynak olan somon balığı kortizol ve Adrenalin
    gibi stres hormonları ile savaşmaya yardımcı oluyor ve bağışıklık sistemini destekler Gün içinde
    yaşayabileceğiniz stresi azaltmak ve mevsim geçişlerinde bağışık sistemini
    desteklemek adına haftada 2-3 kez enerji ihtiyacına göre yaklaşık 120-150 gr somon yiyebilirsiniz.
    4. Muz: İçeriğindeki Magnezyum ve potasyum sayesinde kasların düzenli çalışmasına ve kontrol edilmesine
    yardımcı olurken, strese bağlı oluşabilecek yorgunluk ile uykusuzluk halinin üstesinden gelmeye yardımcı oluyor.
    Şeker içeriği yüksek bir meyve olduğu için günde 1 adetten fazla tüketmeyin. Yanında da
    mutlaka fındık, ceviz, badem, süt ve yoğurt gibi kan şekerini dengelen bir

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim kendiliginden oyle mesala spora gerek duymadm ama esnek olmayi bende istiyorum☹️😊👩

1|0
    0|0
    • Ne güzel :((

• Şimdi fotoğrafına baktım ve ÇOK GÜZELSİN, delimisin sen? Vücudunda yüzünde çok güzel, ve bu arada açık kumraldan bir ton koyusu sana çok yakışır kuzucum onu da aklıma gelmişken hemen söyleyeyim :)

• Oyy kuzum cok saol ❤️Beni begenmeyenler cok ya 😒Ama saclarimix bende degistirmek istiyorum para biriktiriyorm saridan skldm vala

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 13

• yaglarin depolandigi yer kisiye gore degisir.. kimi gobekte kimi basende kimi yanlarda ve bazende tum vucuda yayilabilir, o nedenle bölgesel yağ yakımı diye birşey yoktur inanmayın böyle şeylere... yağlarından kurtulmak için günlükk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor ayrıca kaslarını korumak adına proteinli beslenmeyide unutmamak gerek.. umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0
  • Yoga, crossfit, pilates türünde kalça çevresi beli zorlayan spor dalları. Sonuç er ya da geç mutlaka gelecektir.

1|0
    0|0
  • genetik senin kaslarinin nerde başlayıp nerde bittigi ile alakalidir ve biz ne yaparsak yapalim bu baslangic ve bitis noktalarini degistiremeyiz. yani nasil bir şekil alacagi senin genetiginle alakali. kilon fazla degil bir kac kilo verip siki antrenman yaparsan sıkı vucuda kavusursun ama devamlilik sart

1|0
    0|0
  • 168 -60 bence gayet iyi :)

1|0
    0|0
  • fotodaki sensen vermemelisin

0|0
    0|0
  • Sallama bu sen degilsin imkansiz hahaha

0|0
    0|0
    • Hahaha okumadan atladik ya la 😂😂😂 pardon

• Hahaha 😂😂 diyorum ya sonra okumadan atladik diye :) hahahah pardonu bile yazdik 😂😂😂

• Sorun değil :D :D

• Beslenmeye dikkat et istediğin vucuda ulaşmanın tek yolu beslenmek ve

0|0
    0|0
  • Yaz anlatiyim

0|0
    0|1
  • Bunlara ulasmak zor

0|0
    0|0
    • Zaten zor, benim sorum nereden başlamam gerektiği.

• Spor salonuna yazilcan ilk once:)

• La zaten öyle onu mu soruyorum, ulaşmak istediğim vücut tipine göre hangi spor ile başlamam gerektiğini soruyorum

• dalgamı geçiyorsun?

0|0
    0|0
  • istediğin olur bence

0|0
    0|0
  • kalçadan kurtulamazsın ameliyat olmadan göbek içinde yarım mekik çek

0|0
    0|0
  • Çok çirkin vücut

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 2

• kaç kilo vermeyi düşünüyorsun? bide bölgesel kilo alan bir kızsan eğer istediğin gibi bir vücuda sahip olamazsın :)

0|0
    0|0
    • Bölgesel kilo alan biri değilim, 5-6 kilo vermeyi düşünüyorum ama amacım kilo vermek dışında sıkılaşmak, çok uğraşmam gerkecek ama :( en azından nereden başlamam gerektiğini bilsem başlayacağım

• Teşekkür ederiiim :)

• ricaa ederim ne demek :)

• canım bulmuş internetten

0|0
    0|0
    • Üstünde ulaşmak istediğim vücut tipi yazıyor :D

Yükleniyor...