Hatunlar neden böylesiniz siz yahu?

Hatunlar,

Erkeklerle zaman zaman yarış içindesiniz biliyoruz, eşitlik diyorsunuz bunu da biliyoruz. "Benim memelerim var o yaparsa bende yaparım peh" dediğiniz durumlarda olmuyor değil yani.

Arada iyi gaz verdiğinizde oluyor inkar edilemez ama sonrasında o gazı hüp diye çekmek niye?

Oğuz Atay bile demiş yahu;

"Erkeklerin, başka konularda, onlara, üstün ve yukardan bakarmış gibi görünen tavırlarını çekemezler, bu çeşit yarışmalarla acısını çıkartmak isterler böyle küçük görülmelerin. Bir yandan da, her şeye rağmen savunmasız ve narin olduklarını gösteren yapmacıklıklarını elden bırakmazlar. 'Canım şu ipi şuraya takar mısın? Canım senin boyun yetişir - ya da sen benden kuvvetlisin.' Yani senin bütün üstünlüklerin, onların gözünde basit ve hayvani temellere dayanır. Sonra, küçük bir aksama olunca: 'Dur canım, bir de ben denesem' dersiniz."

Sonra lak diye yaparsınız bazen. E peki niye beyb bunlar?

Al birde sorunun sesi olsun bu şarkı; link

Gizli hatun, memelerinin üstünde uyu sen bu gece.

0|0
29|12

En İyi Kız Görüşü

• Erkeklere yaptırmak varken neden biz yapalım ki?

Onlara gaz verip "Canım perdeyi takar mısın?" demek varken neden çıkıp perde takayım,narin bedenimi yorayım ki?Erkeğe atarım yapamazsa ben yaparım.Erkekler kaslarla dolu olabilirler ya da fiziksel olarak güçlü;kadınlar da sezgisel olarak güçlüdür...

Mantıksal dünyada erkekler koşarken kadınlar sezgileriyle kanatlarını kullanır,uçar..

O perde taksın ben yemek yapayım,kahraman olsun öpücüğünü alsın,o mutlu olsun ben mutlu olayım.Kendini güçlü hissetsin,hissedemezse psikolojik skandal yaratıyorlar..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Ben erkekleri kendimle eşit görmüyorum :).Doğa bile kadınken, anneniz bile kadınken, toprak bile kadınken deniz bile kadınken, gök bile kadınken neyin eşitiliğini savunuyoruzki?Ben kendimi erkeklerle hiç bir zaman eşit görmüyorum.Ben başka taraftan bakıyorum olaylara :).Hayırlısı

4|1
    1|2
    • bu temelli uçmuş, yani biz sizin çoğalmanız için yaratılmış tohum makinasıyız öylemi ?

Biz size mecburuz, siz bize muhtaçsınız, o yuzden bu tez burada çürür.

• Hiçte öyle bir şey demek istemedim.Siz yorumumu yanlış anlamısınız.Sizler bizim diğer yarımızsınız.Biz çoğunluktayız.Bunu sizde biliyorsunuz.Kadının dominansı doğada, evrende, toprakta her yerde belli.Bir kadından doğuyoruz.Bundan yüce ne olabilirki? Bu dominansın içinde bir çok erkek boğuluyor ve kadından ve kadının gücünden korkuyor nefret edebiliyor.Sizler bizler kadar önemlisiniz.Bizde sizin kadar önemliyiz.Bunu unuttugumuz an dengenler bozuluyor :)

• Sen bunları yazınca aklıma ne geldi..

Bugün amcanın biriyle muhabbet ederken bana ''herif gibisin'' dedi sadsfs.

1|2
    0|0
    • bildiğin adam, erkek bu.. bakmayın boyle kırmzılı, pembeli bişi olduğuna çükünü gördüm. dsad

• Erkeklerin tek üstünlüğü güçtür . Oda reçel kapağı açmaktan başka çokta işe yaramaz.

Ha birde kadınları dövebilir. Buda üstünlük değil acizliktir

Erkeklerin bu tek üstünlüğünü kadınların diğer üstünlükleri dengeler. Sonuç olarak kadın erkek eşittir. Bunu artık kabul edin.

3|0
    0|0
  • kadın doğası

0|0
    0|0
  • kadınlar fızıksel olarak narındır erkek gucludur suvunur korur herzaman bu hep boyledır fakat esıtız peygamberımız bıle bunu boyle bıldırmıstır ınsanlar arasnda da esıtlık vardır herzaman ıcın kımse kımseden ustun değildir.. kadınaafızıksel sıddet ıse en buyuk acızlıktır küfürde oyledır ınsan konusamaz bazı ınsanlar boyledır ..bazı ınsanalr ınsan olduklarını dusunur.ben hıc bır zaman kadınları tutmadım kadınlar cenecıdır seytandır cıgrından cıkarır ama bu zamana kadar erkekler cok baskı yaptı kadınlara sıddet desen oyle hep bır ıskence butun yuk kadındaydı annelerımızden anneannelerımızden bılıyoruz cocuk yemek ev ıs hep kadınların uzerındeydı ..yasalar bıle kadınların yanında değildi ..hersey duzene gırer umarım ..

1|0
    0|0
  • hiç feminist düşüncelere bürünüp zırhlar kuşanmadım.erkeklerin bazı konulardaki kabiliyetlerini çekememezlik gösterip "hadi canım onlar da kim oluyormuş " demedim açıkçası.mümkün olduğunca farklı yerlerden aynı görmeye çalıştım.

zaman zaman burada da sorulan " erkekler ağlar mı? " konulu sorularda kadınların ne kadar alaycı bir tavırla olaya yaklaştığını gördüm.evet bazı anlamda farklıyız.farklıyız çünkü, salgılanan hormonlar ve düzeyleri bile farklı.ama kadın erkek arasındaki bu farklılıkları neden güç gösterisine çevirirler, anlamak mümkün değil gerçekten.en azından ben hiç bir zaman anlamdıramadım bunu.

1|0
    0|0
  • Cunku erkeklerin kendini erkek gibi hissetmeye ihtiyaci vardir.

link

Turkce degil ama artik olsun

Yarisma konusuna gelirsek, biz kizkiza da yarisiyoruz oyle tuhafiz yani.

1|0
    0|0
  • Kaşınıyorsun beyb.

0|0
    0|0
  • kadınlar itaat etmeye veya boyun eymeye erkeklerden daha yatkınlardır ve bu yüzden kadınların bir çoğu "erkektir yapar" düşüncesiyle hayatına devam ediyor.bi kere şöyle bişi var ki eğer kadında erkekte aynı olsaydı hiç bir fark olmayacaktı ve anlamsızlık çıkacaktı ortaya.kadınlar bu dünyada sadece erkeklerin başarılı olamayacağını göstermek için değil, erkeklerin yapamayacakları şeyleri yapmak için varlar.ama şunu da söyliyim insan kendini ezik olarak görüyorsa istiyorsa milyarları olsun o yinede düşüktür.insan kendi içindeki cevheri bilmesi lazım

0|0
    0|0
  • gizliye ayırmıssın yerimi :(

0|0
    0|0
  • işi biliyoruz işe gitmiyoruz sonuçta zeki olan biziz

2|0
    0|0
  • Bi kere hatun dedin mi baştan yumuşattın be olmuyor ki şimdi :O ya olay genelde '' ben şimdi güçsüzmüşüm (güç olarak bir tek ağırlık vb. şeyleri kast etmiyorum) gibi yapıyım ki göğsü kabarsın onun yardımından hoşlandığımı sansın'' olayından ibaret oluyor genelde.

0|0
    0|0
  • Bakıyorumda çeneniz düşmüş iyicene. Darısı çükünüze.

1|0
    0|1
  • ''hatun'' kelimesini kullanan erkeklere yapmayın böyle şeyler hatunlar

2|0
    0|0
  • eşcinselliği seçebilirsiniz tutan yok :d

ne biz böyleyiz ne siz şöylesiniz herkes herkesin ciğerini biliyor kartları ona göre oynuyor

sıkıntı yok

1|0
    0|1
  • "Benim memelerim var o yaparsa bende yaparım peh" -.-

1|0
    0|0
  • ihtiyacım varmış gibi yapim de kendini gereksiz hissetmesin diyodur.erkekler bu tür şeyleri kompleks yapar

1|0
    0|0
  • Çok uzun yazmışsın, devam etsem uyuyacaktım. Ama bizler biliriz yapmayız. Canım sen daha iyi yaparsın diyerek işi kitleriz. Bu böyle gelmiştir. Sizlerde onlar yapamaz biz yaparız diye kendinizi kandırıyorsunuz işte.

1|0
    0|0
  • şimdi sen bunları ne amaçla yazdın hiç anlamamakla beraber umursamadım da.

kadın her zaman haklıdır.

isa sana da hak veriyorum bebeyim.

1|0
    0|0
    • yeah baby skip geç sağdan

• Oyy oyy oyy. Baskalarını da mı önemsermis benim beybim.

Tamam, sen yeter ki bunu de.

Bu son!

• deli deliyi hacı hacıyı bulurmuş ya o hesap. manyak çıktı eleman.

• Hoşumuza gidiyor.

0|0
    0|0
  • Hatun diyen erkek diye bir geçek var tabi ya neysee. İşte bir taraflarına çok güvenen kadınlar sonra birden tosluyolar. Yapıcak bişey yoook.

0|0
    0|0
  • Kadin dogasi geregi böyledir

0|0
    0|0
  • ne gaz verir ne gaz alırım gaz sıkıntım var osturamıyorum

0|1
    0|1
  • Bilmem neden

0|0
    0|0
  • ayy HATUN kelimesini cok seviyorum D:DD

0|0
    0|0
  • Kadının doğası. Bu nedenle

0|0
    0|0
  • Benim olsana evlenelim perdeleri sen assana =*

1|0
    1|0
  • canımcım sorunu çok beğendim ama memelerimin üstünde uyuyamam.Omzunun üstünde uyusam olur mu?

5|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• 21.yy su saatlerinde artik bu tripler pek kalmadi,sevgili ouz ataycigim eski kusak yorumlamalarin expire date oldu..

1|0
    0|1
  • karsima bir ordu koyun ama bir kadin koymayin:) dünyanin en masum silahsörüdür onlar

0|0
    0|0
  • kadın ve erkeğin güçlü ve zayıf yönleri var. birbirleri ile yarışmadan, birbirlerini tamamlayarak yaşamaları en doğrusu

gel de bunu feministlere anlat :))

0|0
    0|1
  • Çıkarları yoksa gaz da vermezler zaten. Muhtemelen işi bitmiştir e patlatmamak(!) için de gaz alıyorlar

0|0
    0|0
  • sonradan aşcı olmus bir filozof ya da sonradan filozof olmus bir aşcıya göre insanlar karısık salataya benzerler

0|0
    1|0
  • O değilde Türk kızı egosu ne olacak ?

0|0
    1|1
  • az önce kitap önerdiğim bayan ilahi komedyayı bilmediğini söyledi, yetmedi bir de kopy paste gibi bir ukalalığın içine girdi daha iyi okur benim gibisinden, dediğin gibi neden bu yarış ?, bende merak ettim cevapları.

0|0
    2|0
    • Uyumuşlardır ama bekleyelim bakalım ne çıkacak sonuç

• Evrenin onlara olan değişmez g*t**ğü bence :)

0|0
    0|0
  • boyunca feminist cevaplar var, bence %51 haklısın kardeşim :)

0|0
    1|0
  • Merhaba efenim alakasız cevap verip takibe geçicem.

Dişe diş kana kan intikam.

1|0
    3|0
    • kendi yapabilecekleri işleri bir şekilde eşlerine yaptırabildikleri için

• doğru tespit.

0|0
    0|1
  • çünkü memeleri var :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...