Tecavüzcüler neden serbest kalıyor? bunların ne kadar ceza alacağı yasada yazmıyormu

Ben tecavüzcülere verilen cezayı az buluyorum ve bu beni çıldırtıyor. Kardeşim falan yok ama yargıçlara çok sinir oluyorum ağzıma geleni söylüyorum. Bu düzen ne zaman değişecek. 12-13 yaşlarındaki kız sesini çıkarmadı diye razı oluyormuş cezayı düşürüyorlar bu yargıçların kafatasının içinde ne var merak ediyorum. Ben olsam tecavüzcüye 20 yıldan başlayan hapis cezası veririm kızın psikolojik durumunuda göz önünde bulundurarak bu 50 ve ömür boyu olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
14|9

En İyi Kız Görüşü

• Bana bu, nedense devletin bir komplosu gibi geliyor. Tüm Türkiye; bu direnişte tek yürek oldu malum. Özellikle, devlete karşı (devletimize demeye utanıyorum artık) Kürt kardeşlerimiz de bizlerle birlikte ayaklandı. Ve tabi ki provokatif bazı grupların belki direnişe destek belki düşünce özgürlüğü ile devleti zedeleme fikri için yola çıktığı bu davada, baştakilerin hoşuna gitmeyen tablolar ortaya çıktı. Asıl bölücülüğe sebep olan baştakiler, bu birleşmeyi ve kardeşliği kaldıramadılar ve insanlar birleşirken ''Siz onları savunuyorsunuz, ama onlar size neler yapıyorlar'' düşüncesini yaymak için piyonlarını devreye soktular ve bir kardeşimizi kurban seçtiler. Haliyle istedikleri de oldu. Yeniden bölünüyoruz ve tek yürek olarak devlete karşı geldiğimiz davada yeniden parçalanıyoruz. Dilerim daha fazla kimsenin canı yanmadan her şey yoluna girer. Dediğim gibi bu benim şahsi düşüncemdir doğrusuyla yanlışıyla dile getirmek istedim.

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 13

• tartışmasız hadım cezası verilmeli.

0|1
    0|0
  • yasadaki boşluklar kapatılmadan daha çok serbest kalırlar.

0|1
    1|0
  • Böyle link beyinsiz zihniyetler dolaşırken ortada daha çok tecavüzcüyü serbest bırakırlar. Başına geldiklerinde hak verirler. Yine de yaşamasın kimse fazlasıyla kötü bi' durum.

0|1
    0|0
  • eski orman kanunlarını geri getirmek gerek.her köşe başı bir daraağacı.

0|0
    0|1
  • iste bunlar hep demokrasi.

kücük yastaki kizi (kendi rizasiyla) kacirip evlenene 5-8 yil arasi hapis verip tecavüzcüyü serbest birakmak da adalet oluyor.

ayrica yasada bosluk yoktur kendi rizasi bile olsa kücük cocukla cinsel iliskiye girmek kanunen yasaktir. aile davaci olmasa bile kamu davasi acilir.

3 yildan sekiz yila kadar cezasi vardir (kendi rizasiyla)

8-15 yil (tecavüz)

1|0
    1|0
  • bu profil ne raskalnikowwwww

0|1
    0|0
  • ya insan hakları ayağına bu manyakları bile savunan gerzekler çok.

bunlar insan değil diyoruz anlamıyorlar.

0|1
    1|0
  • Onlar devletin başındakiler hakkında özgürce düşüncelerini söyleyenleri işinden attırmakla,hapse sokmakla meşguller.

1|0
    1|0
  • Videosu falan varsa komple kesip atmalarindan yanayim.

0|0
    0|0
    • Kesip attıkları adamın vatana millete ne faydası olur assınlar kanımca:/

• Bencede kesip atsınlar. Geri kalan hayatında köperk gibi dil çıkarıp baksın. Hatta p.rno izlettiririm isteyipte yapamasın

• Sadece çükle olmuyor ama çükünde katkılarını unutmamak gerek

• Çünkü yasayı yapanlarda tecavüz ediyor olmalı başka mantıklı açıklaması yok bence...

0|0
    0|0
  • Keşke o sapıklar için idam geri gelse.

0|0
    0|0
  • onların derdi direnişçileri tutuklamak başka bişey değil

1|0
    1|0
  • Adaletli olan bir şey söyle bana açıklayayım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Adi suçlara muhakkak idam gelmeli tecavüzcüler yargılanmadan idam edilmeli yargıyı yargılayarak meşgul etmemeli

1|0
    0|1
    • Sende diktatör oldun olmaz o kadar

• Olm vatana millete hayir cukle mi oluyor ahaha.

• Ureyip ne yapacaklar alasen. Birak omur boyu azap ceksinler. Cuksuz yasamaktansa intihar ederler zati. Erkek seysi.

• Facebook'da milletin paylaştığı haberin ayrıntısını bilmiyorum ama serbest kalmak ile beraat etmek ayrı şeyler. Serbest kalmak demek tutuksuz yargılanmak demektir. Kanıtlar yeterince güçlü değilse, süphelinin kaçma durumu yoksa vb serbest bırakılmış olabilirler.

Haber kanalları nadiren davaların sonuçlarını paylaşıyor çünkü genelde davalar bir seneden önce bitmezler.

0|0
    0|0
  • Genç adam ben de hukukçuyum da bu ne celal bu ne şiddet bir sakin ol bakalım.Öncelikle yargıç kafasından ceza vermez kanunu uygular.Kanun bir sınır belirler o sınır içinde ceza verir yargıç kıçından ceza uydurmuyor.Bu düzenin değişmesi eğitimle olur anca.Gençlerimizin bilinçlenmesi ile olur.Cezaların artması çözüm değil ki.Hangi birini hapse tıkacaksın.

0|0
    0|0
    • Bi anlık zevk için ömür boyu hapis yatmak istemez insanlar bence

• Yakalanmayacağına eminse ister ama kusursuz suç işlemek diye bir şey yok kesin bulunur bir gün.En olmadı vicdanı rahat etmez kendisi gelir.

• Avrupa özentiliğinin sonuçları işte. Kanunları bu kadar olur.

0|1
    0|0
    • Avrupada bir ingiliz yargıç kızı parkta korkuttular diye 7 gün 7 yıl ceza vermiş

• İdamı kaldırmamızın sebebi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesiydi ama. Ben onu kastettim. Onlar bize karışırlar ama kendileri kafalarına göre cezalarını da vermesini bilirler.

• Ben kesip ağızlarına verme taraftarıyım

0|1
    0|0
  • Şeriatta Tek bir yol var Kan akar.

0|0
    0|1
  • tecavüzcülerin yaptıkları yanına kalmaz hapishanede suçun ciddiyse anında kafanı eline verirler...

0|0
    0|0
  • bu y..şakları dırek asıcaksın ya da g..tlerine sise sokup sonrada kırıcaksın ama o adalet malaesef yokşu anıste o yargıcların da sımdı bısey derdım ama neyse kalsın gece gece ağzımı bozmım en iyisi ..

0|0
    0|0
  • akepe işte ne beklersin

0|1
    1|1
Yükleniyor...