Fitness'taki ''hafif bar - pump'' hareketi nedir?

Fitness hocamın yazdığı programdaki hareketi bulamadım, hafif bar - pump yazıyor. Set ise 40 tane tekrar demiş. Biceps hareketi bu, sizce ne olabilir?

0|0
1|9

En İyi Kız Görüşü

• 8-10 kiloluk barlar var, bunların uçlarına yine hafif ağırlıklar takabiliyorsunuz.

Pump-pompalamaktan gelir,

Bu barlardan birini avuçlarınız size dönük olacak şekilde eşit biçime kavrayın, kollarınız omuz hizasında açık olsun. üst koldan, dirseğe kadar olan bölümü vücudunuzda kıpırdamadan yapışık olacak, ağırlığı bileğinizi düz tutarak göğsünüze doğru çekeceksiniz, 40 defa. Biraz dinlenecek ve yine 40 defa böyle üç set.

0|1
    0|0
    • 2gün

Dar Barball Curl'den farklı mı bu?

• 2gün

İyi sporlar, başarılar :)))

• 2gün

Teşekkür ediyorum :)))

En İyi Erkek Görüşü

• Biceps arka kol için.. hafif bar ise biş bar ile çalişma anlamina geliyor.. yani kas sistemini açmak için.

0|1
    0|0
    • 1gün

Barbell Curl'ü düz barla yapmak herhalde kardeşim, altta görselini paylaştım sanıyorum o olarak hareket.

• 1gün

Dur bir dakika.. 6. ayin ve başlangiç seviyesinde mi calisiyorsun..

• 1gün

Başlangıç seviyesi olduğunu sanmıyorum?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 8

• Yani diyor ki az ağırlık çok tekrar. Hocan yazmış ama aslında boy kilo ölçülerini yazsaydın iyi olurdu. Bu çalışma yöntemi genelde kilolu kişilere veriliyor. Kas yapmak hacim yapmak gibi bir niyetin var ise çok ağırlık az tekrar yöntemi veya ortanın bir tık üstü ile 10-12 tekrar çıkartabilecek ağırlıklarla çalışabilirsin.

0|1
    0|0
    • 1gün

Kilo alıyorum tahıl ağırlıklı beslenerek; 66lardaydım, şu an 72lere geldim 2 ayda. Kış boyu da hacimlenmek ve kas kütlesi artışı için uğraşacağız bakalım.

• 1gün

6 ayda nasıl geliştin bilmiyorum ama şunları bir sorgulamak lazım.

1) Beslenmen nasıl? Yeterli besin değerlerini karşılıyor musun günlük?
      2) Antrenman programın ve hareketleri yapma şeklin doğru mu?
      3) Kendini idmana veriyor musun limitleri zorluyor musun vs. ?

• 1gün

Beslenme ve idman programında sorun yok; birkaç farklı hocayla da konuştuğumda çıkan sonuç bu. Ayrıca son 2 aydır sadece idman günleri de olsa 25gr içeriği olan protein tozu alıyorum, ama yine gelişim yok. Sanırım sebepler ; bahar başlangıcında 88 kilodan 66ya düşmem ve genetiğimin çok müsait olmaması, zamana bıraktım ve çalışmaya devam bakalım :)

• Pump hareketi ip var oraya iki uclu seyi takiyorsun adini unuttum kollar bitisik 20-25 kiloda on kol calisiyorsun

0|1
    0|0
  • kol barı hafif 40 tekrar.. neyini anlamadın

0|1
    0|0
    • 2gün

Daha önce yapmadığım bir hareket sanırım, görsel paylaşabilir misin rica etsem?

• Hoca göstermedimi :Dd

0|1
    0|0
    • 2gün

Ben programı hazırlayıp evde temize çekiyorum; görsel ekliyorum daha kolay ve güzel oluyor. Bu hareketi bulamadım, bilen varsa diye sormuştum.

• 2gün

Tamam kardeşim anladım; bildiğim bir hareket de olabilir ama çıkamadık işin içinden...

• 2gün

Abi sen dediğim hareketi yap biceps için diyorsan eğer pump olayı başka birşey :D

• hocan uydurma bir isim yazmis bayiliyorum bu uydurma isim yazan hoca kilikli insanlara 😀 bos bar ile curl yapcan pump demek o hafif agirlik cok tekrar

0|0
    0|1
  • saçma sapan şeyler. 40 tekrar egzersiz mi olur

0|0
    0|1
  • Senin görüşün var mı?

0|1
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|1
Yükleniyor...