Spordan anlayanlar bakarmisiniz :) 😊?

Ben 2 senedir dans ederdim normalde. Biraktim oda bir spor sonucta 2 gundur ard arda spora basladim. normal antereman gibi vucudum kilo aldigim icin ve yattip kalktigim icin hamlanmis. ilkte bacaklarim komple aciyo ikinci gun zorlayarak yaptim suam yuruyemiyorum sismis bacaklarim cok arka ve ön komple aciyo gecermi sisleri yoksa varis filan olusurmu cok yuklenirsem? bilgi alabilirmiyim sikilasmasi icin ne onerirsiniz bide

0|0
3|18

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 18

• Isınmadan yaparsan ağrı olur

0|0
    0|0
  • Hangi dansları ettin?

0|0
    0|0
  • Dansı bırakma bence. Fitness programlarına 1 gün ara vererek yap ve spor yaparken tüm vücuda değil parça parça kas gruplarına çalış. Pazartesi yaptım salı ara ver çarşamba yaptın tekrardan perşembe ara ver böyle böyle git. Böylece kaslarını yıprakmamış olursun. Hafta 3-4 gün seni paklar zaten fazlası pek bir kazanç sağlamıyor. Kilo vermek için interval antremanlarına da bakabilirsin.

0|0
    0|0
  • İlk üç dört gün çekersin bu ağrıyı. Kaslar yeniden çalışmaya başladığı için kasacaktır seni. Hafif çalış. İlk hafta sadece ısınma yap bile diyebilirim hatta. İkinci haftadan sonra başla yüklenmeye. Sakatlığa bile yol açabilir bunlar, dikkatli ol. Hangi danslara meraklisın bu arada

0|0
    0|0
  • hareketleri yapmadan isindin mi isinmak icin ne yaptın kac dk yaptin? yaptigin bacak egzersizlerini kim dedi yap diye ve dogru yapilisini izleyip yaptin mi? spordan sonra esneme yaptin mı? tum bu sorularin cvbi sakatlanip sakatlanmadigina dair onemli cvplarsan ona gore bisey diyebilirim

0|0
    0|0
    • 1gün

Benim bacaklarkm lastik sadece 2 sene dir yatmaktan oldu simdi iyiyim yapiyorum ard arda kaslarim var kol filn az sertlesti iki gunde iyi yani bacaklar alisti agri yok az

• birak sen sporu

0|0
    0|0
  • Bir yerin ağrıyosa zorlamayacaksin. Vücudun sana diyo ki : lanet olsun. Canımı okudun.
    Vücudunu dinle. Ağrılar geçene kadar bekle

0|0
    0|0
  • 2 gün dinlenmen lazım. İlk gün hafif yapsan iyi ederdin. Bu saatten sonra 2 gün dinlen sonra devam et başka birşey yapamazsın bu duruma.

0|0
    0|0
  • sirt ustu uzanip ayaklarini havaya dogru bir duvara koy kan dolasimi hizlansin agrisi ve sisi cabuk gecer

0|0
    0|0
  • Isınma hareketlerini yapmazsan böyle ağrılar olması normal

0|0
    0|0
  • bence sağlık sıkıntını fizyoterapiste sormalisin, spora gelince squat yap youtubeda güzel videolar var kendine çok yüklenme ilk bir ay

0|0
    0|0
  • Ben boksörüm tafsiye şu az yee...
    Ćok çalış az yeee...

0|0
    0|0
  • önümüzdeki 3 gün çok hafif ama çok tekrar gir kilolora..3 gün sonra geçer ağrıaların

0|0
    0|0
  • Hamlik denir halk arasinda gecerde bekleme gecmesi hafif calisma yaparsan daha kolay gecer

0|0
    0|0
  • Bir gun calismadan sonra bir gun ya da iki gun ara ver kendini toplayana kadar

0|0
    0|0
  • onlar normal. ama hergün yapma. 2 ya da 3 günde bir yap

0|0
    0|0
    • 4gün

Sagolunda kardedim spora giderken hep gitti ama hocalari demis agrilara inat yaptirmis yanlis bu suam agrim cok az kaldi awa sisti yarin yapicsm yine bugun ypmadim

• 4gün

Cok sagolun Şu an oldu sanirim cok zorladim cunku zor harejettlerdi

• 4gün

1 2 gün ara ver

• vücüt alışkanlıgı kaybedince olması gayet nolmal ama zorlama

0|0
    0|0
  • İlk başlayan herkeste kas ağrıları olması normaldir tavsiyem fazla yorma kendini. Ağrıların geçene kadar hafif spor yap ve kaslar alışsın. Ağrılar geçtiği zaman normal spora devam edersin. En önemli tavsiyem asla yağlı yeme. 3 kilo verdiysen aa ödülüm şu keki tatlıyı vs yiyeyim deme. Hele akşam 9 dan sonra hiç yeme. Zaten fiziğin normal görünüyor yorma kendini.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• normal bendede oluyorda şimdi hiç tık yok :D

0|0
    0|0
  • Gecer tabii ki
    Bu dogal

0|0
    0|0
  • Benimde öyle oldu biraz dinlen bence yüklenme. Sakatlık çıkmasın. Ben dinlendim iki gün falan sonra gittim. spora. Ağrı geçti kalmadı.

0|1
    0|0
Yükleniyor...