Yerel seçimler için kurguladığım senaryo hakkında fikirleriniz nelerdir?

3. köprü açılışındaki üslub sebebiyle milli görüş oylarının Saadet partisine akacağı,

çözüm süreci sebebiyle BDP taban oyları haricinde Kürt vatandaşların oylarının AKPye akacağı

çözüm süreci sebebiyle şehit aileleri oylarının MHPye akacağı

suriyeyle dış siyaset, alkol yasası ve geziparkı sebebiyle büyük şehir oylarının CHPye akacağı

geziparkı olaylarından dolayı medya mensupları ve finansal işyerlerinin(borsacılar, bankacılar) tepki oyları olarak diğer partilere dağılacağını

Kamusal alanda memurların maddi durumlarının iyileştirilmesi ile AKP oylarının 4-5 puan artıracağını

gezi parkında yaşananlardan dolayı emniyet mensubu vatandaşların MHPye oy vereceğini öngörüyorum.

• Yüzde 100 olabilir
    33% (1)0% (0)25% (1)Oy Ver
  • Yüzde 70 olabilir (yanlış kısımlar yorumda)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Yüzde 40 olabilir (yanlış kısımlar yorumda)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Seçime kadar bu olaylar unutulur çoğu öngörü tutmaz
    33% (1)100% (1)50% (2)Oy Ver
  • Ben daha farklı düşünüyorum, cevabım aşağıda
    34% (1)0% (0)25% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Semiyolog meclisteki sandalye sayısı değişmesi durumunda 276 milletvekili çıkmazsa ki 10 puanlık oynamada bu imkansız tek başına iktidar olamaz

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Aman kardeş sen bu kafayla siyaset veraset yapacağım deme;

Bak şu yazılarına;

"gezi parkında yaşananlardan dolayı emniyet mensubu vatandaşların MHPye oy vereceğini öngörüyorum" demişsin.

Polisin maaşını iyileştiren, vardiya sistemini ve diğer özlük haklarını düzenleyen MHP değil AK Parti. Polis, kendisine yapılan iyiliği unutacak kadar kör değil.

"suriyeyle dış siyaset, alkol yasası ve geziparkı sebebiyle büyük şehir oylarının CHPye akacağı" demişsin

Senin dediğin şuna benziyor; "Papaz, Sultan Ahmet'te imamlık edecek"

Mübarek AK Parti ile CHP her yönden zıt.

Ak Partiye vermeyen CHP'ye değil BBP, Saadet, MHP gibi partilere verir ekseriyatta.

Yani yorumların vasat.

Türkiye'de CHP'nin temelden garantilediği %20'lik bir oy potansiyeli var.

Aynı şekilde AK Partinin 'de %35-40 kadar

Oylardaki oynama sadece %10 dolaylarında olur

Büyük bir fark beklemeyin seçimlerde.

Meclisteki sandalya sayısı değişir ; yine tek parti iktidar olur

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kürtler bdpye devam

ülkücüler mhpye devam

dindarlar akpye devam

kemalistler chpye devam

1|1
    2|1
    • ne alaka ben tanrıya inanmıyorum ama akpye oy vereceğim...akpnin tabanı muhafazakarlar olduğunu kabul ederim lakin akpye oy verenlerin dindarlardan daha çok iktisadi hadiselerdende verenler var bu ülkede...

• ben genel kesimden bahsediyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• benim içime doğan şu ve ve bir çok anket siteleride şunu gösteriyo bence bugün seçim olsa akp yüzde 50 yide geçer

0|0
    0|0
    • serap görenler sadece cumhuriyetçiler değilmiş

0|0
    0|0
  • Saadet partisi öyle dediğin gibi oy alamaz Ak Parti'den. Aksine polisler ve yakınları Akp'ye oylarını verir çünkü arkalarında en çok duran parti gördüğüm. Chp yine Kemalistlerin oylarını alır. Kürtler Akp-Bdp'ye verir. Şehit aileleri de Mhp çok azı Akp.

0|0
    0|0
    • oturduğum ilçedeki kamuoyu araştırmaları Saadet partisinin yükselişte olduğunu gösteriyor, bir önceki seçimde AKP kazanmıştı, gezi parkı olaylarından sonra polisler çok sıkıntı çekti ve halen çekmeye devam ediyorlar

• Sıkıntı çekiyorlarda şuan arkalarında tek Akp var. Ztn bide tayin durumları mı ne varmış hepsine bir hak verilmiş. Polislerle araları iyi. Saadet partisi oy alabilir ama oy bile denemez ona. Çünkü herkes biliyor barajı geçemeyeceğini bu yüzden Akp'ye veriyorlar.

Yükleniyor...