Ne sıklıkla muhasebe yaparsınız ?

Nefsi,vicdanı...Kısacası yaptıklarınızın muhasebesini yapar mısınız?

Hatalarınızı fark edip düzeltmek için uğraşır mısınız...

Her günün sonunda mesela...Gün devrederken kendisini...Geçen günde mi bırakırsınız kırıklıklarınızı,yanlışlarınızı,yaptıklarınızı.Yarına yeniden başlamak için mi uyanırsınız...yoksa telafisi için güne devam mı edersiniz güneş yeniden doğmuş olsa bile.

En son ne zaman muhasebe ettiniz yaptıklarınızı?

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• Yaptığım hatalara göre değişir genelde.Ufak bir hata yapıp bunun hata olduğunu anladığım anda oracıkta muhasebesini yapar,günlük deftere kaydederim.

Ama hatam gerçekten büyük ve başkasınıda etkilemişse, bunun muhasebesi uzun sürer, gece gündüz muhasebesini tutar ve hataları içinden ayıklamaya çalışırım.:)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Başıma güzel şeyler gelince bunu Allahtan bir lütuf sayarım. Ancak kötü şeyler gelince daralırsam hemen dönüp arkama bakarım nerde ne yaptım acaba başıma bu geldi diye. Onun dışında gece yatağıma uzandığım zaman ara ara muhasebemi yaparım. Fani dünyaya kapılıp gidiyoruz çoğu kez. Allah ıslah etsin bizi.

2|0
    0|0
  • gamsız adam muhasebe yapmaz, ben gamsız olduğum için muhasebeci tuttum bununla ilgili

1|0
    0|0
  • her saat

1|0
    0|0
    • Hmmm :) her saat biraz fazla gelmiyor mu peki? Yapabiliyor musunuz gercekten her saat.

• EVET O YÖNDEN İYİ, BİRİNİN KALBİNİ KIRDIĞIN ZAMAN FALAN 3-4 KERE GÖNLÜNÜ ALMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORSUN

• Kesinlikle. :)

• Hemen hemen her gün yapmaya çalışırım. Ki doğrusu, bir işi yapılmadan önce sonunu kestirebilmek ya da seçenekleri, ihtimalleri tartmak ama tabi çoğu zaman olmuyor.

Konuların çok kaliteli, tebrikler.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle...Son derece haklisiniz. :) Evet tabiki,bazen öyle anlar geliyor ki,öyle seyler...Muhasebesini yapmak cok güc oluyor.

Tesekkür ederim ayrica. :) sizin de cevaplariniz öyle.

• her sabah uyandığımda yaparım. gönül hiç hata yapmamak ister ama insan hata yapıyor ya...hep yeniden başlamak istiyor, nispeten iyileşme oluyor ama keskin iyileşmeler olmuyor.

1|0
    0|0
    • Her sabah uyandiginizda...Peki neden sabah uyandiginizda yapmayi tercih ediyorsunuz? Yani özellikle bir sebebi var midir...

Ayrica cok haklisiniz.Keske yapilmasa,yapmasak hic.Ama insaniz,hatalar da bizim bir parcamiz.Önemli olan bile bile,göz göre göre ayni seyleri yapmamak,tekrar etmemek en azindan.

Elbette,izler hep kaliyor...

• Öyle mi...

Anliyorum.Dilerim uykunuzda bile huzursuz olacak kadar kötü seyler yapmazsiniz.

• Evet sık sık kendimi nefsimi muhasebe ediyorum

yaptığım.yanlışlar çok halada devam ediyorum

özelliklede gece başımı yastiga koyunca muhasebe m başlıyor

1|0
    0|0
    • Geceler...Dimi. :) Kisinin en cok düsünmeye basladigi zamanlar...Muhasebe icin en müsait anlar,yani insanin kendisi ile basbasa oldugu...

ne güzel bunu yapiyor olmaniz.Bu hatalari düzeltmek icin,fark etmek icin gerekli olan bir sey. :)

tesekkür ederim.

• Yanımda sen kalbimde sen...

Çok güzel:(

• fazla düşünmeden yaşamak gerekli.. sonra hataların bırakmaz yakanı

1|0
    0|0
    • Hatalari biz birakmaliyiz. :) Yapip düsünmemek yerine,ya da düsüncesizce hata üzerine hatalar yapmak yerine düsünceli olup,kötü seyler yapmaktan irak olmaliyiz.Yoksa o hatalar biraksa bile pesimizi,vicdanimiz günü geldiginde,ani geldiginde sizlar yavas yavas. :)

• İyi akşamlar hayat zaten başlı başına bir muhasebe değil midir

kimi erken kimi geç anlar sonuçlarını da aldığı karar muhasebesinde oluşan hatalarını belirler

ya altında kalır ya da üstünde tepinir

1|0
    0|0
    • Tesekkür ederim,iyi aksamlar size de.

Evet ama cogu zaman hayatin yaptirdigi,zorunlu muhasebeler hep zararla neticelenir.Cogunlukla...Ve genelde hatalari düzeltmek icin hep gec kalinir.Bu yüzden kisinin hep kendi yaptiklarinin muhasebesini gec olmadan yapmasi önemli degil midir?

• Tesekkür ederim.Size de iyi aksamlar.

huzur dilerim. :)

• sağ ol sana da dilerim iyi hayat

• hergün gece yatmadan muhasebeleştirip faturalarımı kesiyorum...

1|0
    0|0
    • :)

ne güzel her günün sonunda bunu yapiyor olmaniz.

tebrik ederim,devam edin. :) yaptiklarinizin hep farkinda olun.Varsa hatalariniz hep cözün,yükler edinmeyin.

• hatırladığım bir söz

"sorguya çekilmeden önce sen kendi kendini sorguya çek"

• Dogru bir sözmüs. :) insan ilk önce kendisini sorgulamali.Önce ilk kendisinden baslamali...

• valla gittiği yere kadar gidiyor,nerde trak orda bırak,hesaba gerek yok...

1|0
    0|0
    • hmmm...

Öyle mi düsünüyorsunuz.Ama insan neler yaptiginin hesabini,muhasebesini kendisi ile yapmazsa yaptigi hatalarin,kirdigi kalplerin vs...farkina varamaz.O zaman da telafi edemez.Kötü degil mi sizce de bu durum

• geçmişe mazi... niyazi derler,takılma geçmişe

• Bu aralar saat başı yapıyorum

Sonum hayrola

Mevla neylerse güzel eyler

1|0
    0|0
  • Hergün defteri kebir

her ay geçici mizan

Her yıl kar/zarar tablosu düzenlerim

hep zarardayım

1|0
    0|0
    • Peki neden zarardasinz? Yanlis giden,sizi zarara sokan neler...Bunu da düsünüyor musunuz?

zararlari sona edirmek icin cabaliyor musunuz,merak ettim.

• Mutlu edemediğim ve edemeyeceğime inandığım insanların hayatlarında yer tutmamaya özen gösteririm:) mutlu ettiklerime daha çok vakit ayırmak için:)

• Elbette olmasi gereken odur.Mutlu edemeyeceginize inandiginiz insanlardan uzak durmalisiniz.Durmalisiniz ki zarariniz olmasin,istemeyerek de olsa. :)

Ayirin bol bol vakit sevdikleriniz icin.Yoksa hayat kisa,keske demek icin cok kisa. :)

• her gün.her gece.

1|0
    0|0
    • :) ne güzel.Peki her seyi fark ettiginizi düsünüyor musunuz.

Fark ettiginiz yerde hatalarinizi,düzeltmek icin cabaliyor musunuz diger günlerde?

• Öyle ise sizi takdir ediyorum. :)

• Merhaba Deli Ziie kardeş;

(Ulan arkadaş bu nasıl rumuzdur böyle)

Ömür muhasebesini hafatlık yapıyorum Cuma günleri..

Günlük yapmak lazım aslında. Ama işte kafa kaldırmıyor.. O kadar günahkarım ki.

Kaçmak istiyorum kendimden..

Her neyse..

Direnişe kediyi götürüp de, niye patini kaldırmadın ulan diye kediyi kuyruğundan Gezi Parkı Büyük Çınarına asanlar düşünsün.

Yotubede miydi nerdeydi , adamlar kediyi asmış ya la

0|0
    0|1
    • Cevabiniz icin tesekkür ederim.Öncelikle belirtmek isterim Deli Zie degil,Deliziie'dir rumuzum.Türkce bir kelime degil.Bir karsiligida yok,sadece benim icin bir anlami,bir karsiligi var.

Günahkarlik kabul edilmemeli,bu durumun degismesi icin caba vermeli. :) buda düsüncem.

Cogu zaman kacmak ister insanlar kendilerinden,herkesten.O da mümkün degil.Kendisini birakip gidemez insan...Ne yazik ki.

Hayvanlara ve diger her canliya olan zulmü esefle kiniyorum.Yazik.

Allah islah etsin.

• bigün bir muhasebe yapıym dedim münibüscünün parayı eksik verdiğini fark ettim o gün bugündür

muhasebeyle uğraşmıyom:D

0|0
    0|0
    • :D

hmmm...Oluyor tabi bazen yanlisliklar. :) Peki ya yaptiklarinizin muhasebesini de mi yapmiyorsunuz.

• Gülümsettiniz.

tesekkür ederim. :)

• bişey değil :D

• Çok çok çok fazla. Son 4 yılım bununla geçiyor. Sıkıldım hatta bu muhasebe meselelerinden.

1|0
    0|0
    • Her seyin abartisi ve fazlasi zararlidir tabiki.Yanli düsüncelere bile kapilabilirsiniz.

bu yüzden bunu bir takinti haline getirmekten vazgecmenizi öneririm.Yani günlük biraz yaptiklarinizi biraz biraz düsünseniz,fark etseniz yeter gibi :)

tesekkür ederim ayrca

• Olayların derinine indikçe suçu hep kendimde buluyorum. Bu da döngü gibi aslında. Alakam olmayan konularda bile kendimde suç bulabiliyorum, en kötü ihtimalle orada ne işim vardı diye kendimi suçluyorum :)

Ben teşekkür ederim.

• Haftalık ve aylık gider oodukcada oluyor bazan

1|0
    0|1
    • hmmm :)

tam olarak dediginizi anlayamadm aslinda,pardon.Biraz daha bahseder misiniz?

• Hahaha ben başlıga cevap verdim :))) bunu gizleyip yeniden cevap verecem:D

• memnun olurum. :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Her gece yatağa yaptığımda yaparım bunu adına da ''Son Ders'' derim ...

Çocukluk zamanlarından kalma alışkanlık...

1|0
    0|0
    • Ne güzel bir aliskanlik... :)

• Belki de bir de yatağa asla biriyle kırgın girmeme çabam vardır yani gün bitmeden gün içinde olanı düzelteyim ... Sanki yarına kalırsa hep kalacak ve zamanla artacak gibi..

• Ne diyebilirim ki. :) Bir sarki gibisin.

bazen insan dile getiremediklerini ya da konusamadiklarini ama an be an yasadiklarini bir sarki da duyar ve bir his sarar ya...Öyle bir his aldi beni. :)

tesekkür ediyorum.

• hemen hemen her gece..

bazen hiç uğraşmıyorum amaaaan diyip geçiyorumm..

1|0
    0|0
    • Hemen her gece yapiyor olmaniz ne güzel.

Ve evet bazen biraz bunalmislik vs...insan atliyor kimi günler.Olsun o kadar. :)

tesekkür ederim.

Yükleniyor...