Bakkaldan bişe aldın paranı eksik ya da fazla verdi naparsın?

bakkaldan çıktın parana baktın ki eksik ve ya fazla. dönüp bana eksik verdiniz diyeblir msnz sonuçta size inanmaması gibi bir durum söz konusu olabilir naparsınız :D bugün hep paradan gidiorum hayrdr inş :D ankete gel

• Bana inanmaz kendimi kötü hissederim o yüzden gidip demem eksik verdiniz diye
    35% (26)26% (12)31% (38)Oy Ver
  • O benim param sonuçta onun hatası öyle ya da böyle verecek o paramı yoksa kan çıkar
    55% (41)57% (26)55% (67)Oy Ver
  • Fazla verdiyse hiç çaktırmam para bana kalır nihaha :D
    10% (8)17% (8)14% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|36

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 36

• Ya bir gün kuyumcuda 100gr altın unuttum! (Piyasa değeri 9000TL idi) :)

Cuma günüydü. Pztsi gittim, cuma günü kasada 100gr altın fazlası çıktıysa o benim, eksik almışım, 100gr unutmuşum dedim. Yani o kadar kalabalık bir yer ki aklınız durur. Meğer adamlar aramış taramış kuyumculara sormuşlar kimin diye tüm hafta sonu, tek tek, kasada fazla çıkan 100gr nin sahibini bulamamışlar...

Allah'a çok şükür verdiler. Adam vermeyede bilir. Yok diyebilir di mi? Böyle de bir anım vardır. ua ederim aklıma gelince. Onlar benim paramı korudular, Allah da onların paralarını korusun derim.

Bir alış verişte fazla para verilince söylerim. Eksik verildiyse de söylerim. Lokantalarda eksik yazılır bazı şeyler. Başka masanın garsonundan bir şey isteyince özellikle. Hesabı öderken şu da vardı, yazmamışsınız derim. O da bizden olsun derler, onları ödemem mesela o zaman :)

Yani oradan bana geçen 3 kuruş ne beni zengin eder ne onları fakir eder ama, inanırım ki illaki bir yerlerden kötü şekilde çıkar...

2|0
    0|0
  • Geçen arkadaşlar dondurma aldı kutu kutu...maraş cap 1 tl ve toplamda 5 tane almışlar ve 5 tl vermeleri gerekirdi ama bunlar gitmiş panda'nın 2.5 tl'lik magic cap'ını göstermişler adama adamda her birini 2.5 tl'den sayınca toplamda 7.5 tl girmiş bunlara :D Sonra ben paramı istedim bana eksik verince durumu çaktık gittim bakkala böyle böyle dedim ilk başta inandı sonra kıvırdı para vermem dedi alcaksan dondurma al dedi ben de 2-3 sen ve ben 2-3 tanede maraş cap aldım :D

1|0
    0|0
  • hesap sorarım

0|0
    0|0
  • Paranın Miktarına Göre Fazla Verirse Hiç Sesimi Çıkarmadan Devam Ederim. Bi Kaç Kez Yaptım.

0|0
    0|0
  • Kötü niyet sezersem "parayı fazla aldın kardeş ama sana bahşiş verdim say" derim. Fazlaysa verdiği para iade ederim elbette. Bana kimsenin hakkı lazım değil

0|1
    0|0
  • Mesleğe kasiyerlik yaparak başladım, ben bazen yanlış veriyordum genelde geri dönüyorlardı. Hır çıkaranda olur, özellikle menepoz kokona teyzeler, ibretlik. :)

0|0
    0|0
  • Ben size o paraları eksik veren veya fazla verenim:/

0|0
    0|0
  • pek umursamıyorum. genelde tam para veririm :D para üstü alacak konumda olursam da saymadan cebime salladığım için. farketmem bile :D

0|0
    0|0
  • 5 kuruş için tartışırım bile, ayrı mesela ama takılmıyorum. sadece adama kıl olmam lazım. yoksa no problem.

0|0
    0|0
  • Fazla verdiyse geri veririm

Eksik verdiyse isterim

Üstünü sakız olarak al derse tüm aldıklarımı bırakırım.

0|0
    0|0
  • valla bizim bakkal cakal genelde fazla degıl eksık verır bende bazen dalgınlık olsada genelde sayarak alırım parayı sonra yok mok ayagına yatıyolar o yuzden sayarak alırım he baktım vermıyo bakklın kafasını gozunu yararım ver ulan paramı kan cıkar yohsa

0|0
    0|0
  • fazla verdiyse geri veririm ve hep böle oldu

eksik verdiysede söyleyip hep aldım

1|1
    0|0
  • O benim param sonuçta onun hatası öyle ya da böyle verecek o paramı yoksa kan çıkar :) :)

0|0
    0|0
  • fazla verdiysede eksik verdiysede söylerim inanmazsada yapacak bişe yok yukarda Allah görüyor nasıl olsa :)

0|0
    0|0
  • Eksikse isterim inanıp inanması kendisi bilir.

Fazlaysa geri veririm

0|0
    0|0
  • Esnaflar bazen uyanıklık yapıp bilerek eksik para veriyorlar o yüzden bir şey alırken paranın üstünü saymadan çıkmam ve eksikse söylerim..

Fazlaysa geri veririm.

1|0
    0|0
  • benim başıma geldi adam para üstünü fazla verdi bende fazla verdiniz dedim adamda keşke herkez sizin gibi olsa dedi

0|0
    0|0
  • doğruysa eksik verdin derim, fazlaysa eksik verdin derim, eksikse eksik verdin derim ,her türlü eksik verdin derim ,hep derim iyi derim ,hadi gg.

0|0
    0|0
  • konusarak hata telafi edilir kan dökmeye gerek yok :)

0|0
    0|0
  • B dedim...

0|0
    0|0
  • eksikse gider söylerim.. fazlaysa gider veririm

0|0
    0|0
  • eksıkse gder istrm 5 kurş dahı olsa fazla ise cebe atarım kısa gunun karı derm :P yahu alemsın haaa eksıkse isterm çakallık yapyo durzu derm fazlaysada iade edrm haram mal kıme yarmış

0|0
    0|0
  • eksikse döner kardeşim eksik para verdiniz derim... 1-2 tl bişeyse önemsemem... fazla 1 krş dahi vermişse döner iade ederm...

0|0
    0|0
  • 2 defa basima geldi para üstünüfazla verdiler geri verdim

Kimsenin hakki gecmesin

1|0
    0|0
  • Fazla verdiyse geri veririm. Az verdiysede fiyatını tekrar sorarım.

25 kuruş eksik olunca vermezler. 25 kuruş belki kalır diye dört gözle beklerler.

0|0
    0|0
  • B her türlü :D

0|0
    0|0
  • hakkımı ısterım bıde yuz isterim :D

0|0
    0|0
  • paranın bir önemi yok

önemli olan miktarı

0|0
    0|0
  • O benim param sonuçta onun hatası öyle ya da böyle verecek o paramı yoksa kan çıkar

0|0
    0|0
  • ne paramı birinde bırakırım nede başkasının parasını alırım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 21

• söylerim

.

0|0
    0|0
  • ıyy sormaa evde bebek var diye sepet uzatıyorum dün işten geldm evi toparladım bakkala su almaya gittim adam dedi indirim yapıcam sana dedi gerek yok dedm yok sen buraya kadar gelmişsin diyor birşey alıyorum hergün başka fiyat çekiyor birgün 2 birgün 2 buçuk birgün 3 lira kafaya göre :D

0|0
    0|0
  • eksik verdin derim.

0|0
    1|1
  • B: O benim param sonuçta onun hatası öyle ya da böyle verecek o paramı yoksa kan çıkar

0|0
    0|0
  • eksikse bir şey söylemem. kasıtlı yaptığını düşünüp bir daha alışveriş yapmam.

fazlaysa geri veririm. ve devamlı oradan alışveriş yaparım. bu salak batmasın bari destek olayım diye.

0|0
    0|0
  • O benim param sonuçta onun hatası öyle ya da böyle verecek o paramı yoksa kan çıkar :)

0|0
    0|0
  • b

0|0
    0|0
  • tabi sorarım neden eksik diye fazlaysada geri götürürüm

0|0
    0|0
  • fazla verirse gider söylerim geri veririm parayı birgün yaşamıştım öyle bişey

eger eksik vermişse az miktarda bir para eksikligi varsa söylemezdim

0|0
    0|0
  • eksikse isterim ama miktarına da bağlı tabi..ama fazla verildiyse az ya da çok kesinlikle götürüp veririm.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Eger ki fazlaysa para fazlaysa döner veririrm insanlık ölmedi ya..

0|0
    0|0
  • Fazla da verse eksikte verse uyarırırm

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • hiç bir şey oturur ağlarım

0|0
    0|0
  • genelde fazla veriyolar iade ediyorum...

0|0
    0|0
  • fazla veya eksik verdiyse gider söylerim kimsenin hakkı kimseye geçmesin

0|0
    0|0
  • fazla verdiyse üstünü veririm eksik verdiyse ve bakkalsa asla oralı olmam

ama marketse olurum

0|0
    0|0
  • fazlayla verirrim. eksikse söylerim

0|0
    0|0
  • götürür söylerim inanıp inanmaması ona kalmış inanmassada helal olsun derim çıkarım.

0|0
    0|0
  • eksikse isterim fazlaysa sesim çıkmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...