Dini inancınız Nedir. Farklı İnançlara saygılı mısınız?

Dini inancınız nedir?Farklı inançlara saygılımısınız.

Ateistlere bakış açınız nedir?

• Müslüman
    70% (16)86% (12)76% (28)Oy Ver
  • Hristiyan
    4% (1)0% (0)3% (1)Oy Ver
  • Ateist
    17% (4)14% (2)16% (6)Oy Ver
  • İlahi olmayan dinler
    9% (2)0% (0)5% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|10

En İyi Kız Görüşü

• Müslümanım. Kimsenin inancıyla ilgilenmem

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 21

• ben saygı duyarım.hakaret ettiğimi kimse göremez .ta ki benim dinime ve inancıma hakaret edene kadar.

0|0
    0|0
  • müslümanım..çok şükür..ateist çok arkadaşım oldu...onlarla okadar ii geçindimki..bana sorular sordular,elimden geldiğince cevapladım..görüşlerine saygı duydum..şuanda hepsi müslüman...:)

1|2
    3|0
    • Ne muıtlu sana

• eksilemiş bazı arkadaşlar.+1

Herks senin yaptığını yapamaz. Nasıl bir değişim gözlemledin arkadaşın müslüman olduktan sonra

• varsın eksilesinler onlara da saygı duyuyorum:)kişilik olarak hiçbir değişim olmadı fakat antideprasan kullanıyodu onu bıraktı..dua etmenin ondan daha fazla yarar sağladığını söyledi..ailesine bu değişimini kabul ettirdi..onlarda doğal karşıladı..kendisi bile inanamıyorum ben bunubaşardım diyordu hep..

• B C ve D şıkkı işaretleyenlerle tanışmayı çok isterdim. farklı inanışlar farklı insanlar tanımak harikadır, o kalıplaşmış düşüncenden sıyrılır dünya görüşlerini fark etmiş olursun. hepsine saygım sonsuz ve hepsini çok severim. ben de Müslüman aleviyim ama biz saygı göstersek de alevilere saygı duymayan çok büyük geri kafalı bir Müslüman kitlemiz de var maalesef. yani kalkıp elhamdülillah Müslümanım diğerlerine de saygılıyım diye laf olsun cümleler kurmasınlar ne kadar dışlandığımızı biz biliyoruz. sanki dinsiziz. öyle dahi olsa saygı duymayı öğrenmek zorunda bazıları.

0|1
    0|0
    • seni tebrik ediyorum.Bende tanışmak isterim.Hristiyan deist arkadaşlarım olmuştu çok ta iyi insanlardır.Yorumunda güzel bir yere değinmişsin.Alevileri sanki müslüman değillermiş gibi gösteriyorlar kuran-ı kerim okumuyormuş gibi gösteeriyorlar. Benim en iyi arkadaşlarımdan bir kaçı alevi. Onlarla birlikte birkaç kez cem e de gitmişliğim var

• yorumun umarım insanlara ışık tutar. tbr

• kısmen evet. Cemdeki dedeler inançlar doğrultusunda küsleri barıştırır, günah işleyenleri aramızdan atar af dileğinde cemler yapılır bir kereye mahsus affedilir vs evlenirken de dedelerin hayır duasını alanlar var eskisi gibi dedeleri adalet sembolü görmeyip pek gitmiyorlar eskiden evet dediğin vardır belki ama şu an yok yani ben başka bir mensuptan biriyle evlenirken ne ailem ne başkası dededen izin al demez. ama dedelerin çok güzel şeyler yaptığı da bir gerçek keşke eskisi gibi olsaymış

• Müslümanım,namazımı da kılar,ibadetimi de ederim...Farklı inançlardaki insanları yadırgamam,yargılamam.Herkesin inancı kendine.Sonuçta Allah ve kul arasında...

0|0
    0|0
  • Müslümanım ama hiç ayrım yapmadım şimdiye kadar.Hatta zenci bir evlat edinmeye çalıştık uzun süre ama olmadı yani olsaydı zenci bir kardeşim olabilirdi ve müslüman olmayabilirdi.Ayrıca ateist arkadaşım vardı yakın bir arkadaşım hiç sorun yaşamadık bu konuda sonuçta insanlar inançlarını özgürce seçebilir.Körü körüne birşeye inanmaktansa mantıklı gördüğü şeylere inanması çok daha değerli bence.

0|0
    0|0
    • katılıyorum. Benim en nefret ettiğim insan tipi körü körüne bir şeye inanandır

• bu gibi zihniyet genelde tarikatlarda oluyor.

Tarikat üyesi insanların çoğu benim inancımdan olmayan inançsızdır gibi bir yaklaşımla insanlara yaklaşıyorlar

• Bence o tarikattan tarikata da değişir çünkü benim tarikatlı arkadaşımda vardı.hergün okuması gerekenler vardı ve namazını hiç bırakmazdı geceleri kalkıp namaz kılardı ev arkadaşımdı o kadar yakındık düşün yani ama bir günden bir güne neden ateist arkadaşını eve getirdin ya da onunla neden görüşüosun demedi ki o da görüşürdü gayet anlaşıyolardı.Bazı insanlar var ki o kadar gereksiz kendini birşey oldum sanıp insanları inançlarıyla bile yargılayabiliyor ve onlardan olan herkesin adını lekeliyor.

• deist

2|1
    3|0
  • Müslümanım Elhamdülillah.Farklı inaçlarada saygım vardır.Dar düşündüklerine inanıyorum.

0|1
    1|0
  • Müslümanım ama diğer dinlerre saygımdan dolayı kötüleyenlere karşı savunurum ve beni Hristiyan zannedenlerde olmuştu

0|0
    0|0
  • : Müslüman

1|0
    1|0

• Müslüman

0|0
    0|0
  • Deistim ve İNSAN olan herkese saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • deistim ben, çevremde her dinden insan var. hoşgörü iyidir.

1|0
    0|0
  • Müslümanım..

Evet diğer inançlara saygılıyım ..

1|0
    1|0
  • paganlığa yakınım bu soruları gereksiz buluyorum tabi ki saygılıyım

0|0
    1|0
    • soruyu merakımdan sordum.Farklı düşüncedeki insanların düşüncelerine saygı duyarmısınız diye?

• Müslüman

0|0
    0|0
  • müslümanım elhamdülillah, diğer insanların kendi inancıdır,kendi kararıdır

0|0
    0|0
  • Müslümanım Elhamdülillah

-kimse laf etmedigi sürece bana her insana saygım sonsuzdur

0|0
    0|0
  • B

0|0
    0|0
  • Muslumanim ama cami den cok kiliseye gitmisimdir :)

0|0
    0|0
  • Yok öyle bir şey. Biz musevıyız elimi (yumruk) yaptım. sıkıyorsa ortamda musevıyım de bakalım ne oluyor. Saygı eskiden vardı artık hıç bır ınsanın başka ınançlara saygısı kalmadı öcü gibi bakıyor herkes.

0|0
    0|0
    • museviliği ankete eklmeyi unuttuğum için özür dilerim.

İlahi dinlere saygım sonsuzdur.Müslümanın ama şu an incilide okuyorum diğer kutsal kitaplarıda okuyacağım

Başından geçen bir olayı örnek olarak anlatabilirmisin?

• Olurum tabı ama musevı olunmuyor musevı doğulması gerekıyor. Merak ettiğin şey nedir

• onu biliyorum. İbadet şekliniz. Diğer kutsal kitaplarla ortak yanlarınız neler

• Ailemle farklı inanclardayız etrafımdada bisürü farklı oldugumuz arkadaslarım var hic bir sorun yasamadık.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Elhamdülillah Müslümanım

0|0
    0|0
  • Müslümanlık sınırları içerisindeyimdir lakin müslümanlıkta dehil bir çok din ile ilgilide devamlı bilgilenmeye çalışırım çünkü din insanların yaşamını ve kültürünü yönlendirir bir dine saplantılı bir şekilde bağlandığınızda dünyaya bakış açınız dar olur ve o ne diyorsa onu yaparsınız.

Dinler toplumları bir arada tutmada genelde başarılıdır ama aynı şekildede diğer toplumlarlada sorun yaşatır :)

İnançlıyım ama ibadet felan yoktur ama müslümanım diye geçinenlerden daha çok inanırım tanrıya ondan eminim :)

0|0
    0|0
  • deizm.

İnanca da saygım sonsuzdur.

1|1
    1|0
    • saygı duymayanlar hakkında ne düşünürsün?

• Koyun,

Toplama ve dayanaksız bilgilerle inancını üste çıkarmaya çalışan moron tipi insan.

• C dedim.

0|0
    0|0
  • Müslümanım... Diğer inançlara saygılıyım, benim inancıma saygılı oldukları sürece...

1|0
    1|0
  • müslüman,

farklı inançalrada saygım var

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah Müslümanım :)

0|0
    0|0
  • Sadece müslümanım. Herhangi bir mezhebe bağlı değilim. Tüm dinlere saygılıyım.

0|0
    0|0
  • Müslüman

0|0
    0|0
  • muslumanım.farklı dınlere saygılıyım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...