Başbakan'ın en az üç çocuk tavsiyesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başbakan'ın en az üç çocuk tavsiyesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yaşam koşulları bu kadar zorlayıcıyken siz bu tavsiyeye kural verecek misiniz?

0|0
21|18

En İyi Kız Görüşü

• başbakan dedi diye değil de benim zaten çok çocuklu ( çok uluslu gibi oldu) bir aile olma isteğim var çok şükür maddi durumum da şimdilik iyi ileride de iyi olursa böyle cümbür cemaat yaşar giderim çocuklarımla :)

başbakan bir devlet lideri olarak olaya kaderci yaklaşmış, türkiye adına talihsiz bir yaklaşım, çocuklarına eğitim verebilecek onları kültürlü düşünceli üretken yetiştirebilecek kişiler çok çocuk sahibi olmalı demeliydi. yoksa her önüne gelen çok çocuk sahibi olursa ülke vasıfsız insanlarla dolar bunun da kimseye faydası olmaz, biri ona hatırlatmalı önemli olan nicelik değil nitelik

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 20

• 3 çocuk yapana erken emeklilik ve ekstra ücret gibi imkanlarda veriliyor.almanya da zaten bu sistem var bilen bilir.hatta bir türk filminde adam para almak için herkesi evlat ediniyordu. bence doğru düşünüyor.

0|3
    5|3
    • trde issiz olana her ay 1200 euro ödüyor mu devlet ?

• 10 yilda bunun icin en kücük bir adim atildi mi? adamlar cöpten sise toplayip kagit toplayip satarak yasamaya calisiyor 3 cocuga nasil bakacak hangi parayla uni okutacak ? gereksiz islerin bosbaskanligini yapip trilyonlari harciyacagi kisladan köprüden yoldan önce gerck hizmet yapsin trye. 1 saat yagmur yagsa sel alti oluyorsunuz. neyi gelisti türkiyenin 10 yil öncede sel basiyotdu etrafi simdi de sel basiyor. 10 yil önce de issiz olan sürünüyordu simdi de sürünüyor.

• önce gitsin köylerdeki okullari adam gibi okul haline getirsin. bircok köy okulunda kütüphane yok laboratuvar yok adamin hedefi cahil bir toplum yetistirmek heralde, gerci zaten dindar ve kindar nesil yetistirecegiz diye itiraf da etti.

2|2
    1|0
  • Bizden 3 tane daha istiyosa helal diyorum :D :D

4|1
    1|0
  • Burnunu kendisini ilgilendirmeyen konulardan çekse iyi olur, herkes kendisi gibi 4 çocuk yapıpta hepsini Amerika' da okutamıyor. Ya da onlara gemicik alamıyor.

3|1
    1|2
    • Gemi mi ? Sen gemisini gördün mü ? Bir yerde kredi çekip gemi almış diyorlar. Peki bu adam hiç ticaret yapmayacak mı ? Çalıp çırptı mı ?

Amerikaya göndermiş. Hep aynı klasik sözler, acaba hangi millet vekilinin çocuğu Türkiye'de okudu. Bak bu milletimizde bir saplantı. En kıcı kırık bir iş adamı bile çocuğunu yurtdışına gönderiyor.

• geçen bir yazı gördüm twitterda kızı başörtülü diye amerikada okumuş başbakanın, bir vatandaşta soru sormuş oğlundamı başörtülüydü

• Benim gibi 2 çocuk daha olsa devrim yapardık

4|4
    2|0
  • saat 22.00 den sonra alkolu yasakladı ayık kafayla 3 çocugu yapamıyoruz bee :)

3|4
    1|2
  • beni engellediğin için tebrikler .siz istemediğinizi duymaya korkacak kadar acizsiniz !

0|2
    4|2
  • tabi kendi eşşek yüküyle para aldığından bilmio milletin 3 kuruşla 3 çocuğa bakıp bakamayacğını

4|1
    0|0
  • Once kendi cocuklarina yaptirsin.

3|1
    0|0
    • olm kendi cocuklari yardim sever is adamlarinin yardimiyla yurrt disinda okuyup uni bitirip 20 li yaslarda sirketlere ortak oluyor. var mi icinizd bursla okuyup 26sinda sirket ortagi olaniniz gemi sahibi olaniniz (:

• Gonul ister 3 tane cumhuriyet cocugu yetistirmek . Amaaa bakabilecek durumda olurum isallahhh...

3|1
    1|1
  • Napacak, askere mi isciye mi ihtiyaci varmis?

2|1
    1|1
    • Yaşlı nüfus olacağına genç nüfus olsun istiyor.

• Sebep mi ? İş ve iş gücünde yaşlıları mı çalıştıracaksın ? Hangi ülkeydi hatırlamıyorum yaşlı nüfus yüksek genç nüfus az. Eeee sonuç ne olacak çalışma ve ekonomiye yansıyacaktır.

• Kole mi calistiriyorsun? Uc kurus para veriyor aylik kimisinde sigorta bile yok. Kopek gibi calisip aksam eve gidiyosun ancak ye yat bir de cumartesi calisiyorsun. Geneli.boyle, korkarim yakinda pazarda calisirsin. Emeginin karsiligini da alamiyorsun. Ekonomi diyorsun da hukumet saray hanedani gibi goturuyor. Her koldan.

• en sinir oldugum da zinayla fuhuşla çocuk yapanlar basbakanın bu tavsiyesine ters bakıyo ya harbiden adam ne derse tersini yapacak insanlar var.

1|3
    6|4
    • tamamda bak bakabilecceğin kadar cocuk yap adamın var askeri ücreti türkiyeyinn yüzde 70 i öyle zaten neyin cocuğu yapıyor cocuk basına 200 tl yardım yapıcakmıs vergi yüzde 10 düsücekmis yani bu devirde bu cocuğun gideri 200 tl mi Allah askına tarafsız bir sekilde cevap ver kabul edelim türkiye bir amerika değil gelir durumları belli

• tamam sen nasıl istiyosan öyle anla ozman

• Gel de kör cahillere anlat.

• 3 çocuk tavsiyesine şimdiye kadar karşı çıkıyordum da gördüğüm kadarıyla akp cemaati bu tavsiyeye uyuyor. ileride nesil bazı milli değerlerimizden uzaklaşacak gibi. o nedenle imkanı olan yapmalı

0|0
    0|0
  • Zengin bir koca versin şöyle tahsilli, dini bütün, çocuk parası da versin avrupadaki gibi yapalım anam üç tane

2|1
    1|1
  • yaparken ona mı sorcam ona ne o mu doğracak o mu bakacak büyütecek alla alla

1|0
    0|0
  • Güzel tavsiye.

1|1
    2|3
  • Türkiye'nin geleceği için yapılmasını doğru buluyorum ama tek maaşla zor.

0|1
    5|1
  • ben iki tane istiyorum o illede 3 diyosa benim diğer hakkım onun kullanabilir :))

1|1
    3|0
  • 3 çocuk yapalım.

1.yi vatani görev sırasında kaybedelim

2.yi haklı eylemlerde aktifken kaybedelim

3.yü de işsizlik, vergi borçları, zor şartlar derken sıkıntıdan kaybedelim.

e adam haklı , şartlar bu , 3 - 5 kesmez hal böyleyken :/

1|3
    0|0
  • Evet ben 3 degil 5 yapacagım sonrada onun üstüne salacağım.

5|4
    2|3

Erkekler Ne Diyor 18

• en ucuz anaokulu 5 binden başlıyorr

yıllık en az 15 bin verecekse bana uyar

5|2
    1|0
  • Basbakan bana ilk önce söylesin askeri ücretlen 3 cocugu barak 1 cocugun nasil karnini doyurup okutucagimi.

Onda laf cok , ama insan bunlari nasil yapcak niye düsünce yok. Madem bukadar cok cocuk düsünüyor, cocuk evinde iskenceye ugrayan cocuklara baksin.

Kendi oglu ne Türkiyede okudu nede burda Askerlik yapdi, Türkiyede bilem yasamiyor onun cocuklari.

5|2
    2|2
    • Senin savunduğun insanların çocukları nerede okuyup nerede yaşıyor acaba ? Araştıralım

• İnancın beni iplemez ama sen sammiyetsiz birisin ve provakatörsün. Listende olmamın ne önemi olacak ?

• İslama saldırıyorsun olur olmadık yalan konuşma.

• çocuktan soğuttu beni

4|3
    1|1
    • Annemin bir lafı vardı, doğru yalan söyle diye. Hayır uyduruyorsun bari inandırıcı yap bunu :)

• Nüfus artış hızı düşmüş durumda bu sıralar.

Ancak yaşam standartları belirli.

İşsizlik oranında artış var geçmiş yıllara oranla.

Herkes kıyak emekli olamıyor.Oturduğun yerden konuşması kolay oluyor.Şu an benim yaptığım gibi.

Asgari ücret ve emekli aylıkları ortada .Bir çocuğun masrafını çocuk sahibi olanlar bilir .

Kira bedelleri ortada, elektirik, su, doğalgaz ,telefon yeme içme giyme eğitim gibi zorunlu maliyetler var ve alınan ücretler bunların yanından yöresinden geçmiyor.

Bu durumda 3 çocuk yapın demeden önce maaşlara adam gibi zamlar yapılmalı.

Açlık sınırının altında verilen maaşları savunan bakanların ağızlarını dahi açmaması gerekir.

Vicdanı olan o koltuklarda atıp tutmaz.

Ancak bu sistemi kimse değiştirmeyecektir. Her gelen bir şekilde yiyecektir.Çünkü sistem bu şekilde işliyor.Alt tabaka çalışacak yorulacak ezilecek .Üst tabaka kaymağını yiyecek.

Yoldan , havaalanından önce fabrika aç

Tüketmeden önce üretmeye önem ver

Üniversite yapmadan önce üniversite mezunlarına iş imkanı sağla.

3 çocuk demeden önce o çocukları bakıp büyütmek için yeterli maaşı sağla.

0|1
    0|0
  • Kim bakıcak o çocuklara. Asgari ücretle geçinenler var yazık olucak gelecekleri.

2|1
    0|0
  • 4 e çıktı milletin skenede karışır oldu :D

4|3
    1|1
  • Sadece bir tavsiyede bulunuyor aslında imkanlar dahilinde yapılmalı genç nüfusun kalabalık olması herzaman iyidir.bu tavsiyeyi aslında batı bölgesi için söyledi genç nüfusun dışında başka bir niyetle söylediğini tahmin ediyorum eğer niyet oysa zaten % 100 haklı

0|0
    2|1
  • İlle de 3 çocuk yapın demiyor. 3 çocuk tavsiyesinde bulunuyor. Yasal olarak maaş bağlanma ve rahatlık için çalışıyor.

3 çocuk yapıyorsunuz ve maaş alıyorsunuz. Eeee o zaman bu gün o sözleri sarf eden kişiler o zaman da parasını almasınlar.! Sanki 3 çocuk dedi de hepiniz 3 çocuk yapacaksınız.

Bazıları ben bir taneden fazla doğurmam diyor. 2 tane olsa yeter diyeceksiniz. Bu uygulama kime neden batıyor anlamıyorum..

Asgari ücret diyor, şuan agrasi ücret bin liraya yakın oldu. Ayrıca anne ve çocuklar için sağlık güvencesi veriliyor. Çocuklar için gelecek planlaması yapılıyor. Yap dedik, sokağa at demedik ki.

2|1
    4|3
    • işte bunu anlasalar keşkee. düşünmeden muhalefet oluyolar. +1

• Kendisi bu şartlara sahipken çocuk yetiştirmek kolay, peki o bu açıklamayı yaparken özellikle etkilenip koşa koşa çocuk yapacak olan daha az eğitimli kesim napsın? Onlar nasıl okutacak çocuğunu? Bu ülkede biz yaşamaya artık korkarken onlar nasıl yaşasın?

Gemicik krediyle alınmış diyorsun, eki sorarlar adama, bu geminin kredisi neyle ödeniyor?

• Mesaj özelliğin açık olmadığı için geri dönüş yapamıyorum.

• lan o kımkı bana tavsıye verecek.bılgı duzeyı egıtım duzeyı tahsılı ne? sosyal yasamı hobılerı ne? oyle sevıyesız bırınden nıye tavsıye alayım.

5|3
    1|1
  • asgari ücret 800tl kira 400-500tl cesareti la yapsın

1 eş 3 çocuk sgk yardımı 90 tl

3|3
    0|2
  • Türkiye'nin şöyle bir sorunu var ki, asgari ücretle adam 5 tane çocuk okutup büyütürken evine çift maaş girmiş çiftler tek çocuk yapmaktan bile aciz durumdalar. Ülkenin kalkınması için esas sosyo-ekonomik durumu iyi olan ailelerin birden fazla çocuk yapması gerekiyor.

1|1
    3|1
    • sen bu tavsiyeye uyacak mısın?

• Yalan , ben Provokatör degil ve provokatörlükde yapmam nezaman nerde yapdim ?

• Nerde nasil saldirdim Islama ? Benim teminki cenneteki Huri sorusu bilem hic bir hakaret sahip olmadigi halde, hicbir provokatörlük yapmadigim halde silinde.

Ortada kurban olan benim, Dinciler bana bu sitede saldiriyorlar :( Pis Provokatörler.

• kimse kimseye zorla 3 çocuk yapacaksın demiyor adı üzerinde tavsiye... ayrıca 18 yaşına kadar devlet bakıyor zaten eğitimine sağlığına kaldı ki bir tabak yemekte fazla koyabilirsin her halde evladına...

3|1
    6|3
  • Koşulları uygun olanlar ve bakabileceğine gözü kesenler 3 değil 5 tane bile yapsın. Amerikan aileleri öyle mesela, 5-6 çocuklu aile çok. Çünkü genç ve dinamik nüfus demek o ülke için güç demek.

0|0
    1|0
  • o konu kapandı be anam

0|1
    3|2
  • bir oğlu abd de

bir oğlu bimi aldı,

bir kızıda danışmanı

0|0
    0|0
  • çok çocuk iyi malum iyiçocuk yetiştircem zaten ülkede beyinsiz sayısı fazla o yüzden yiidir

0|0
    0|0
  • Gelecek için şart, olay günü kurtarmak olmamalı ama tabi ki bütçeyle alakalı imkanı olan yapmalı

1|1
    3|1
  • Alttakini okusaniz kafi : link

3|0
    0|0
Yükleniyor...