Fitness bilgisi olanlar rica ediyorum?

fitnessa yeni başladım 3 gündür yapıyorum. 3 çalısmamda yani dün iç dış bacak squat ve kardiyo calıstım 3 set 15er olmak uzere. ve geceden beri bacagımın agrısından inliyorum tam bacak bitişi kasık alt tarafı inanılmaz agrıyor. çıglıkla uyandım gece uykumdan. Şu an zor yürüyorum. antrenörüm normal dedı ama hala rahat degılım ayaga zor kalkıyorum duşumu bile annem aldırdı uzanırken dönemıyorum. sanırım 10 gun dısarı cıkamam tekerleklı sandalye olması lazım cunku:( bı problemlem olusmus olabılır mı bacagımda

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• hocanla çalışam bence hatta salonu bırak bukadar bilgisiz insanlarsa aynı ortamda spor yapılmaz... adaptasyon surecı dedgımız birşey var hocanın bundan haberı yok herhalde.. yeni başlayan biri icin bir iki hafta egzersizleri cok hafif hatta boş barla çalıştırılmalı.. şu an ki durumun normal değil geçmiş olsun.. hamlıktan dolayı kas agırları çekıyorsun.. yapacak bırsey yok bol bol dinlenmelisin sıcak suda bano yap sabunla ovv bacaklarını 2-3 gun sonra gecmeye başlar..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Normal normal.
    Ben yıllardır sektördeyim ama hala bacak çalışmamın ertesi günü penguen gibi geziyorum :D

0|0
    0|0
  • aferin devam.

0|0
    0|0
  • 5gün içinde ağrın kalmaz 👍

0|0
    0|0
  • alsmamıssın ondan alısıırsın zamanla

0|0
    0|0
  • hamlık atmadan ağır antreman yapmış olabilirsin acısıda böyle çıkıyor , gün gün diner acısı, ağrısı merak etme :D

0|0
    0|0
  • İlk günlerde neden bu kadar ağır antremanlar yaptın anlayamadım herşey zamanla 😐

0|0
    0|0
  • Çok çok ağrın varsa set sayısını düşür.2 hafta için bu ağrılar normaldir hamlamış vücut

0|0
    0|0
  • cok normal ve baslarda 1 hafta surer o agrilar zamanla adapte oldukca bu siddette olmamaya başlar

0|0
    0|0
  • hergün yapma 2 günde 1 veya 3 günde bir yap... ve ağrı olması normaldir haftaya birseyin kalmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Spor sonrası hamlanmış bölgeler, ilk defa çalışan kaslar tabiki ağrıyacaktır, bundan doğal birşey yok. Ağrıyor çünkü çok güzel çalışmışsınız.

Ben fitness yaptıktan sonra ağrıdığında içten içe mutlu oluyorumi diyorum ki bugün gerçekten bir önceki günlerden daha etkili çalışmışım ki ağrıyor diyorum.

İlk zamanlar ağrı olacak, belli bir düzene oturttuğunuzda ağrımayacak. Problem olsa, kas yırtılması vesaire olsa hiç yürüyemezsiniz.

Kas spazmı normaldir, bir kas gevşetici işinizi görür. Squat özellikle, squat yaptığımda ben de merdiven inerken çıkarken, yatarken, otururken zorlanırım. Güzel çalışmışsınız demekki.

0|0
    0|0
  • Isinma yap 1 ay zor gecer

0|0
    0|0
    • 4gün

Neeeeee 1 ay mı? :( bu agrı normal degıl ınletıyor saka olsun lutfeennn :(

• 4gün

pekı tesekkur ediyorum

• 4gün

yok 1 yil 😂bilip bilmeden yanlış yönlendirme yapmayiniz lutfen 😀

Yükleniyor...