Sporla ilgilenenler var mı 😊😊?

Arkadaşlar bende sporla uğraşıyorum ama birazda bedenen çalışan bir insan olduğum için yediğim yiyecekler ya yetmiyor ya da bazen istediğim gibi besleniyorum
Ben protein tozu almayı dusunuyordum ama başkaları gainer ya da başka şeyler kullan dediler sizin bana tavsiyeniz ne olur profesyonel olarak

0|0
1|5

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• amacını söylersen yardımcı olurum.. zayıflamak mı istiyorsun kilo almak mı isityorsun kas yapmak mı istyorsun

0|1
    0|0
    • 3gün

Kas yapmak İstiyorum

• 3gün

Tamam anladım teşekkürler

• 3gün

rica ederim

• öncelikle supplementler tek başına seni büyütmez bunu bil. ayrıca bu spor bilimsel bir iştir beslenme-antreman-uyku-hormon ve bir sürü etmeni vardır bu halkalardan biri eksik olursa yeterince gelişemezsin. sana direk program vveren insan bu işten anlamıyordur sen genel işleyişi anlayıp kendin beslenme değerlerini oluşturursun ( örneğin yağlanan bir insanın alacağı karbonhidrat miktarı ile kilo almak da zorlanan özellikle tiroid hormonları çok çalışan insanların alacağı karbonhidrat ve kalori miktarı aynı değildir ) . makro besinlerini (protein-yağ-karbonhidrat) yeterli düzeyde almalısın ve kaliteli olanlardan almalısın. gainere gelince gainer kilo alamayan birisi isen bile önermiyorum gainer basit karbonhidrat miktarı çok yüksek bir supplementir kas gelişimine etkisinden çok yağlanmaya sebep olur

0|1
    0|0
    • 4gün

Bedenen de çalışan bir insan olduğum için istediğiniz gibi de protein alamiyoruz ve bunun sonucunda yetmiyor
      Ben de sadece rotein tozu kullanmak istiyordum

• 4gün

Peki bunları hesaplayabilecegim bir yer var mı ya da yardımcı olabilir misin

• 4gün

bana özelden yaz

• kullanma öyle şeyler ben günde 5 6 ogun yiyom protein ağırlıklı ye tok tutar

0|1
    0|0
    • 4gün

Tamam öyle ama işte yiyemiyorsun ya da istediğin proteini alamiyorsun ki 😏

• 4gün

Metabolizma eğer çalışırsam bedenen iyi çalışmayı irakirsam hemen kio almaya başlıyorum

• 4gün

boşver böylesi iyi vucut ihtiyacını alır unutma

• aslan gibi beslen supplementslere gerek yok.

0|1
    0|0
    • 3gün

Beslenemiyorum ustat istediğim gibi
      Beslenebilsem zaten hiç sormazdim ki

• anabolizan kullan..

0|0
    0|0
Yükleniyor...