Adonis, Biceps nerede kaldı Trapez?

Bugün spor yapmadan önce mezura ile ölçülerimi alayım birde spordan sonra sıcakken alayım dedim. Aynanın karşısına geçtim... Şöyle bir boydan boya baktım kendime.

Şimdi diyorum sitede hayvan gibi vücudum var, bunlar ne felan diye ama aldırmayın :)) Tamam vücudum güzel o konuda mütevazi olamayacağım ama şöyle bir baktım da Trapez kaslarım çok orantısız olmuş.

Normalinden hallice şişmiş ve genişlemiş omuzların yanında Trapez kaslarım biraz geri kalmıştı. Şöyle bir araştırdım, trapezi hayvansı bulan insanlar var.

Ama bu kas grubu yani omuzu geniş gösteren ve şekle girmesine sebebiyet veren esas kas grubu trapez. Şimdi buraya kadar herşey tamam. Hemen trapezleri geliştirmeye başlamalıyım dedim. Ama bu sabah yine siteye girdim. "Discotheque" isimli dostumuzun "Vücut geliştirme" temalı sorusuna göz attım.

Kadınlar resmen lanetlemiş trapez sahibi erkekleri. Tamam o linktekiler biraz hayvantor tipler fakat trapez omuzları daha az ön plana çıkmasınız sağlayan bir kas grubu. Esas şekline sokuyor tamam fakat en estetik görünüme soktuğu söylenemez.

Ben sporcu gözüyle bakarak şahsen kendimi beğenmedim. Peki sizler ne düşünüyorsunuz bu Trapez kas grubu ve Trapezli erkekler hakkında?

NOT: Gizli sen önce göbeğindeki yağları erit.

Güncellemeler:
Gerizekalının teki tek yıldızı yapıştırdı okumadan. Biraz anlayışlı olursanız bu konuda sevinirim.

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç sıkma canını 12 yıldır bu sporla uğraşıyorum. Tüm sporların anasıdır. Herkes yapamaz. Belli bir yere streroitsiz gelmek de oldukça zor ve emek ister para ister özen ister. Trapez kasları için gösterdiğin özeni kes en azından vücudun orantısını yakalayana kadar. Başarılar dilerim.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yanlış anlama ama çok fazla kas yapanların beyinlerinin gittikçe küçüldüğünü düşünüyorum.Kas yapmaktan beyinlerini kullanmayı unutuyorlar.Tamam iskelet gibi olmak iyi değil de herşeyin aşırısı fazla.Vaktinde durmayı bilirsen kasların hiç de zararı yok.

0|0
    1|2
    • Saçmalamanın dibine vurmuşsunuz. Kaç tane çok kaslı insan tanıdınız? Bu önyargıyla tanımak da istemezsiniz zaten.

• Ben düşüncemi söyledim.Katılmak zorunda değilsiniz.

• Peki öyleyse bende görüşümü söyleyeyim : İnsanları fiziki görünümlere göre zeka sınıflandırmasına sokan insanların aptal olduklarını düşünüyorum. Katılmak zorunda değilsiniz.

• erkekte hayvansallik güzeldir:) kiz güzeli bi kas şekli ilgimi çekmez. Buda sırt bölgesindeki kaslarla aşılır

0|0
    0|0
  • Yok, sevmedim Caesar'ım.

0|0
    0|1
  • trapez nerde hacım? bilmeyenler için de bi link koyaydın iyiydi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Özene bezene yazılmış su yazıyı görünce; bir trapez kası bu özeni hak ediyor mu diye düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • fotoğrafını koy da görsün kızlar öyle karar versinler... sonuçta çıkartmışsın kendini vitrine... :)))))))))))) hadi bakalım kızlar kim kapacak caesar ı... :))))))))

0|0
    0|0
    • Fotoğrafımı gören 6-7 kişi var sitede :))

Vitrine çıkarmadım kendimi, tavsiye ve insanların bu kas grubu hakkında ne düşündüklerini merak ettim. Var mı bir düşüncen? Varsa söyleyebilirsin.

• Abartınca da kötü duruyor cidden. :))

• ben ondan bahsediyorum yoksa şekilli vücut tabi ki iyidir. ;)

• Kızların göz zevkine göre yapıyorsan hiç yapma bence.Kendini formda sokacak ve vücuduna abartısız şekil verecek şekilde yapman daha uygun olur.Deltoid kasınla orantılıysa trapezin pek abartılı kaçacağını sanmam.Omuzu geniş gösterir.Tek bir bölge yerine , o bölgeyi oranlayan kaslara da çalışmalısın.

0|0
    0|0
    • Öyle yapıyorum zaten... Zayıfım ve hacimlenmeye ihtiyacım vardı. Kızlara özel birşey değil. :)) Zayıfken tüm insanlar ve ben dahil kimse beğenmiyordu vücudumu. Şimdi güzel oldum. :)

• O halde adonise yüklen.Eğer yapında varsa kolay çıkar.Ben kendimden biliyorum.

• Genetik olarak adonis vardı zaten bende. Yağsız ve göbeksiz bir karna sahip olduğum içinde hiç çalışmadığım halde bile belli ediyordu kendini. Şimdi çapraz mekikler ile leğen kemiği etrafından daha da belli etti kendini.

• ahanda vücut dediğin böyle olur soran link

0|0
    0|0
  • sadece biceps biraz ve kol kası biraz fazlası çok kötü

link ilk resim

0|0
    0|0
  • Trapezle hiç uğraşma hacı boynun kalmaz. Bunun ileriki yaşlarını da düşün o yüzden patlangoç olma derim.Fit vucut her zaman iyidir. Kası abartmanın luzumu yok :))

0|0
    0|0
  • Kadınlara sorma taraftarı değilim, senin gözüne güzel görünüyorsa daha çok yap, yoksa çalışma o bölgeyi. Oyun hamurundan beter eder yoksa bunlar bizi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...