Gün gectikce `Dostluk` değerlerini kaybetmiyor muyuz?

Bir alıntı yapacagım;

"Anlamıyorsun!" diye sızlandı Pettigrew. "Beni öldürürdü, Sirius!"

"O HALDE ÖLSEYDİN!" diye kükredi Black. "DOSTLARINA İHANET EDECEĞİNE ÖLSEYDİN, BİZ SENİN İÇİN BUNU YAPARDIK!"

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Ya siz olsaydınız dostunuz icin bazı gercekleri göze alır mıydınız? Onun icin savasmayı, onun icin mücadele etmeyi, peki ya onun icin ölmeyi?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Canımı verecek kadar fedakar degilim ama onun icin elimden ne geliyorsa yaparım.

0|1
    0|0
    • Kimse o kadar fedakar degil zaten. Ancak dedigim gibi yıllarca onunla hayatınızı paylasacaksınız. O sizin herseyiniz olucak, yeri geldiginde anneniz yeri geldiginde babanız yeri geldiginde de kücük bir kardesiniz olucak. Ancak o zaman düsünüyor insan..

Var mıdır öyle kisiler bilemiyorum. Diyelim 1 aylık dostsunuz ama size hayatını verecek kadar cok sevmis biri..

Vardır aslında yoktur demiyorum ama belki de milyonda bir..

Asıl onlar önünde diz cökülecek ve sapka cıkarılacak insanlar bence..

• Teşekkür ederim..

• Rica ederim.. ne demek.

Kızlar Ne Diyor 2

• ölüm öyle göze alınabilecek birşey değil. ailem dışında herhangi biri için göze alabileceğim birşey değil. ama onun dışında iyiliği için, rahatı ve huzuru için arkadaşlarıma çok yardımcı olmak isterim.

0|1
    0|0
    • Evet, dediginiz gibi ölüm cok zor bir fedakarlık. Ve fedakarlıkların en kutsalı. Ama diyelim 20 veya 25 yıldır dostunuz olan bir kisi icin, sizi artık sizden iyi tanıyan biri icin, kendiniz icin! hayatınızı vermez miydiniz ona?

• öyle ani birşey belki olabilir; reflekstir. ama düşünüp taşınıp kendimi öldürmem demek istemiştim.

• Evet, anladım demek istediginizi. Tesekkür ederim bu güzel yorumunuz icin..

• kesinlikle öyle

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...