Besin takviyesi kullanmanın kas yapmaya etkisi % kaç sizce?

Kas yapmak ya da hacim kazanmak amacına ulaşmada besin takviyesinin etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

• % 0-10 arası
    10% (5)8% (12)8% (17)Oy Ver
  • % 10-20 arası
    19% (10)14% (20)15% (30)Oy Ver
  • % 20-40 arası
    25% (13)23% (34)24% (47)Oy Ver
  • % 40-50 arası
    13% (7)18% (27)17% (34)Oy Ver
  • % 50-70 arası
    15% (8)10% (15)12% (23)Oy Ver
  • % 70-90 arası
    4% (2)9% (13)8% (15)Oy Ver
  • % 90 ve üstü
    14% (7)18% (27)16% (34)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
5|17

Kızlar Ne Diyor 5

• Doğal yollardan protein ve vitamin almaktan yanayım. Protein tozları steroidler, hızlı şişirir, fakat kullanımını durdurduğunuzda vücudunuzda ani yağlanmalar oluşabilir.

Egzersizler, sizi bıktırmayacak ve hayatınızda sürekliliği olacak şekilde ayarlanmalı, besinler ve yapılan diyetler de sizi bu yönde soğutmayacak şekilde düzenlenmeli. Ben diyetten yana değilim ama insan beslenme şekline hayat boyu dikkat etmelidir.

0|0
    0|0
  • Besin takviyesi oldukça önemli. Sporda gelişimi hızlandırır. Sporcu besinsiz çalışmaz.

0|1
    0|0
  • Protein tozu vs sağlığa çok zararlı ve gereksiz benim için kimseye tavsiye etmiyorum spordan yarım saat önce alinan karbonhidrat ve spordan hemen sonra alinan protein yeterli olur

0|0
    0|0
    • 12gün

Yanlış bilgilendirme yapmayalım protein tozu zararlı değildir. Bir gıda takviyesidir ve yumurta ile sütten elde edilir yumurta ve sütün zararı olmadığı gibi protein tozununda zararı yoktur.

• 10gün

boş boş konuşuyorsunuz ya

• 9gün

@Mac123 Neden boş konuşuyormuşuz

• besin takviyesi almak istiyorum kas yapmak istiyroum ne yapmam gerek?

0|0
    0|0
  • % 90 ve üstü

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Aslında herkes işin basit kısmına kaçıyor ve yeteri kadar bilgi sahibi olmadan burada kendi fikirlerini sunuyorlar. Protein tozu kas inşasında faydalı olur mu? Bence olur. Herkes zararlı diyor. Gözden kaçan şu gidip sahte merdiven altı ürün alırsanız evet zararlı. Şöyle de birşey var. Abd menşeili ürünler bana göre daha zararlı içlerinde her türlü madde var. Kanserojen vs.. Fakat Ab menşeili ürünlerde insan sağlığı daha ön planda olduğu için size tavsiyem AB menşeili ürün kullanmanız. Örnek olarak herkesin bildiği OPTİMUM GOLD abd ürünü ile avrupada üretilen ingilteredeki yani optimum gold içerikleri farklıdır. Ab standartları gereği.. İlk bilinmesi gereken bence budur. Diğer konu zaten insanlara doğru beslenmeyin sadece toz kullanın denmiyor ki. Satışı yapan firmalar bile önce beslenme diyor. Yeteri kadar beslenmez iseniz ürünümüz fayda göstermez diyenler bile var. protein tozunun asıl amacı spordan sonra hemen içmek.. Çünkü yorulan kasları hemen sindireceği protein ile dolduruyor vücut.. Şunu da unutmamalıyız bence. Vücut normal beslenme düzeni ile bir yerde gelişimi duruyor. Ama biz basit yoldan kolayca öğün arası olarak tüketiyoruz.. Dozunda kullandığımız sürece zararı yok. Yıllardır bunları kullanan kişiler var. Sağlık kontrollerinde bütün organları sağlam kişiler. Spor ile beraber tüketmeliyiz tabii ki. Ben yararını görmüş biri olarak tavsiye ederim. Faydasını görmesem beni enerjik tutmasa bende burada karalardım. Ama etkisi gözardı edilemez.

0|0
    0|0
  • besin takviyesinin bir etkisi yoktur besinlerin vardır besin takviyesi de besinlerin bir halkası. normal beslenme olmadan takviye ile beslenmek saçmalıktır

0|1
    0|0
  • Kisinin normal beslenmesinin zenginligine oranla bu ek takviyelerinde katki orani degisir, yabi bu durumda standart bir oran belirliyemeyiz.

0|0
    0|0
  • Takviye yapmamak daha iyi en iyisi bol su içmek sağlıklı beslenmek bol meyve sebze tüketmek ve aynı zamanda baklagiller tüketmek...

0|0
    0|0
  • %40-%50 diyebiliriz

0|0
    0|0
  • Ne bileyim ölçmedim ki a...

0|0
    0|0
  • besin takviyesi kas yapmaz kilonu senin ihtiyacın olan seviyeye getirir sende çalışmaya devam ederek kas yaparsın takviyesiz kas yapmak zordur çünkü çalışırken aynı zamanda kilo verdiğin için besin takviyesine ihtiyaç duyarsın ama metabolizman yavaş ise bunada ihtiyacın olmaz benim merabolizmam hızlı çabuk kilo kaybediyorum mesela ısınmak için spor öncesi 5 dakıka kadar kosu bandında koşuyorum o bile etkiliyor

0|0
    0|1
  • 40 50 dedim gerisi azim istikrar ve istek.

0|0
    0|0
  • Besin takviyesi dediğimiz şey aslında yetersiz beslenmeyi yeterli seviyeye ulaştırır. Yani burda kişiden kişiye değişir etkisi. Kişi yeterli besini alabiliyosa takviyeye de ihtiyacı yoktur.

0|0
    0|0
  • besin takviyesi olmadan bu işler zor.
    çok sık sakatlanma ve kas tutulmaları yaşamayı göze alıyorsan amino asit ve protein almayabilirsin.

0|0
    0|0
  • .650-%70 beslenme salonda yaptığn antrenmandan bile daha önemli

0|1
    0|0
  • Besin takviyesi dediğin hangi besin steroid mi protein tozu mu?

0|0
    0|0
  • Yuzde 20 si antrnamn digeri beslenme cok onemli beslenme protein ihtiyaci karsilama

0|0
    0|0
  • Yoktan kas olmuyor dostum. Ya vücutta olacak ya da o anda alacaksın

0|0
    0|0
  • Kas yapmak için beslenme ile beraber spor önemli, yani beslenme+spor. Ama beslenmede ek besin daha tartışmalıdır bence.

0|0
    0|0
  • pharnaton kullanıp spor yaparsan acayip derecede etkisi var araştırdım.

0|0
    0|0
  • Benchte 1 ay oncesine kadar en fazla 40 simdi 60 kaldırıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...