"Sans profession"a kız verir misin?

Öyle başlık yazısına bakıp cevap vermek yok hemen; oku bakalım devamını :)

Sait Faik, yıllar önce yurt dışına çıkmak istediğinde mesleğini sorarlar. "Yazar" şeklinde cevap verir. Sen misin bunu söyleyen! Görevli, pasaporttaki meslek hanesine işsiz güçsüz manasına gelen kocaman bir "sans profession" iliştirir. Üstad, o anları "kan beynime sıçramıştı" diye yad eder; anılarında.

Yazarlığın -ekonomik manada- "başlı başına" bir meslek dalı olarak kabul görüp görmeyeceği, ayrı bir yazının konusu. Ve ne derece bağımsız kalabildikleri...

SORUM ŞU;

Olayı tamamen farazi düşün lütfen; olmaz olmaz deme. Mantığını portmantoya as :)

Fabrikalar zinciri sahibi, zengin bir adamsın. Biricik ve eğitimli kızın, günün birinde Father of the Bride'deki Elizabeth Taylor gibi karşına dikiliyor ve evlenmek istediğini söylüyor. Sevdiği kişi de o mesleksiz takımından ve züğürt... Fakat tıpkı Sait Faik gibi insan sevgisiyle mücehhez, son derece temiz kalpli, dürüst bir genç. Fizik de Clark Gable hani.

Ne düşünürsün efendi? :)

• Ne münasebet! Haddine mi düşmüş benim kızımla evlenmek. Davul bile dengi dengine.
    A seç
  • Kızımı son derece bilinçli yetiştirdim ve alacağı kararlara saygılıyım. Eminim ki yanlış bir insanı seçmez.
    B seç
  • İlk aşamada rengimi belli etmem. Genci bir süre takip altına alırım.
    C seç
  • Evliliğe onay veririm. Zira fabrikaya masrafsız ve sorun çıkartmayacak bir köle lazım.
    D seç
  • Diğer (lütfen belirtiniz)
    E seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
77

En İyi Erkek Görüşü

• alsın tepe tepe kullansın

aşkın önüne geçilmez

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• B: Kızımı son derece bilinçli yetiştirdim ve alacağı kararlara saygılıyım. Eminim ki yanlış bir insanı seçmez.

0|1
    0|0
  • veririm ya ben zengnm zaten para bol sevdiği adamla rhatça yaşasın.

0|1
    0|0
  • Madem o kadar param fabrikalarım var veririm ee kızımı da aç bırakcak değilim her türlü destek olurum :D

0|1
    0|0
  • Istedigiyle evlensin insanligi oldugu surece

0|1
    0|0
  • Kızımın takdiri,ben saygı duyar,her daim yanında olmaya çalışırım.

0|1
    0|0
  • kız istiyosa verrik napalım

0|1
    0|0
  • : Kızımı son derece bilinçli yetiştirdim ve alacağı kararlara saygılıyım. Eminim ki yanlış bir insanı seçmez.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• ben karışmam ama vermem sanki

0|1
    0|0
  • Adamı takibe alırım sonra veririm

0|1
    0|0
  • Benim kızım tamamen cimri ve paragöz olacak. O yüzden öyle birini hayatta seçmez. Ha Paris Hilton gibi gönül eğlendirir o da beni hem psikolojik hem de prestij manasında s.kertir. Orası ayrı.

0|1
    0|0
  • B: Kızımı son derece bilinçli yetiştirdim ve alacağı kararlara saygılıyım. Eminim ki yanlış bir insanı seçmez...

0|1
    0|0
  • Biricik kızım sevmişse sorun olmaz benim için.

0|1
    0|0
  • Yazar efendiyi işe alırdım iyi bir maaşla, kızımı da verirdim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...