Doğru yapmış oldum?

Dün spor yaptım şimdi her yerim ağrıyor sporu doğru yaptığım anlamına mı gelir yoksa ağrı olmamalı mıydı?

0|0
2|17

Erkekler Ne Diyor 17

• Bende 4 gündür başladım böyle elimi karnımda gezdiriyorum karın kaslarının düz çizgisine geliyor elim baya güzel bir his sjsjsj yanlış anlama normal bir şey ilk 2 gün ğst üste spor yapki metobolizma hızlansın sonra 1 günde bir yap birde ağırlık kaldırma kardio yap ilk 1 ay sonra kardiyoyla ağırlık istersen birde youtubeye yaz genç ve fit en iyi kardio diye işine yarat şeyler bulursun tağlı şekerli yeme karbonhidrat az tüket başarılarrr

1|0
    0|0
    • 6gün

Bugün yapabilir miyim bilmiyorum kolumu kaldıracak halim yok hhkfk

• 6gün

Ben de kambur duruyordum 😭 sonra o akşam tekrar düzenli sporumu yaptım ve şu an ağrım yok sende dediklerimi yaparsan kendine bir hedef belirlersen o hedefe gitmek içinde kendine göre sebeb belirler isen başarırsın

• Ağrı vücudun alarm sistemidir. Kaldıramayacağın bir acıysa üstüne gitmemende fayda var.
    Bu konu çok geniş. Spor yaparken kendini zorlamazsan ilerleyemezsin ama bu doku yırtılması, eklem dönmeleri vb. Durumlarla karıştırmayın. Spor bilinçli yapılmazsa kronik rahatsızlıklar olur.

0|0
    0|0
  • normal

0|0
    0|0
  • Ağrıyıp ağrımaması doğru yaptığın anlamına gelmez hareketi yanlış yapıp kemik ağrısıda çekebilirsin ya da doğru yapıp kas ağrısıda çekebilirsin yeni başladıysan ağrı normal uzun zamandır spor yapıyorsan pek normal değil

0|0
    0|0
  • Olmalı doğru yaptığın anlamına geliyor

0|0
    0|0
  • ısınma hareketlerini yeterince iyi yapmadigin için ve spordan sonrada gerdirme hareketleriyle bitirmedigin için ağrı olur tecrubesizlik ağrısı yani

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Ne kadar iyi yaparsan yap ya da ne kadar faydalı faydasız yaparsan yap uzun süre sonra ilk defa yapıyorsan ağrı çok normal. Haliyle birden vücut kasları rutinin 100 misli fazla çalışıyor birakta ağrısın yani.

0|0
    0|0
  • normaldir tabi ki

0|0
    0|0
  • çok asırıya kaçmışsındır zamanla düzelir merak etme

0|0
    0|0
  • evet doğru yaptın

0|0
    0|0
  • Orası belli olmaz