Gezi olaylarının toplam zararı 140 Milyon TL olarak açıklandı !?

evet ortalık yatışınca bilanço çıktı ortaya.görüldüğü gibi korkunç bir rakam var ortada.ne düşünüyorsunuz bu zararla ilgili?siyasi kimliğinizi bir kenara bırakıp yorum yapın.

• Yazık günah
    25% (4)35% (7)31% (11)Oy Ver
  • Umursamıyorum.benmi ödüyorum sanki banane
    6% (1)0% (0)3% (1)Oy Ver
  • Az bile..anarşistlik kanımda var.yarında olsa gene yıkarım ortalığı
    25% (4)20% (4)22% (8)Oy Ver
  • Benim bir alakam yok.yakıp yıkanlar bulunsun ödesinler
    12% (2)10% (2)11% (4)Oy Ver
  • Hüloooğğğğ :D
    32% (5)35% (7)33% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
saygısızlık yapmadan yorum yapan herkese teşekkür.

0|0
19|23

En İyi Kız Görüşü

• bilinçsizliğin bilançosu bu.

1|3
    5|5
    • vefat edenlerin hayatları kendilerinin yüzünden gittiğinin farkına varacak kadar bile ekıl yok bunlarda...

• Kendileri yüzünden mi ? İnsanlar pekala kendi haklarını arayabilirler akp senin gibilerinin hakkını savunabilir ama beni temsil etmiyo boyun mu eğeceğiz ? Başbakan halkının sesini dinleyecek halkıyla konuşacak.Orantısız gücü kullanan kim ? halk mı polis mi ? Gözünüz ne kadar da kapalı yaa

• al benden de o kadar +

Kızlar Ne Diyor 18

• Bu paraya mitinglere giden otobusler, dagitilan handoutlar, asilan pankartlar, megafonla duyuru yapmak icin dolanan araclar, atilan mesajlar, arabasiyla gelenlere odedikleri benzin parasi, dagitilan bayraklar, flamalar da dahil miymis?

Peki ya gelecekteki etkisi belli olmayan soludugumuz biber gazi? Sikilan sular? Gelecekteki hastane masraflarimizi da karsilacaklar miymis?

Daha cok ceremesini cekecek o sozlerinin. O nefret soylemlerinin.

Bunun daha avrupa insan haklari mahkemesi var. Cok tazminat odeyecek daha coook.

Cok sevdigi yahudiler de kurtaramaz artik onu.

5|3
    3|1
  • Herseyin bir bedeli vardir. Sen parayi dusunursun bense olen ve yaralanan canlari ey vicdansiz(lar)

8|2
    1|2
  • Eh polisleri atatürk bulvarındaki bankaların camları kırmaya iten devlet, tomalarla kapsüllerle trafik lambalarını dükkan camlarını kıran çatlatan devlet, en başta barış içinde başlayan bir direnişte orantısız güç kullanıp üzerimize üzerimize milyonlarca biber gazı o kadar tazyikli su sıktıran da devlet. Bizden aldığı parayla bize eziyet eden devlet yani. Şimdi devlet düşünsün. Ben 4 tane hayatını kaybeden insan varken, Ethem polis kurşunundan ölmüşken maddiyatı düşünemeyeceğim.

2|3
    1|2
  • insanlar öldü millet benim vergimle mi ödenecek derdinde. vergi manyaklari polisini esir alan, bayragi indirip kendi bayragini takan, benim klimam buzdolabim niye yok diye polisi taslayan suriyeli multeciler kimin vergileriyle besleniyor?

3|3
    1|0
  • o 140 milyonun zaten yarısı biber gazına falan gitmiştir

içine polisin kırdığı camlar çerçeveler falanda eklenirse çoğu zaten devletin .

tayyip milyar dolarlar harcayıp nükleer santral yaptırmayı planlıyor türkiye gibi güneş alan bir ülkede gereksizdir ama bunları kimse görmüyor , devlet kendi istedi kendi kaybetti şimdi zararı açıklayıpta milleti gaza getirmenin alemi yok .

3|1
    0|2
  • yazık

4|3
    0|1
  • yazıh günah diyorum ne diyim..

2|6
    4|1
  • Giden paranın taaa ... neyse ağzımı bozamam...Ethem,Abdullah,Mehmet ölümsüzdür...!

6|2
    2|4
    • Cebinden girmiyor para değil mi.

• ayrıca iki torba çöp topladınız diye temizledik demeyin.toplayıp meydana bırakmışsınız onu da yine belediye çöpçüleri aldı. geri kalanıda belediyeler topladı.nette eylem sonrası kareler dolanıyordu.denk gelirsen bakabilirsin.

• satılan ne acaba ? Telekom mu ? kiralandı ve herkes daha ucuza konuşuyor.borcumuz bitti.bu ülkeyi bu hale akp değil öncesindekiler getirdi bunu da unutmayın.

• Sevgili Başbakanımız Gurur Duysun !

7|1
    3|5
  • biri de çıkıp demiyor ki aga önce ölenlerden bahsetmeliyiz

3|2
    1|1
    • aga oyuna gelenlerden bahsetsek... sloganı uluslararası reklam ajansları üretti, siz de sakız gibi çiğnediniz.. MLKP ve yasadışı sol gruplar polisi tahrik edip meydandan sıvıştı gaz yemekte size düştü... Gaz yediniz gaza geldiniz. Öldürmek istediniz ölenleriniz oldu... Sarısülük'ün abisi acaba hastaneye gidip hastane çalışanlarına neler dedi? Bunları duysaydınız oyunu anlardınız ama anlamak gibi de bir niyetiniz hiç olmadı o ayrı...

• Türkiye de 75 milyon insan var %50si evinde %50si sokakta yıkıp döktü deniyo ki bana kalırsa yıkıp döken devlet ama neyse bu yıkıp döken yuzde ellilik kısıma biz 35 milyon insan desek ve herkes 5tl atsa durumu olmayan vermese falan 150 milyon falan toplanıyo hasarı giderir bide üstüne ağaç falan dikerizz bence güzel olurr :))

5|1
    1|2
    • Cansın kardeşim +

• İşte yanlış bir bilgi daha; %50'si sokakta dtyorsun, yok böyle bir şey;

Memleketi kategorize etmişler hangisi AK Partili hangisi Bok Partili diye.

MHP'li İskilipli bilmem neli olan adamlar AK Partili olmadığı halde bu olayları tasvip etmiyor ..

Orada dökülen adamlar TR nüfusunun %1'i bile değil

• Ben kimseyi sınıflandırmam ayrıca sınıfa ayıran ben değilim baştakiler

• başbakan ne düşünüyor acaba bu durumdan..

gerçi umrunda değildir halk vergi veriyor nasıl olsa kapatılır o açık

2|0
    0|3
  • tüm derdimiz para olsaydı başbakan 2 tarafı karşı karşıya getirmek için uğraşmazdı. demek ki mesele para değil

2|0
    0|0
  • Hayır 4 ölü binlerce yaralı onlarca gözünü kaybeden vatandaş olacaktı...

4|1
    1|1
  • Bunlar aslında bir nevi kazanç ne de olsa biber gazı da tomalarda devlettekileri zengin ediyor malum kendileri ithal ettiklerinden

Peki yaralananlar ölenler bunlardan neden bahsedilmiyor

2|2
    0|0
  • O para geri yerine gelir de

GİDENLER DÖNMÜYOR GERİ . . .

3|3
    0|2
  • Saglik daha onemli tabi saglikli çikabilen varsa bu eylemden. Neyse Turkiye yandi desene turistlerde gelmeye korkar artik Turkiye'ye, hadi bakalim Erdogan ayikla pirincin tasini.

1|1
    0|0
  • Giden 4 canın telafisi yok ama nasıl olacak?

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• 140 milyon tl ye gelene kadar,

hükümetin saçmasapan yaptığı harcamalar, yurtdışına hibe edilen paralar, özelleştirme adına yabancı firmalara 3 kuruşa peşkeş çekilen fabrikalar. Yani 140 milyon tl yüksek bir rakam değil, her şeyi parayla değerlendirmek te saçmalık. Para gitmesin diye herkese domalan zihniyeti ben de s*kerim arkadaş. Neyim eksik.

4|0
    0|1
  • o 140 milyon tl geri gelir telafi edilirde öldürülen 4 kişi onlar geri gelebilir mi onun telafisi var mı ?

6|0
    0|2
  • atılan gaz bombaları ve sıkılan sularda dahilmi ?

birde hangi para kaybedilencanların bedelini ödeyebilir ?

3|0
    1|3
  • Boşbakanın suçu halka kafa tutuyor apti kendini bişey sanıyor

4|0
    0|2
  • Halktan çaldıklarını halk geri aldı.Daha bitmedi henüz ..

6|1
    0|1
    • he gözüm he. ben hem ulusalcıyım hemde emperyalistim.

• Ahahaaha son yoruma yarildim.

• Polis kurşunuyla ölen insanlar? Gaz bombalarıyla, plastik mermilerle yaralanan insanlar?

İşte böyle sizin gibi yalakaları da kapitalizmin kölesi ederler para konuşursunuz.

3|1
    0|1
    • sınırları aşmadan yorum yap adamı ayar etme.

oturup senin gibi geri kafalıyada bişey anlatıcak değilim.bizim ölüye saygımız var merak etme.

ama sizinle farkımız biz olayların bitmesinden yanayken siz daha çok ölü gelsin daha çok bağıralım diye bekleyen zihniyetsiniz.

• İkiniz de uzayın cevabımın altından! Tartışacak başka yer mi kalmadı amk.

• Demagoji yaptın yaaa... Kocaman alkışları kaptın... Size figüranlık verdiler, Tayyipe küfür edebilmek için atladınız... Suriye'ye niye karışıyoruz diyenler, Amerika ve AB Türkiyeye karışsın diye el pençe durdular... Şimdi siz Türk'sünüz değil mi? Uşakların Türklükle ilgisi olamaz

• o kadar atıp tutuyodu ekonomimiz çok iyi gelişti diye zaten ğöt amca ( rte ) açıklama yaptı bu zarar türkiye ekonomisini etkilemez diye bunuda teyet geçecekmiş o zaman takılması gereken bir s*k yok

3|0
    0|1
  • bir de kazandırdıklarına bakalım

1|0
    1|0
    • senden dinleyelim onları.

• ülkede hala milli bilincin olduğunu gören yöneticiler biraz olsun at koşturmak,çalmak,çırpmak yerine faydalı işler yapacak

• Yazıklar olsun orayı o halde getirene... Kimin cebinden çıkacağını düşünerek orayı yıkıp yaktılar ?

Bindiğim otobüs durağını parçalayan ve yağmurda ıslanmama neden olan insana ben saygıyla bakmam.. Bunlar devletin olanakları ve faydalarıdır ve de zarar verilemez... Ve o olaylara "Bu eylemdi" diyen arkadaşlara da düşünürken birazda vicdanlarını yoklamalarını tavsiye ederim

1|1
    4|0
  • kanka bu zararlar ailemizde n çıkacak ona acıyorum :S basacaklar vergiyi

1|2
    0|0
  • tayyip kendi kendini skiyor

5|0
    3|4
  • olayları çıkaran devletin kendisidir. oturma eylemi yapan insanların çadırlarını alıp yakmak üstlerine su biber gazı sıkmak joplamak gibi eylemler yapılmışsa bir karşılığı olacaktır. bunu yüz kere söyledim devlet insan düzenini sağlamak ve insanların faydası için kurulmuş bir ortaklaşmadır insana zarar vermeye başlamışsa taş da atılır molotof da atılır...

bir de sitede bir arnavut arkadaşımız var. tamam dedesi falan bulunduğu ülkede baskı görmüştür sığdırmamışlardır buyursun gelsin bu ülkede yaşasın herkese yer var da ordan gelip bu ülkenin yerlisi olan ermeni-kürt halklarına aklı sıra vatanseverlik taslamak biraz beyin hacminin küçük olduğunu gösteriyor...

1|0
    1|1
  • sinir olduğum bir taraf ta bu zararı bütün türk halkının ödeyecek olmasıdır.

3|1
    2|0
  • napak inanak mı

0|0
    0|2
  • Merak etmeyin. Hepsi teker teker tespit ediliyor. Devlet hiç bir zararı karşılamayacak. Zararın hepsini o gösteriye katılanlar karşılayacaktır..

Ehh koyun milletimiz uyanacaksınız ama etiniz, deriniz kimin elinde o zaman ah vah edeceksiniz.

Benim vergimden o zarar karşılanacaksa hakkımı helal etmiyorum.! Zehir zıkkım olsun.!

0|1
    0|0
  • yazık günah ya ne kadar da kolay oyuna geliyosunuz oturduğum yerden acıyarark izliyorum ama şunu da bilsinlerki bu zararı yapanlara olmsına sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum!

2|1
    1|0
  • Genel bir düşünceyle; devletin şu ana kadar kendi vatandaşına verdiği maddi ve manevi zararının parasal bir karşılığı hesaplanabilir mi ?

0|0
    0|0
  • yakıp yıkanlar ödesin vatanını savaş alanına çevirip vatan severim diyenlerin kanından şüphe ederim...

1|2
    3|3
    • artıladım.kendi yaptıkları için bile devlete laf suçluyorlar.

• Helaal paşama +1000000000000

• Taksimi gidip gördün mü sen ? :) Git orayı gör ondan sonra konuş.Kazlıçeşme mitingineden sonraki haline bak bird geziparkının haline. Geziparkında hergün temizlik yapılıyodu.

• sorumlusunu bulun bana

skip atacam

1|0
    0|0
  • zaten orası baştan yıkılıp yapılacaktı mllet ağzıyla yıktı sorunyok :D

1|1
    3|0
  • Giden canlar geri gelmeyecekmiş... Yakıp yıkanlar bir de ajitasyonun en adisine başvuruyorlar... Canlar gitti de o canlar diye gitti diye sormak lazım. Siz ülkede iç savaş çıkarmaya çalışacaksınız biz de ölenler için ah edecek değiliz... Kimse vicdan insanlık falan demesin... Vicdanı olan insanlığı olan bu şekilde eylem yapmaz.. Milletvekili Tayyip'e küfür edin diye para verecek, biz de bu eylemin ağaç için yapıldığına ikna olacağız. Daha neler çıkacak neler... Saftınız ama kullanılmayacaktınız. Gezi parkı eylemcileri iyiniyetli gençlerdi amaçları da ilk başta iyiydi, ama bakın gerçek şu, aranıza karışan bir avuç provakatörün oyununa geldiniz. İlk başta evet demiştim ama Akaretlerde o barikat kurma rezaletini gördükten sonra düşüncem değişti. kaldırım taşlarını sökerek ne barikatı kurdunuz hangi devlete isyan ettiniz. Arkadaş ben devletime isyan etmem onu eleştiririm ama gidip de bir Alman vekilin sözüyle gaza gelip Taksim'e çıkıp devlete saldırmam... Mesele bu

1|0
    1|1
  • "Gezi olaylarının toplam zararı 140 Milyon TL olarak açıklandı !?"

%50 o, %50 biz olsak... 140 milyon TL / 2 = 70 milyon TL

100 TL atayim, sussunlar.

1|0
    1|2
  • Bence hükümet tarafından üstüne onun bir 50 milyon Tl kadar da ülkenin diğer giderleri eklendi ve 20 milyon en az gaz bombaları tuttu...

3|1
    0|1
Yükleniyor...