Yeni bir polemik (bayan-kadın ikilemi)

Merhaba KS üyeleri sizlere son zamanlarda ortaya çıkan bu "bayan" kelimesinin bir hakaret olarak görülme ve yerine "kadın" kullanılması sürecini siz nasıl yorumluyorsunuz. Bence çok saçma. Yani öyle böyle değil. Geçen gün çantasından kart çıkarırken kimlik düşüren bir kadının arkasından kimliği yerden aldıktan sonra bağırıyım dedim olmadı. bir düşündüm ne diyim diye önce "hanımefendi" diye bağırdım ama kelime uzun olunca vurgu yapmak ve ses seviyesini korumak zorlandı ve duyuramadım sesimi bir kaç sefer denedikten sonra var gücümle "kadın duuuuuur" diye bağırıdım. Tüm AVM dönüp bana baktı sanırım. Kadınada durumu izah edicem diye ayar oldum. Yani germeyin lan bizi ne anlamı var aynı bokun laciverti işte. Allaallah...

Güncellemeler:
Yani mesela bundan sonra wc lerde

Bay-Bayan yerine

Bay-Kadın yada

Bay-Hanımefendi or han'fendi mi yazacak o zaman

Bey'fendi-Han'fendi yazsın oda komik ya :D

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Matmazel

Lady

Your Highness

Madam

Miss

bunlarida kullanabilirsin. Ayrica bunlar gevsemene yardimci olur fazla gerilmezsin :D

0|1
    0|1
    • yanlış anlamada bunları Türkiyede mi diyecek matmazel ile madamı acıklayaydın iyidi

• Hahaha :) Güldüm... :D Bencede rahatlatıcı olurlar tesekkur ederim :)

Kızlar Ne Diyor 5

• hanfendi deseydin daha kısa olurdu:)

0|1
    1|0
    • Yok oda olmuyo 2 hece olucak ki vurgulayabil. :D Ama kadının yüz ifadesini görmeliydiniz. Korktu :D

• bayan kadın de iş çözülsün

0|1
    1|0
  • bay yerinede adam yazılsın nasıl olur."adamm dur" die bağırmak nasıl peki :) bayan daha kibar ve anlayışlı bir kelime.toplum içinde daha hoş karşılanır buna engel olamazsın

0|0
    0|0
    • Yok olmak istemiyorum zaten. Bende bayan'ın kullanılması taraftarıyım. Sadece boyle bir polamik olmasını sacma buldum. niye bu kadar takıldıgını bu konuya merak ettim. Acaba bayan'ın neresihakaret iceriyor merak ettim. Ama anladıgım kadarıyla kimse bilmiyor :D

• Ya o zaman bunu çıkaranlar harbi işşiz ya !... Ortak karar "bayan" kelimesinden kimsenin rahatsız olmaması sanırım. Rahatladım :D

• iyi baklım :)

• bayan ve kız kelimelerinden ben de hiç hoşlanmıyorum.dahası kadın kelimesini farklı şekilde algılayanları da gülüp geçiyorum.

0|0
    1|0
    • Hah o zaman sunu soriyim sana, "bayan" kelimesinden neden hoşlanmıyorsun ? :)

• çok bayıyor:D

• Haha :) Bak o yanını düşünmemiştim :D Sağol :D

• kabalık etmişsin

0|1
    0|1
    • Bencede "Bayan" ne güzeldi. Sizi rahatsız ediyomu bu kelime ?

• Yok işte kararsız kaldım ben. Şimdi hakaret etmiş olurmuyum yoksa olmazmıyım derken hakaretin kralını ettim :D

• neyse boşver artık,bayan kelimesini kullanabilirsin ama o hem kısa hem kibar

geçmiş gitmiş takma :D

Erkekler Ne Diyor 10

• en güzeli bağyan

0|1
    0|0
    • Ben onun için bu hale geldi diye düşümüyodum :D

• pazarcıların hanım abla demesi kadın durdan daha kibardır keske onu deseydin bide hanımefendinin hanfendi anfendi hanfindi şeklinde turemeleri mevcut ne demek istedigimi ilerde anlarsın ayrıca bayan kelimesini kullandıgımda kadınların hiç biri bana kabasın dememişti yenimi cıktı bu kural bende mi vazgecmeliyim bende takma kadın deme ama

0|0
    0|0
    • Bunu iş çıkışı aç karnına ve 50 metre koştuktan sonra hala bakmıyan bir bayanın ardından sıcak ve hareketten terlemişken aynı istikrarını sürdürürsen takdir ederim. Evet yeni guncel bir mevzu bazı kadın kuruluşların ortak çalışması sonucu yayınladıkları bişey. Bayan kaba ve hakaret içerikli bir kelime imiş kadın demek daha dogruymuş (!)

• Yok ben yukardaki arkadaşa katıldım. matmazel diye bağırcam Misss'e kadar. Olmadı Mişşşş şşşş şşş aloo diye devam ederim :D

• eskiden diyorlardı hanımefendi,

şimdilerde diyorlar "bayan",

dayanabilrsen "dayan"..

zaman çok değişti çoooook:P

1|1
    0|0
  • Erkek duuur gibi olmuş.

1|0
    0|0
  • Ben hanfendi kullanırım genelde

1|0
    0|0
  • Uzak mesafe olursa sallamam ama yakından "Bakar mısınız?" gibi seslenirim.

1|0
    0|0
  • Huooop deseydin

0|0
    0|0
    • ŞŞşşşşşşt bile dedim ya...

• Bu ne abi Barbar Conan ağzı gibi Kadın ..denirmi hanımefendi diye seslenirim ben genelde ..

1|0
    0|1
    • Seslenmesine seslenirsin ama bir bağırda göriyim :D

• Kadın diye bagırdım şimdi hoca ezan okuyordu çarpılırmıyım ki :))))

• evet namaz kılan bir arkadaş selamı verir vermez hemen eksi 1 e basmış bkz.hoca espirisi :)

• Esnaflar kadın denmesini kaba buluyor bayan veya hanımefendi diyor.

1|0
    0|0
    • Bencede kadın kaba!... En azından hitap ederken...

• bencede kadın daha kibar geliyor

0|0
    0|0
    • Yok abi ya bayan daha kibar. Yani bence bayan daha guzel ama neden battıgını merak ediyorum bagzılarına

• ben beni bayan biriyle konusmak istemem şahsen ama bir kadınla konusmayı isterim

Yükleniyor...