İyi bir insan mısın hakikatten?

İyilik nedir kötülük ne değildir diye uzun uzun yazıp dimağının ırzına geçmeyeceğim, merak etme.

Esasen böyle bir meziyet ve keyfiyet düşkünlüğüm olsa da bu soru sınırları içinde herkes istisna.

İyi adam! İyi kadın! çok iyi birisi yahu!

Denilenlere soruyorum bu soruyu benim gibi müzmin kötüler konunun berisinde kalıyor.

Ne yaptınız da iyi oldunuz yahu? Nedir sizi bizden ayıran o özellik?

Bu iyilik hastalığına teşhis koymak için soruyorum.

Kamucuğumun oyucuğuna.

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• herkes iyiyim diyor çünkü değil mi? ama hep kötülük gören de aynı kişiler.ee adalet nerede?

iyi ve kötü kavramı hangi insanla karşılaştığımıza göre değişiyor.bazen çok iyi olabiliyormuşum evet.bir kanatlarım eksik falan..bazen de süpürgem olmuyor değil.

bazen de herkesi kötü sandığı aslında bana iyi geliyor.değişik bir yerden yakalıyorum.sonra gerçekten kurcaladığımda o aslında bilindiği gibi çıkmıyor.diğerine göre yani iyi olarak bildiğimiz bir insanın sonradan siyaha bürünmesine nazaran daha güzel bir kavram benim açımdan.

kısaca kesmek gerekirse , gördüklerime değil hissetiklerime göre çoğu zaman iyi biri ya da kötü biri olabiliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• iyi olduğumu düşünüyorum.kimseden düşüncemi saklamam.en azından dürstüm.

0|0
    0|0
  • hayır değilim keşke olabilsem

0|0
    0|0
  • Ciddi anlamda kötüyüm ama bunu insanların arasını bozan fesat cinsten değil bende bilmiyprum ki ben neyim

0|0
    0|0
  • Biri var çok iyisin senin gibisini görmedim diye der. Samimi gibi. Aramızdaki muhabbet din eksenli. Ters düşeriz çoğunlukla ve kendisini pek de sevmem ama ben kendime güvenmezken kadın bana inanıyor ve güveniyor garip bir şekilde. Hiçbir şeyde yapmış değilim bir nedeni yok bence.

Bir de sessiz sedasız duruyorum diye iyi kız sananlar da var aklımdan geçenleri görseler yüzüme tükürürler.

0|0
    0|0
  • insanların çıkarlarına göre değişen kavramlarla kendimi değerlendirmiyorum

0|0
    0|0
    • Evrensel değerleri baz alarak cevaplayabilirsin, ya da evrensel çıkarları konu edip cevapta vermeyebilirsin. Ne kadar demokrat oldum ben yahu!

• Senin bu düşüncen ne peki mutlak mı?

• düşüncem bu yönde evet genel kavramlara inanmam kişisel bakış açıları beni ilgilendirir herkesin düşüncesi farklı olabilir

• Olmadım olamadım olamam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bi anket koyaydın ya merak ettim kim kendini nasıl görüyor

0|0
    0|0

• çok açık sözlü olmasam iyi ama

0|0
    0|0
Yükleniyor...