Bu bacağıma çözüm bulalım?

Salı günü spor programımı biraz daha ağırlaştırdık. Kendimi biraz zorlamış olacağım ki baya her yanım ağrıyordu ama dayanılmıcak gibi değil hatta daha iyiyim ama sadece sol bacağımda çok agri var yürürken dahi canım acıyor. Sıcak suya tuttum, masaj yaptım geçmedi yarına kadar geçmesede biraz olsun gevşemesi için ne yapayım yoksa kullanamıcam.

0|1
5|19

Erkekler Ne Diyor 19

• kas liflerinin tekrar eski halıne gelebilmesi için dinlenmeye ihtiyacları vardır o nedenle gunluk aktivetilerini azalt hatta uyukunu arttır sıcak suyla duş almaya çalış ve proteinı daha fazla tuketmeye çalış.. bir kaç güne gecmesi gerek

0|0
    0|0
  • Kaslarınız ya çok ham ya da çok zorladığınız için boyle bir durum olusmuş eğer sakatlanma olmadı ise kas gevşetici hap ve kas gevsetici krem ile bu sorundan kurtula bilirsiniz ama sakatlık ise dendom yırtılması kas çekmesi gibi bir uzmana gorünmeniz lazım menüşküs falan olmasın Allah korusun

0|0
    0|0
    • 9gün

Ham degilim yeni baslamadim spora. Programimi agirlastirdik sadece birde ustune fazla agirlik yapmaya ugradinca oldu diye dusunuyorum. Hap almam zaten yok ama isin kotusu kas gevseticide yok. Alacagim ama yarina beni idare etse iyidi

• 9gün

Bende geçen gün omzumdan ayni şekilde sakatlandım biraz fazla bastı o esnada anlamadım eve gelince ağirmaya başladı doktora gittim kas gevsetici hap ve krem verip gönderdi şuanlık bir durum yok gibi ama sizinki onemli birseyde olabilir dikkat edin

• Yarın spordan önce sıcak suyla bacağını yumuşat. kaslar ilk önce gevşesin güzelce. şu an kasıldığı için hareket etmekte zorlanıyorsun. Spora başlayacağın zamanda hafif tempoyla ağrıyan bacağındaki kasları harekete geçir. Kilo verme amacıyla spor yapıyorsan ilk önce 10 dk kardiyo yap. sıkılaşma amacıyla yapıyorsan. Dediğim gibi hafif bacak hareketleriyle başla. Birden yüklenirsen sporu yarım bırakmaz zorunda kalırsın

0|0
    0|0
    • 9gün

Ikiside değil. Kas kütlemi büyütmeye calisiyorum. Başta 3 dakikalık ısınmak için koşu bandım var . Onun dışında bacağımla hafif yapabileceğim birşey yok sadece az agirlik koyabilirim.

• 9gün

Teşekkur ederim muhabbetin icin güzel oldu. Sagol tekrar :))))

• 9gün

Rica ederim ne demek :) Her zaman 😌

• ağrıyan kas iyi bir şey değildir herkes sanıyorki ağrıyınca iyi çalıştırmışım saçmalık! lee haney in dediği gibi "kası çalıştırın, yakmayın " 👍

0|0
    0|0
    • 9gün

ne kadar acı ve tahribat, o kadar gelişme ve büyüme. no pain no gain , her dilde çevirisi var bu olayın dostum

• 9gün

kas kütlesi fazla olduğu için diyet yapmaya gerek yok kilomu zor koruyorum zaten..

• 9gün

Ertesi gün agrısından bahsetmedim ben. Calisirken, calistiktan sonra o anlık agri, ertesi güne sarkmayan bir sure sonra geçen ertesi güne sarkmayan agrilardan bahsediyorum.
      Yoksa günlerce agrimasini bende normal bulmuyorum. Zaten dün yasadigim agrida olmasi gereken bir agri degildi.

• Bacak antrenmanını haftada 1 yap eğer sağlam yapıyorsan veya alt bacak üst bacak olarak haftada 2 kere yap. Ağrıması acıması çok normal ben penguen gibi yürüdüğüm, otururken ağğh diye bağırdığım günleri bilirim :D

0|0
    0|0
    • 9gün

Ağrı olması gereken birsey agri varsa gelisme vardır da cok agriyinca dinlenme o eriliyor ilk bu derecesine oldu. Normal agrilar idare ediliyor. Yarın en kötü hafif agirlik kullansam olur bence?

• 9gün

3 gün cok neyse ben yinede giderim bacaklarımı kullanmam en kötü ihtimalle. :D

• 9gün

3 haftadan sonra olan agrilarin gelismeyla alakasi yoktur asiri yuklenmeyla alakasi vardir. agri varsa gelisim var cumlesinin hic bir bilimsel karsiligi yok. agrim olmadi diye kendini zorlarsan boyle sakatlanirsin geçmiş olsun

• kas gevşeticiler var onlardan al bitane. genel olarak fitnesslerde 2 liste bacak programlarına geçildiği zaman bacaklar o tempoya ve zorlamaya alışana kadar kas gevşetici kullanmak şart oluyor.

0|0
    0|0
    • 9gün

Alayım bari. Hic bu kadar agri olmamisti. Keske alsaydim :/

• 9gün

İstanbul'da degilim :D haha

• 9gün

haa pardon:)

• Soğuk suya tut kanı alsın sıcak su kanı daha fazla toplar

0|0
    0|0
  • Kas gevşetici işe yarar :))

0|0
    0|0
    • 9gün

Alsaydim iyidi. Evde olmadigindan alternatif ariyorum yoksa hemen surerdim

• doktora gitmeni öneririm

0|0
    0|0
  • Zeytinyağı ile ov iyi gelir

0|0
    0|0
  • Yavaş olmalısın

0|0
    0|0
  • zor olacakki kas olacak

0|0
    0|0
    • 9gün

Ağrı olması normal biliyorum ama fazla agrı varsa o bölgeyi calistirmamak, dinlendirmek gerekiyormuş. Keşke daha az agirlik koysaydimda boyle olmasaydi gecmezse yarin kullanamicam bacagimi... Sinir oluyorum.

• bak şimdi kasıktan keseceksin bacağı ohh miss

0|0
    0|0
  • agrin dayanilmicam gibiyse kendini fazla zorlamissin demektir o agri geçmeden spor yapma dinlen

0|0
    0|0
  • uyku en büyük ilaçtır

0|0
    0|0
  • kas gevşetici

0|0
    0|0
    • 9gün

Keske olsaydı... -.-

• 9gün

Evet akıl edemedim daha dogrusu önemsemedim ama çok lazım şu an

• 9gün

neyse artık yarın alırsın rahata erersin :)

• sicak degil soguk uygulamaliydin not fizyoterapistim

0|0
    0|0
  • quadriceps esnetme egzersizlerine bir bak esnetme yap bacaklarını esnet

0|0
    0|0
  • bacak çalışma gününü ertele Squat ta yapma bir iki hafta

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ben-gay sür. bol proteinli gıdalar tüket. erken yat

0|0
    0|0
    • 9gün

Bu kadar agri herzaman olan bisey degil.

• 9gün

Suçluluk duygusu Pazar günü sabahı yaşanır genelde. Pazartesi günah çıkarma günüdür :)) Sen keyfi ekmiyorsun sonuçta, dinlenmen gerek

• 9gün

:D Keyfi olarakta bikac gün ektim. Eğer keyfi aksatma yapmasaydım Şu an dinlenme günü bu kadar koymayacaktı. Simdi bos yere gitmedim bak noldu. Gibi bisey oldu :D hahaha

• biraz dinlen, umarım kısa sürede geçer.

0|0
    0|0
  • Ayağını havada tut hamlaşmış kan dolaşımı olsun

0|0
    0|0
  • Kas gevşetici sür

0|0
    0|0
  • Zeytinyağı ile masaj yap ovala kesin çözüm işe yarar

0|0
    0|0
Yükleniyor...