Yaşamak mı direnmektir, direnmek mi yaşamaktır ?

hayatın özü nedir sevmek midir , sevilmek mi ; kendi sınırlarımızı kendimiz mi çiziyoruz yoksa sınırları belli bir hayatı mı yaşıyoruz ; çizilmiş sınır uçlarındaki sevgiliyi geçmek mi gerek , sevgilinin dikenli ruhuna katlanmak mı gerek . sorum şu ; sevginin yavaş yavaş yanıp kül olmasını mı bekleyeyim veya sevgiyi yakıp külleri ile yıkanmayı mı seçmeliyim , sonunun ayrılıkla biteceğini bildiğim, ruhumu bedenimden ayıracak ve ayrılığa sebep olacak platonik aşkı devam mı ettirmeliyim sizce ?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• bence git güzel bir kahvaltı yap

0|1
    0|0
    • kahvaltıdan sonra tüm bu düşüncelerimden sıyrılacak mıyım ? reklam kokan yorumlar bunlar adam yediği çikolatayla mutlu olabilecek bir hayat sürüyor ben yemediklerimle :D

• sağol kenks yarasın

• afiyet isyan başkaldırı olsun :D cidden saçmalamaya başladım ben bir kahvaltı yapayım :D gerekliymiş hakikatten

Kızlar Ne Diyor 1

• Yaşamak için direnmek.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Haytın özü kendinsin bence arkadaşım. Hayat insana sunulmuş bir armağandır ve ekstrem durumlar haricinde hayatını nasıl yaşayacğını sadece kendin belirlemelsini .Bu nedenle çeşit çeşit yaşam kesitleri yaşanıyor dünyada. Herkesin hayatı bu nednele, yaptığı seçimler sonucunda şekilleniyor. Hiçbir sevgiye bu sevgi birgün bitecek diye başlanmaz ki. Ya da birgün biteceği kesin olan bir sevgi diye düşünerek kendini o anları, yani sevgi devam ederkenki anları mutlu olmadan ya da sevgini göstermeden yaşamak ne kadar doğru olabilir ki? Her sevda bitmez ayrıca. Hem sen bir aşk için elinden geleni yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen o aşk bitiyorsa için rahat olsun demiş üstad ve bence çok doğru etmiş. Buna rağmen giden kii zaten kafasına gitmeyi koymuştur ama sen aşkını gerektiği gibi yaşamışsındır. Bu kadar karakmsar olma. Her daim katılmaya çalış hayatın büyük dolaşımına.

0|1
    0|0
  • acıda bazen zevk verr insana belkide melankoli olmadan yaşamak basit geliyor bazısına. Her duygu gibi bunada saygı duyarım ben herkez mutluluk peşind ekoşam k zorunda değil zaten. Kısaca paşa gnlün nasıl istiyorsa öyle yap. Yazından anladığım kadarıyla doğruda yapsan yanlış da kendi kararını verip sonuçlarınada mertce kendim ettim kendim buldum diyebilecek birisin...

0|1
    0|0
    • umut işkenceyi uzatıyor ;Umut baktığın dağın arkasında ne olduğunu bilmemektir. Umutsuzluk bilmek, realite ise öyle bir dağın olmamasıdır :D yani boşa kürek sallıyorum

• herşeye rağmen umutluyum :D umutsuzluğuma rağmen yorum için teşekkürler

• o zaman sorun yok kardeşim mutlu olduktan sonra platonik ürolojik antifobik hiç farketmez :D kolay gelsin :)

• SosyaList Biri Olarak Kendi Düsüncem Direnmek Yasamaktır Vazgecip Masumca Köseden İzlemekLe Yasamanın Keyfine Varılmaz Direnicen Mucadele Edicen Ve Basarıcan )) Direnmek GüzeLdir Yasamak İcin Direnmek Güzeldir Yarınlar İcin )

0|1
    0|0
  • baştan bitirip direnmek sonra özgürlük

0|1
    0|0
  • Yaşamak başlı başına DİRENMEKTİR.

0|0
    0|0
Yükleniyor...