Sizce bu araştırma sonucu ne kadar doğru?

"Yapılan bir araştırmaya göre;"Bir kadın kocasının değişeceği inancıyla evlenir ama erkek değişmez. Bir erkek karısının değişmeyeceği inancıyla evlenir ama kadın değişir. "neticesine varılıyor. Peki siz bu araştırma neticesine katılıyor musunuz?

• Evet,kesinlikle katılıyorum
    33% (3)82% (9)60% (12)Oy Ver
  • Hayır, kesinlikle katılmıyorum
    11% (1)0% (0)5% (1)Oy Ver
  • Akıl yürütemiyorum şu an / Fikrim Yok
    56% (5)18% (2)35% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
14|23

En İyi Erkek Görüşü

• Bence yanlış. Kadın da erkek te evlenince değişmeyeceği inancıyla evlenir, sonra ikisi de değişir. Erkek değiştiğini kabul eder ama kadın ısrarla kendinin aynı olduğunu kocasının öküzleştiğini iddia eder :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Her durum için geçerli değil. Arada karşılıklı aşk varsa ve bu sebeple evlenildiyse iki taraf da birbirinin değişmemesini ister mesela. Bu dediğin daha çok görücü usulü evlilklerde ya da zorlu evlendirilen kadınlarda görlüyor. Yani kadının hoşlanmaığı ve tanımadığı bir adamla evlendirilmesi kadında inşallah ileride sevebileceğim bir adam olur evlendiğim kişi düşüncesi yaratıyor. Erkek ise zaten beğenmese kadını istemezdi. Bu nednel erkekte de inlaşşah bu kadın evlendikten sonra değişmez zihniyeti dopuyor. Bence mantıklı açıklaması bu. Ama ilk başta belirttiğim gibi her durumda geçerli olan bir söz değil (Bu durumlar çoğaltılabilir.). Yani genel geçerliği yok ancak bazı durumlarda doğru olabiliyor.

2|0
    0|0
    • farklı bir bakış açısı ama çok mantıklı

• Teşekkür ederim, önemli olan farka dikkat çekmek olmalı bence. Saygılar.

• Bence tam tersi durumlar daha fazla, belki doğrudur ama araştırma nerede yapılmış, kimler üzerinden böyle bir sonuca varılmış çok önemli. Ben etrafımda tam tersini görüyorum. Bir kez kızlar daha çok takılır böyle şeylere ve o yüzden tedirgin olur, erkekler daha korkusuz girdikleri için olumsuzluklarla karşılaşma riskleri daha yüksek oluyor.

1|0
    0|0
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
  • kadın erkeğin farklı özelliklerine aşık olup sonra bunları değiştirmeye çalışan bir varlık bence...:))

1|0
    0|0
    • erkektede var durum ama :)

• bak burada sana katılmam.erkekler farklı kadınlardan korkuyorlar.pek azı korkmuyor sadece.

ne garip paradoks.asıl istenen aşk-sevgi iken sürekli bir didişme sarfiyatı yaşayan gönüller.algılar farklı,rahat batıyorr kabaca afedersin pek çoğuna.ya da kolay elde etmenin verdiği tatmin olamama duygusu.

• düşüncelerine katıldığımı ifade ediyor ve soran arkadaşımın konusunu çok işgal etmemek adına güzel düşüncelerin ve paylaşımın adına teşekkür ediyorum:)

• evlenmediğim için bilemeyeceğim:D

1|0
    0|0
  • evet katılıyorum zaten burada sorun kadınlarda

1|0
    0|0
  • kadın evlendiğinde baskıdan ve zincirlerimden kurtuldum zannederken erkek hayat aynı özgürlükte devam edecek zannediyor "A" şıkkı :)

1|0
    0|0
  • Ben kendim ile olan kısmına katılıyorum.Ama sen erkekler ile ilgili olan kısma katılıyormusun?Ben katılmıyorum.Zaten ayrılıklar ''çok değiştin sen'' kelimesi ile başlıyor...

1|0
    0|0
  • bızzat yasayarak katıldım bu projeye.. ben deneklerden bırıydım, yarısı dogru yarısı yanlış bır test, insanlar asla degısmezler

0|0
    0|0
  • Evet çok doğru. katılıtyorum.

1|0
    0|0
  • Genelleme yapmak yanlış olur.

1|0
    0|0
  • Keşkeler" ile başlayan cümleler kurmasak keşke,
    Keşke; "keşke" diyecek kadar geç olmasa zaman.

0|0
    0|0
  • Kadın herzaman fazlasını ister, erkek bir süre sonra karısına yetişemez! sorun budur!

1|0
    0|0
  • hayır yanlış ben katılmeyom

1|0
    0|0
  • erkek evlendikten sonra dişlerini fırçalamaz, çoraplarını 3 günde bir değiştirir, kokana kadar duş almaz kim demiş erkek evlenince değimez diye :)))

0|1
    0|0
  • Evlenmeyelim bence hiç :D
    Tezi çürüttüm beyler tamam dağılalım -_-

0|0
    0|0
  • her ikisi de değişir

0|0
    0|0
  • Erkek değişmez, odun kalır, kadın değişmez diye evlenilir ama enine değişir.

0|0
    0|0
  • ben evlenirsem kendimin değişeceğine inanıyorum

0|0
    0|0

1|0
    0|0
  • katılıyorum

1|0
    0|0
  • Hayır, kesinlikle katılmıyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• a şıkkı düşüncelerime tercüman olmuş.hemcinslerimin en büyük hatasıdır.sevdikleri adamları baştan aşağı değiştirmek arzusunda olmaları.halbuki bilmezler mi ağaç yaşken eğilir.sonra can çıkar huy çıkmaz.salt kişilik özellikleri değişmez ama eklenip çıkarılabilen yerler vardır her insanda.

kadınlar da değişir.çünkü pembe gözlüklerini evlendikten sonra mecbur çıkarıyorlar.

2|1
    0|0
    • can cıkar huy çıkmazz çok doğru :)

• Olabilir. İddialı değilim bu konuda. Haklı olabilirsin, erkekler farklı kadından değilde kendilerinden korkuyor olabilirler. Kendi yapamayacaklarından falan.

Bence kolay elde etme ya da tatmın olamamak değil sorun. Sorun; tarafların tüketici toplumu olarak herşeyi ve hemencecik tüketiyor olmaları. Birbirlerinide. İkinci sorun; tarafların birbirine karşı aşktan önce saygı ve sevgisi yok. Seviyorum diyor ama aslında hepsi yalan, saygı yok, empati yok, düşünme kabiliyeti zaten çok kimsede yok..;))

• Aynen efendim.. Teşekkürler ve selametle...

• fikrim yok

1|0
    0|0
  • evet kesinlikle doğru burada kastedilen, kadınlar bakımlı olur kendine dkkat eder erkeklerse bunun böyle devam edeceğini sanır ama kadın kendini salar. erkeklerinsee daha kadın ruhundan anlayan tip olarak değişmesi beklenir fakat erkekler değişmez. ama şunada değinmek gerek huylu huyundan vazgeçmez ama etrafımda tanıfığım önceden kötü huylara sahip olan kız/erkek çoğu insan isterse kendini değiştirebilir. ayrıca erkeğin değişmesine katkı sağlayan aşık olduğu kadındır

1|0
    0|0
  • C dedim ben :(

1|0
    0|0
  • birini olduğu gibi severim değişmesini beklemek saçma zaten birini sevdinmi herşeyiyle sevmelisin

1|0
    0|0
  • evlenip test edicem

1|0
    0|0
  • Bu tür konular hiç beli olmuyor bazen kadın eşine ayak uydurabilir bazen de umurunda olmaz,

erkekler çok nadir değişebilir tabi ki arkadasın da başarılı bir kadın varsa

1|0
    0|0
  • f dedim evlilere sormak lazim canim :)

1|0
    0|0

1|0
    0|0
  • ikisi de değişebilir.

1|0
    0|0
  • bunun cvbını 5465746453654344656345634216343612,324163541 sene sonra sölicem balım <3

1|0
    0|0
  • Doğru olabilir ..

Evlilik olayından önce bile oluyo bu değişiklik süreci balım

1|0
    0|0
  • Katildim
    .)

0|0
    0|0
  • C dedim

1|0