Fitness ta ağırlık arttırma zamanı?

arkadaşlar bu sporda dört ayimi tamamladım biceps ve triceps için sorum bunlarda ağırlık ne zaman arttırılmalı ve biceps curl de klasik kaç kg artış yapılmalı

0|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• bicepslerde agirlik artisi cok olmaz genelde. 10kg ciddi bir esiktir ondan yuksek yapiyosan ne mutlu. ama cok cusseli biri degilsen 15 ustu dambillar cok utopik olur bence. tricepslerde kilo artirmak daha kolaydir. agirlik artisi direkt senin gucun ve ilerleme katedip etmediginle ilgilidir. bilesik egzersizlerde yani bench press squat gibi egzersizlerde bir onceki antrenmandan 2bucuk kilo artirarak devam edebiliyorsan gelisiyorsun demektir. salonunda 1.25lik plakalar yoksa o salondan kimseye hayir gelmez. diyelim ki kiloyu artiramadin bench preste 60kgda takildin 50ye dusur yine hafta hafta 2bucuk kilo artirmayi dene. 4 5 haftada bir de deload yap yani o hafta hic bir egzersizde tek kg bile artirmadan gecir sonraki hafta artirmaya calis. her egzersizde kilo artisi yapilmaz basta dedigim gibi biceps icin kilo artisi zordur vucudunu dinle ona gore artis yap

0|0
    0|0
    • kardeşim çok güzel bir açıklama olmuş tek kol dumbell da 16 kiloyla 7 8 tekrara cikiyorum 18 le de 4 5 o güne Gore kendimi çok iyi hissettiğim bir günsr sekiz bile cikarabilirim ama salonda maalesef 1.25 lik plaka yok bulunduğum yerde de salon tek bende sanayiden yaptırmayı dusunuyorum kendime o plakalardan çünkü klasik biceps curl de olipmpik z barla 25 kiloyla 7 8 tekrar yaparken en küçük plaka 2.5 olduğundan 30 la 4 tekararda kaliyorum iki haftadır beslenmemi güzel olmasına rağmen triceps bildiğimiz cable crossta 65 kilo basıyordum dün 60 düşündüm nedenini cozemedim uyku düzenin bu ara iyi değil o kadar gün içinde yorulmama rağmen gece uyuyamiyorum sebepsizce günlük sıkıntılardan olsa gerek durumum nasıl sence ne yapmam lazım

• ben bicepslerde artacagini dusunmuyorum yani kiloyu fazla artirmaya odaklanma hele ki 2 kilo birden artirmak cok zor

• omuz için

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Agirlik artisi sana bagli yapabildiigin en fazla agirliklarla devam et

0|1
    0|0
  • 8 le 12 tekrar arası kaldırabileceğin ağırlıkları koy Ama kol küçük kas grubu fazla ağır çalışmana gerek yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...