Lütfen şu videoyu izleyin ve ne düşündüğünüzü söyleyin. Gezi Parkı eylemcileri haklı mı haksız mı?

Öncelikle duyarlı arkadaşlarımın bu videoyu her ortamda paylaşmalarını rica edeceğim. Bütün bu olaylar sırasında medya ya tamamen suskun kaldı veya olayları aktarırken hükümet lehine çarpıttı. Olayları medyadan takip eden çok kişi ise durumu ister istemez bu perspektiften algıladı, onlara kızmak çok doğru olmayabilir. Ama bakın bu videoda olup bitenlerin hızlı bir özeti verilmiş, sadece 9 dakika... Lütfen önyargılarınızı bir kenara koyup,linke tıklayarak videoyu izledikten sonra düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

link

• Gezi Parkı eylemcileri haklı, başbakan haksız.
    80% (8)50% (1)75% (9)Oy Ver
  • Gezi Parkı eylemcileri haksız, başbakan haklı.
    20% (2)50% (1)25% (3)Oy Ver
  • Fikrim yok.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Olaylari tvden goren degil, bizzat yasayan biri olarak konusuyorum.

Kafamda kask, gozumde deniz gozlugu, agzimda gaz maskesi olmadan cikiyorum sokaga. Hala insanlar teroristti, vandaldi kafasinda.

Orada olan komsular bize yardimci oluyor. Goruyorlar cunku ne oldugumuzu.

Hayir gerizekali falan miyim ben kadin halimle bu kadar korunmasiz cikip hayvan gibi zirhli adamlara saldirayim? Azicik mantik yeterli bunlari anlamak icin.

1|1
    0|0
    • Haklısın ama sabretmezsen ve inanmazsan olmaz.Bu arada sandık elbette önemli ama bir parti % 99 oy da alsa ,% 1 lik kesimin yaşam hakkıyla,onuruyla ve özgürlüğüyle oynayamaz. Demokrasi çoğunluğun dediğin olması değil,azınlıkların çoğunluğa ezdirilmemesi meselesidir.Yoksa iş bu kadar basit olsaydı biz de hayvan sürüleri gibi çoğunluk nereye bizde oraya tarzında yaşayabilirdik,ama insan düşünceleri ve yaşam tercihleri konusunda özgür kararlar verebilmeli ve yolunu çizebilmeli.

• Sabrimi, inancimi sokakta harciyorum yeterince. Duvarlara laf anlatamam. İsteyene belge, video bol. Merak etme artik biliyorlar. Farkindalar. İnanmak istediklerine inaniyorlar hepsi bu.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bizler ne ulusalcıyız, ne milliyetçi ne de cunta özlemcisi.

Barışı da istiyoruz Gezi Parkı'nı da!

Kürtlerin özgürlüğünü de istiyoruz Gezi Parkı'nı da!

Hrant Dink'i öldüren tüm devlet yapısının açığa çıkartılmasını da istiyoruz Gezi Parkı'nı da!

Anadilde eğitim de istiyoruz Gezi Parkı'nı da!

Başörtüsüne özgürlüğü de istiyoruz Gezi Parkı'nı da!

Kürdüz, Ermeniyiz, Aleviyiz, Eşcinseliz, kadınız, genciz, antikapitalistiz!

Biz özgürlük istiyoruz !

1|1
    0|0
  • Gezi Parkı eylemcileri haklı, başbakan haksız.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• adam miting yapıyor 1 milyon katılmış yine o seçilecek bu olaylarda biber gazı yiyenlerin yanına kalacak.

0|1
    1|0
    • Bilmeyenler o biber gazının ne kadar lanet bir şey olduğunu bilemez.Nefes alamıyorsunuz,gözünüzü açamıyorsunuz ve öleceğinizi düşünüyorsunuz.İnsanlar o kadar biber gazını onurlarına sahip çıkmak uğruna yedi,başka bir şey için buna dayanmak mümkün değil zaten.Gökten yağmur gibi her yere yağdı gaz bombaları,sokakları bırakın bütün bir semt gaz altında kaldı ve gazı sadece eylemciler değil,karşıt görüşlüler ve onların bebekleri,hastaları ve yaşlıları da yedi. Dediğin gibi olmayacak bence.

• bebekler ? abartma lütfen akp kazanacak sana garanti verebilrm

Yükleniyor...