Ülkücülere sorum olacak hatta siyasetten anlayanlara?

Şimdi ben MHP'liyim,ülkücüyüm yani.Ama gezi parkı olayını destekliyorum şu ülkeye zarar verme kısmını çıkartırsak tabi. Eylemlerde yine de az ülkücü var nedense.

Hatta Erdoğan'ın mitingine falan katılıyor bizimkiler.

Ülkücülerin çoğu yabancı müzik dinlemiyor,Amerika'dan nefret ediyor.Bende ise bu durumun tersi var.Amerika'nın savaş durumlarını sallayın ona bende karşıyım da geriye kalanını seviyorum.

Şimdi ben ülkücü olamaz mıyım?Bir arkadaşım öyle dedi.

Öyleyse ÖDP'li olacağım da :(

0|0
10|22

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba benim dişi kurdum;

Ülkücülüğün "sol" kısmındasın sen sanırım..

Ülkücülüğün "sağ" yanı ; Büyük Birlik Partisi

Sol yanı ; Türkiye Komünist Partisi vb.

Ortaya karışık olan da ; Milliyetçi Hareket Partisi

Sol; Dini konulardan uzak demek

Sağ: Dini konulara yakın demek,

Bazı hoşaflar; Sol'a yenilikçi, Sağ'a gelenekçi derler; bu yanlış.

Solcular dinde yenilik yaparak dini kafalarına göre uydurma telaşındalar.

Sağ ise; İslam'ın özüne ve ruhuna dokunmak istemezler.

Solcular Ezan İngilizce olsun Türkçe olsun der

Sağcılar; Ezan her daim kendi dilinde okunsun der.

Fark bu

4|1
    6|8
    • şimdi dine süper bağlı değilim ama ezan kendi dilinde okutulsun diyorum :D

• Dostum açık konuşuyorum; üzerine tüy dikmişsin :D

• Merhaba benim Sem arkadaşım.

Ülkücülük tamamen sağ ideolojidir. Sol ülkücülük olmaz. Nasyonal sosyalizm'in tamamen sağ olması gibi.

Büyük Birlik Partisi İslamcılığa ağırlık veren bir partidir. Kendilerini ülkücü olarak değil. Alperenci olarak tanıtırlar.

Sol: İnsanlar arasındaki hiyerarşi düzenine karşıdır

Sağ: İnsanlar arasındaki hiyerarşi düzenini doğal bir sonuç olarak görür.

Aradaki asıl fark budur. Ama seninde dediğin gibi din bakışı sağda daha güçlüdür.

Erkekler Ne Diyor 21

• Her zaman siyasi kalıplarda boğulmamak gerekir. Türk milleti yüce bir millettir Türk birliği sağlanmalıdır, Türk'ün Türkten başka dostu yoktur gibi kalıplara bağlysan Milliyetçisindir.

Emeğin sermayeden üstün olduğunu, fakir kesimin zengin karşısında devlet müdahalesi ile korunmasını, devletin ekonomiye ve sosyal yaşama etkin şekilde müdahalesini doğru buluyorsan ve üretim araçların bilfiil halkın elinde bulunmasını istiyorsan sosyalistsindir.

Dinin sosyal yaşamda ön planda olmasını ve kanunların dini gözeterek oluşturulmasını istiyorsan, kökten ve radikal değişimleri reddedip gelenek ve göreneklerin yaşatılmasını ve sosyal yaşamda etkisini istiyorsan muhafazakarsındır.

Ayrıca liberalizm vardır, özgürlüğün her türlüsünü savunur. Özellikle aydınlanma çağıında sivrilmiştir ve 2 şekli var. Sosyal yaşamda ve siyasal olarak liberalizm, özgürlüğün patlayıcı güç olduğunu ve gerekirse iktidar sahiplerine başkaldırışı doğru bulur. Özellikle yaşama, özgürlük, mülkiyet ve mutluluğa erişme noktasında her türlü yol mubahtır ve gerekirse iktidar sahiplerine başkaldırı sosyal yaşamda liberalizmin çekirdek noktasıdır. Birde liberalizmin ekonomi alanına etki eden noktası var ki çok farklı. Ekonomide liberalizmi savunanlar devletin ekonomiye hiç bir şekilde müdahale etmemesi gerektiğini, ekonomi dengelerini serbest piyasanın kendisinin belirleyeceğini ve rekabetin sonucunda iyi olanın halka ulaşacağını düşünür. Yalnız günümüzde bu çok zor ki çoğu ülkede liberalizm yoktur, ülkemizde de yürülükte olan ekonomiye az ve gereklilik durumlarında müdahale eden sosyal devlet anlayışı mevcut.

Yani bunlar temel görüşler birde bunların arasında görüşler vardır ve bunun üstüne eklenen ideolojiler var.

Onun için öyle karpuz seçer gibi ideoloji seçilmez, sen kendi doğruların ve yanlışlarınıı bilirsin, bunun üzerine ideolojin gelişir. Yani ben ülkücüyüm diyerek kendini o kalıbn içerisine sokmaman lazım, önce kendi fikirlerini çok netleştir.

1|0
    0|0
  • Alakası yok ; erdoğanın mitinginde bayrak açanlar deşifre oldu. Akp nin il başkanlığında çalışan personel. Dediğin gibi tüm mhp seçmenlerinin çoğu gezi parkı olaylarını destekliyor. Söylediklerini, yani yabancı müzik dinemek gibi şeylerin ülkücülükle bir alakası yok. Bende dinliyorum.

3|0
    0|0
  • Erdoğanın mitingine giden ülkücü olamaz.Olsa olsa sokak serserisi olur.Bahçeli bugün açıkladı.Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyen bir adamın yanında ülkücünün ne işi olur.bir insan hem hristiyan hem müslüman olabilir mi? buda öyle bir şey

1|0
    0|0
    • Gezi Park'ına destek verenlerde Ülkücü olamaz o zaman.Söylediğin şeyin mantığı bunu gerektiriyor.

• Sakın yanlış anlama kişisel olarak sana hiç bir şey söylemiyorum ithamda bulunmuyorum.Mesela izlediğin dizide yakın bir akraban bildiğin çatır-çutur ekran önünde rol icabı sevişiyor.Bu çok mu güzel birşey ? İnsanlık bumu yani ? Başörtüsüne yıllarca dil uzatıldı yasak konuldu, al bak adam okullarda sivil kıyafeti sırf başörtüsü de arada kaynasın kimse karşı çıkmasın diye yaptı.Ergenekon hayal diyorsun ama hepsinin kapı gibi ses kayıtları videoları belgeleri var.O kadar darbeyi karıncamı yaptı ?

• hepimizin fikirleri var.baş örtüsüne kimse karşı olmadı.her zaman bunu suistimal eden tayyipti.benim baş örtülü kardeşlerim lafı ağzından düşmüyor.benim polisim benim valim.bize gelince onlar bunu iyi bilir onlar bunu iyi yapar..başörtüsü tayyibe zimmetli değil.ülkücülerde de var solcularda da var.adam bunu malzeme ediyor.diziye gelince herkes istediğini yapabilir.yasakçı zihniyet sakat sonuçlar doğurur.

• Bahçelinin ulkuculeri gezide sokakta istememesinin sebebleri belli 1, provakator ve solcularla berbaber olmamaları icin 2, ülkeye zara gelmemesi için bu olaylara bide ülkücüler girseydi varya ülke ıçın çok daha kötü olurdu. 3, Ulkuculeri sokaktan çeken kişı zaten bahçeli neden sokaga doksunki

ülkuculerin cogu yabanci muzik dinlemiyo diyon benim tanıdığım ülkücüler var telefonlarındaki müzik yani zil sesi yabancı , amerikayı yeterince tanıyn sevmez bence adamlar bir kere emperyalist, soguk savaştad taraflar, ilk defa birinden amerikanin savaş durumunu karşıyim geri kalanini seviyom diye bişi duydumnm, zaten geri kalanıda savaşla ilgili

1|0
    0|0
    • geri kalanı derken sadece yaşam tarzları çılgın bir hayatları var ya eğlenceli ülke insanlarını seviyorum siyasetine alakalı değilim...

• Senin sakın bieiyle atismya girme hele bir solcuylaa kesin rezil olursun, abim en iyi cevap yazdığın adamın yazısına 1 kez onu en iyi seçene ikikez güldüm.banada gel seni new yorka goturcez deseler koşarak giderim bizde amerikayı seviyorum fakat icraatlarını sevmiyorum. ülkücülük sağcı olmaya yakındır tabikide , solcu ülkücülük nedir abi. Git bir mitinglerinde solcuların arasına gier solcu ülkücüyümde bağirarak söyle ordan sağ çıkarsan sol ülkücülüğe inanırım, hatta bende sol ülkücü olurm isters

• Solculukda ülküculuk yoktur, adamların ülkeleri yok ,topraklarımız dedigi yer başkasının, devlet zaten onların değil desenki bu hazir devlete yerleşcekler oda yok bu devletede zarar veriyorlar. abi bu neyin kafası neyin ülkücülüğü anlamadım.solcularda atüyom turkiyede bir federasyon olsa olabilir belki dediginiz ama oda yok, yani bunlar olmadan nasil ulkuculuk yapilacak?

• ülkücülerde senin gibi desteklese daha çok ses getirirdi ama maalesef çoğu çekildi

1|0
    0|0
  • Ülkücüler arkasında Polis veya Asker olmadan evinden dışarıya çıkamazlar. Bu eylemlerde de gördük onları. Geçmişte ülkücü olan bir çok isim şu an Akp ve türevlerinde görevli veya seçmendir. Gerçek Türk Milliyetçilerine lafım yok selam olsun onlara.

2|1
    0|0
  • Gezi parkında ki olay üzücü...Bende Ülkücüyüm bende bu olaylara üzüldüm...Ama olaylar farklı...Ülkücülerin Tayyibi desteklemesi gibi birşeyde yok yalan...Ama müzik meselesi falan saçma insan istediğini dinler...Ve ÖDP çok farklı bir kol...Ülkücülükten buraya sekeceksen bu konuda çok bilgisizsin...Takım tutmak diil bu :/

1|0
    0|0
  • Ülkücü olma yolunda ilerliyoruz diyelim 4/4lük ülkücü kendi ürettiği halkının malını kullanır içki içmez abdestli namazlı vatanına bayrağına bağlıdır.. Ülkücülük vatan millet sakarya değildir. Kafatasçılık değildir. Faşist olduğumuzu söyleyen arkadaşlar bize faşist diyerek zaten başlıca kendileri bir faşistliğe adım atıyor.

1|0
    0|0
  • ben ülkücüyüm, yabancı müzikte dinlerim türklüğü bastıracak müzikte abd yi sevmem politikası icraatları bizim kültürümüze ters olduğu için eylem konusuna gelince rahmetli Türkeşin bişr sözü var ''ülkücülerin başlattığı eylemler dışında hiçbir eyleme katılmayın'' şeklinde gezi parkında halk başlattı eylemi terörizmde girdi işin içine apo posteri açıldı vs. normal halkıda terör ettiler

1|0
    0|0
  • Atatürk mü Deniz gezmiş mi desem?Deniz gezmiş diyecek kadar hainsiniz.

Neyse bu ülkenin Adnan Menderes gibi bir başbakanı asıldı.Demokrasimize kara bir leke sürüldü ondan hic bahsetmiyorsunuz ama

Şimdi elinizde olsa Tayyip erdoğana da darbe olsun istersiniz halkın seçtiği adama...

Halk size oy vermiyor diye anca bozgunculuk yaparsınız!

0|2
    2|0
    • Arkona dediğin doğru hacı..Kürtleri sevmeyenler neden Gezi'de teröristlerle el ele polise molotof taş atıyor ? Neden Gezi'de 50-60 belkide daha fazla yabancı ajan tespit edildi ? Neden CNN, BBC, Reuters gibi yabancı medya kuruluşları bu olayları tüm dünyada şişirmeye çalıştı ? Bunlar yolsuz, yollarının ne olduklarını bilmiyorlar.Bahçeli amca her gün topluyor bunları "Ocak" denen bir yerde birşeyler sokuyor kafaya sonra bunlarda dışarı çıkınca ama bu böyle değilmiş diyip ortada kalıyorlar :)

• yok ben atatürk diyorum.

• Gezi parkı olayı ile ülkücülüğün ne hakkı var. Hem akp'nin hem de sol gruplar saflarını belli ediyor. Gücüne güç katıyor. Herkesin desteklemesi gerekn güzelim eylemi hemen siyasileştirdiler. Nasıl sözde barış sürecinde ortada kalan chpnin zararına ise gezi olayları da ortada kalan Mhp'nin zararı. siyaset böyle birşey. İdeolojilerin değişik kullanılma biçimi. Biz anlayamayız şeytan işi siyaset :))

1|0
    0|0
  • Benim anlmadığim ecevit zamanı başbakana eleştirilerde bulunan medya şimdi neyin yalakalığini yapiyor hayir nereye kdar surcek bu ölumlü dunya nan beraber mi gömulcekler hükümetle anlamadim

1|0
    0|0
  • Ülkücü olmak, sağcı olmak, solcu olmak, iyi olmak, kötü olmak hepsi niyetten ve kalpten gelen şeylerdir dostum.Sen kendine ülkücüyüm diyorsun da maalesef anlattıklarına göre "Sözde" ülkücüsün.Herkes bir yola baş koyar o yolda ilerler.

Lafım meclisten dışarı şunu söylemeden edemicem, sırf Tayyip'i sevmediği için Gezi Park'ına destek verenler, orda terörist başının resimlerini açıp polise taş molotof atanlarla aynı yola girmiş demektir.

0|1
    0|0
    • Halk TV diye bir kanal var bu kanalin başka işi mi yok gezi parkı gezi parkı hep.Bunların oyun olduğu besbellli zaten.

• İnadına Akpye vericem oyumu daha onceden parti falan tutmuyordum.Gerçi insanlar uçmuş takım titar gibi parti tutuyorlar.

• herkese göre sözde ülkücüyüm de içimde ülkücüyüm işte olsun amerikayı seven bir ben olayım :D

• Amerika sence o kadar milleti bir arada nasıl tutmayı başarabiliyor ? Bence bunu bir düşün. Ok ? O eylemlerde biat kültürüyle yetişmemiş insanlar vardır sadece. Diğerleri din için, bayrak için insan öldürür gözünü kırpmadan.

1|0
    0|0
  • Sen iyisimi siyaseti boşver türkücü ol

1|0
    0|0
  • ülkücülerin yarısının kafası en az senin kadar karışık işte. bir yandan üzülüyorum, yılların davası neden böyle oldu diye.

1|0
    0|0
  • sen bu kafayla fazla yaşamazsın :)

1|0
    0|0
  • gel biz seni esp'li yapalım

1|2
    1|5
    • Eski Solcuların Partisi

• Çukurova Üniversitesi'nin Türkoloji Enstitüsü

Ben de yerel anlayıştan bahsetmiştim :) Sağlık olsun azizim

• Tmm bir ara bakıyım ona da :)

Bu arada gözüm seni arkadaş listeme ekleyim

• Senin daha önünde uzun zaman var, oy kullanacağında düşünürsün bunu hjkljhşhkhgş :D

Seçimlere daha çok var :/

1|0
    0|0
  • Ülkücü olmanın sevdiğiniz müzik ya da milletle alakası yoktur, vatanseverlik duygusu ağır basıyorsa ülkücüyüm diyebilirsiniz

2|0
    1|0
    • ne alakası var, ülkücü olmayanın vatanseverlik duygusu zayıf mı?

• Berceste onu demek istemedim, Ülkücü insanlar vatanseverlik duygusunu din ya da özgürlükten daha üstün tutarlar

• ya bir bölemedik ülyekeyi gitti

0|0
    6|2

Kızlar Ne Diyor 10

• Hem vatanı milleti sevip,hem insanlara hoşgörülü olup, hemde dinini yaşayan ve seven bir parti görmedim ben..O yüzden ille de bir partiye ait olmam gerek diye düşünmen doğru olmayabilir.Bir grup parti ekmekle aşla ve insanların dini inancını sömürerek parti idare ediyor,bir diğeri Atayı arkaya alıp ona tutunup ama onun dindeki samimiyetini gösteremediğinden olmuyor,bir diğeri gençlerdeki deli dönemden faydalanıp onların beden gücüyle ,korku salarak halkı idare ediyor.En iyisi sagduyulu olmak.

Vicdanın en doğrusunu söyler.Sevgi ve saygının olduğu yer doğru yerdir çoğu zaman..

1|0
    0|0
  • vatanını milletini seviyorsan ne olduğun önemli değil. ver birine oy gitsin.

1|0
    0|0
  • Ülkücüyüm Mhp'liyim ama desteklemiyorum

2|0
    2|2
  • Olamazsın ülkücülük birnevi türk-islam nazizmidir türk ve müslüman olmayan herkese karşı nefret beslerler özellikle dünya ekonomisinin %37sini kaplayan amerikan kapitalizm özentiliğin varsa boş yere hiç ülkücüyüm deme bacım

1|2
    4|1
    • Neden eksiledin adfasdfasd ocağı topla da gel nasıl olsa 10 taneniz bir adam ediyo

• Tamam bu konuda yanlış cümle kullandım

TKP: Yurtsever; ırkçı millliyetçi değil

Atatürk Miliyetçiliğini savunuyor adamlar.

Hemen eksik cümle kullandım diye trıaş etmeyin ula beni :)

• turksolu.org bu sitenin yalancısıyım abicim, adamlar hem solcu hem Atatürkçü hem milliyetçi

Yani TKP'nin sitesinden gittim ulaştım buraya, ben de anlamadım bu işten birşey

• Sende gomünust kafası var gözüm .

1|1
    0|0
  • Amerika bizi parçalamaya çalışıyor sen onu seviyosun.Ayrıca gezi olaylarının başlangıcı dışında geri kalan bir çoğu sol örgütlerin oyunudur.bu nedenle Bahçeli direnişe destek vermiyor.bunların tersini düşünüyosan ülkücü müyüm diye sormaya değil biraz bilgiye ihtiyacın var.

0|0
    2|1
    • tövbeeee :D anlatamıyorum heralde siyasetine alakam yok usanın.

yaşam tarzı güzel,sanatı sporu falan.

• geri kalanından kastım yaşam tarzını seviyorum sadece çok çılgınlar:)

• bence sen ülkücü olma :)

• illaki birsey olmak zorunda misin hey Allahim ya :D

1|0
    0|0
  • sen galiba siyasetin s sinden anlamayanlara sormuşsun.

1|0
    0|0
  • mhp liysen doğru yoldasın kardeşim!

0|0
    0|0
  • bencede ödp li ol çünkü sen bişey anlamamışsın MHP li olmaktan

1|0
    1|0
    • ne alaka.

yahudileri falan dışlıyor bazı ülkücüler,yazık yani.

• sen benim cevap tan ne anladında direk bazıları Yahudileri taşlıyolar falan diyosun. sen hangi devirde yaşıyosun bilmiyorum ama ülkücüler sokatan arınalı çok oldu

Yükleniyor...