Şampiyonluklar neden 1959 yılından beri hesaplanıyor ki?

Bursaspor taraftarıyım çok futbol bilgim yok ama çok ilginç bir şey öğrendim bugün. Şampiyonluklar bütün ülkelerde 1910'lara hatta ingiltere'de 1890'lara kadar gidiyor. Bizde de tff 1923 kurulmuş. Ancak 1959 bizdeki tarih, daha sonradan 2002'de 1958 ve 57 beşiktaş'ın şampiyonluğu da sayılmış.
bunun haricinde 1907 1905 gibi asırlık takım olduğunu iddia edenlerin diğer şampiyonlukları hesaba katılmamış 😂
Bu yıllara kadar fb'nin 9, bjk'nin ise 5 gs'nin 1 şampiyonluğu sayılmıyor. Bana kalırsa birileri fb'nin farkı açmasını istememiş galiba.
bu mantıkla efsane futbolcular metin oktay ve lefter falan yok sayılmış oluyor. (Benim bildiğin daha önce oynadılar). Sizce de bu komik değil mi? 😂

0|0
0|8

Erkekler Ne Diyor 8

• Lig sampiyonu yani birinci bitiren takim eğer o sene ülkesini avrupada ülke birincisi olarak temsil ettiyse şampiyonluğu kabul ediliyor. Fakat 59 öncesi gs nin şampiyonluğu 1 değil de daha fazla olsa eminim buna da bir formül bulup sayarlardı

1|0
    0|0
  • Konu bir takımın şampiyonluklarının elinden alınması filan değil hiçbirinin sayılmaması en mantıklısı yani mantıklı olan bu İngiltere ile bir tutma farklı konular bunlar asıl konu Beşiktaş'ın 2 şampiyonluğu sonradan niye ekleniyor? Yanlış olan bu.

1|0
    0|0
  • Çünkü o zaman birileri türkiye'nin en büyük takımının fb olduğunu anlar.

1|1
    0|2
  • Çünkü o zaman Fenerbahçenin cok ezici bir üstünlüğü olur. Bu durum hem yayıncı kuruluşun hem gsnın işine gelmez. bjknınde kupa sayısı ve yıldızları artar.

1|1
    0|2
  • mantikli dusunup yorum yapan birini gormek güzel

1|0
    0|1
  • Lig ilk 1959 da kuruldu

0|1
    1|1
  • 1959 yılına kadar İstanbul ligi vardı yani sadece İstanbul takımları sonradan bütün takımları kattılar

0|1
    0|1
  • He yav he mahalle maçlarinida saysinlar bir gidin isinize

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...