İnsanın din konusunda şüpheye düşmesi nasıl önlenebilir?

Birkaç gündür her dinin internette forumlarını araştırıyorum, bütün din mensupları kendi dinlerinin mantığa uygun şekilde açıklamalarını yapıyor, günümüzde insanlar söyledi 4 cümleden 3 tanesi yalan olduğu halde insan din konusunda doğrusuna nasıl emin olabilir?

Kütüphane ve kutsal kitaplardan araştırma yap demeyin çok bişey değiştirmiyor. Kimse dinini açıklamasın ve dinimi sormasın!

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında insanın içerisinde dünyadaki delillerden bir ilahın varlığına ulaşabilmesinin yanında bir de vicdan denilen insanın içeerisinde kendisinden yüce bir varlığa inanma ihtiyacı vardır. Örneğin kimine akılalmaz gibi görünse de insanlar ineğe tapmaktadırlar. Bu da insanın bir inanma ihtiyacını göstermektedir. İnsan dinleri araştırabilir ve dinlerde belirtilen öğretileri kalbinin mihengine vurarak hangi dinin kendisine mantıklı geld,ğini belirleyebilir ama bunun için tam anlamıyla inceleme ve irdeleme yapmak lazım tabi arzularıyla değil. Selamlar...

2|0
    0|0
    • güzel cevap ama her dinde insan mantığına aykırı durumlar da var mantıklı durumlarda var, ateizm bile insana mantıklı gelebiliyor bazen, mesela öldükten sonra ne olduğu konusunda kimsenin elinde somut bir delil olmuyor, buna benzer durumlar bütün dinsel inançlarda geçerli

• çıkar amaçlı kullanandan çok gerçek anlamda ALLAH. C.C. bağlı mümin kullarda vardır...çakma hacı hocaların tek derdi islamiyeti kötülemek ve gençlerde ateistlik kavramını benimsetmek...birileri yanlış işleri yapıyor diye genelini aynı kuyuda boğmak akıl karı değil ...

• sana tavsiyem KURANI KERİMİ anlayarak oku...yanında tefsirde bulunsun...incele sorgula...araştır

Kızlar Ne Diyor 6

• aç kitapları tek tek oku.sitelere güvenme ayet ve hadisleri bile yalan yanlış yazanlar var.islamiyet içinse diyanetten hakiki bilgi edinebilirsin.

1|0
    0|0
  • Ateist ol kökten çözüm

0|1
    0|0
    • hayattan sıkılan ateistler ne yapıyor?

• bilim diyor ki : YERYÜZÜ GENİŞLEMEKTEDİR...kuranı kerim diyor ki : Ve Evren’i (Göğü) kuvvetimizle kurduk, muhakkak ki onu genişletmekteyiz. (51 : 47)

• diyeceğim o ki bilim ALLAHI inkar etmiyor...kuranı kerimde yer alan tüm ifadeler bilimle ilgilidir ...araştırmalar göstermiştir..ki ALLAH c.c. varlığına delil çok araştırmalar mevcuttur...tabi anlayana ...kavrayana ...ANLAMAK İSTEYENE ...

• şüpheye düşüren her ortamdan uzak dur... ve kuranı kerimden öğren dinini ...çoğu müslüman müslümanca davranmıyor...sana tavsiyem kuranı kerimi oku...sahabe hayatlarını oku ve dünya ahiretini yakma...çoğu inançsız insan ÖZGÜR YAŞAMA ADINA AHİRETİNİ YAKIYOR ...KANMA ONLARA KARDEŞİM..

0|0
    0|1
    • Kuranda bir Ayet geciyor. Islami aratirmayin niye. Sende aynisi yapiyorsun , arastirma diyorsun.

Bu mantikla zaten Müslümanlar dünyanin en gerikalmis toplumu.

• Neyin ne olduğunu biliyorum ailem musevi

• mantığın ve aklın hangisi üzerinde daha çok ağırlık basıyorsa ona yönel derim...basmıyorsada,zorlamanın anlamı yok zaten..

0|0
    0|0
  • İlle bir seye inanmak, bel baglamak zorunda degilsin.

0|1
    0|0
  • Huzur İslamda aç Kuran oku

1|0
    1|1
    • okudum, hristiyanforum sitesine baktıktan sonra akılcı düşününce insanın kafasında soru işaretleri oluştu

• Hristiyanlar , Müslümanlar yanlis diyecek, Müslümanlarda Hristiyanlar yanlis diyecek.

Sen bunlara bakarsan daha 100 sene sonra ayni bu noktada kalirsin.

• Ne kadar dinsiz varmış, herkes bildiği yolda ilerlesin diyecek birşey yok.

"Külli nefsin zaikatül mevt"

Erkekler Ne Diyor 3

• Ben kitaplara inanmıyorum..sadece doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri kabul ederim. diğerlerini tanımam savunduğum şeylere örnek verecek olursak eşitlik dürüstlük ve yardım etmek bunları yapmaya calısıyorum

0|1
    0|0
  • Yapcak bişey yok. Her birinde şüphe var. Görmeden inanamayacağın şeyler var. Din zaten afyon niyetine kullanılan bişey.

0|0
    0|0
  • Her Din yalan gercek budur.

1|0
    0|1
Yükleniyor...