Sizce Fenerbahçe - Galatasaray maçı gerçekten dünya derbisi mi?

Yoksa bir safsata mı?

0|1
3|21

Kızlar Ne Diyor 3

• Dünya derbisi

0|0
    0|0
  • Dünya derbisi ne ya Hahahaha

0|0
    0|0
  • Dünya derbisi falan değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Dünyanın sayılı ve seçkin derbilerinden birisidir. Türkiyenin ise en büyük derbisidir. Bunun aksını konuşmak futbol bilmemektir. Türkiye futbol endüstürüleşmesini tamamlamamış bir ülke olduğu için bu iki markasını dünyaya pazarlayamamıştır. Diger derbilerin altında ciddi bir pazarlama ve ekonomik destek bulunmaktadır. Bir şeyin dünya lansmanında çok kişi tarafndan izlenmemesinin veya çok kanal yanını yapılmamasının bu derbinin dünya derbisi olduğu gerçeğini sakat bırakan bir durum değildir. Sadece iyi pazarlama yapamıyoruz ve buderbiyi bir şölenhavasında sunamıyoruz bu sorunumuz var. Bugun Kızılyıldız-Partizan, Celtic-Rangers nasıl dünya derbisi ise Fenerbahçe - Galatasaray derbiside dünya dirbisidir. Bu destekler olmadığı halde bugun dünyada bizim dışımızdaki basın yayın ve tv kuruluşları bu iki takımın maçlarını ismen bile geçiriyorsa üstüne fazla bir şey söylemeye gerek yoktur bence, ..

0|1
    0|0
  • Dünya derbisi değildir ne zaman ki Avrupa şampiyonu olunur ne zaman ki dünya kupasında başarı alır Türkiye belki ozaman derbilerimiz dünya derbisi arasına girer. Dunya derbisi uluslar arası izlenen bir dünya derbisi olarak gecer bunun için olması gereken de dediğim basarilari yakalamasıdır. Türkkiyenin

0|1
    0|0
  • Lig maçını izlemek için bir kurulum
    Avrupa ligini izlemek için bir kurulum
    Şampiyonlar ligi için bir kurulum
    Televizyon sa özetler desen gözler kapandıktan sonra veriliyor.
    Taraftar desen yeniden alınmaya başlandı.
    Bugün olay çıkmaması mucize olur.
    Hakemi konuşmaya zaten gerek yok.
    Kadro kaliteleri desen düşük.
    Bir sürü olumsuz şey yazabilirsiniz ama bu dünya derbisi olmadığının anlamına gelmez.
    Izlenir izlenmez o Tff'nin sorunudur.

0|1
    0|0
  • Rekabet acısından dünya üstünde sayılı maçlardan biri ama bizim ligin hiç bir albenisi olmadığından bizden başka kimsenin umrunda değil.

0|1
    0|0
  • kendi ülkesinde bile yayınlanmayan bir maç dunya derbisi olamaz

0|1
    0|0
  • rakamsal olarak üst sıralarda ama dünya derbisi değil. iyide dünya derbisi olarak kabul edilen kaç derbi var?

0|1
    0|0
    • 12gün

Barca_Real ornektir bro

• 12gün

@CasanoValı kusura kalma cahiliz bu konuda biraz brooo :))) sen ne anlarsın lan futbol'dan dünyanın en büyük derbisi f. bahçe real madrid derbisi'dir var mı itirazın broooo madem aynı şehirden olmasına gerek yok aynı ülkeden neden olsun brocuk:))

• 12gün

Fenerli olduğuna sasirmadim. Ayrica dünya derbisi demek uluslar arası takip edilen maca denir. Barca Real maçını dunyanin her kesimi izler bundan dolayida dünya derbisi denir.

• Atmosfer Olarak Evet... Ama Onların Dışındaki Tüm Kriterlerde Hayır

0|2
    0|0
  • Dünya derbisi olsa bizden başka ülkelerde verir artık yayınlamıyorlar bile kendi içimizde dünya derbisi uzay derbisi diye avunuyoruz..

0|1
    0|0
  • SAFSATA

0|1
    0|0
  • Değil kardeş ben bir zevk alamıyorum izlerken. Heyecansız iki korkağın maçı oluyor hep. Ama Bjk-fb Bjk-gs maçlarını izleyin bir de bol gollü ataklı maçlar geçiyor sürekli.

0|1
    0|0
  • Her horoz Kendi Çöplüğünde Öter Ama Fener Her yerde Fener bilin. :D Nice 6-0 günlere :D

0|1
    0|0
    • 14gün

Sen Ozaman Daha Cocuktun :) Hatırlamazsın Lütfen Elinizdeki Tek Avuntuyu Kaybetmeyin. TÜRKİYE'DE Başarı Nasıl Birşey Merak Ediyorsan Galatasaray Müzesine Bekleriz Boş Laf Yapmayın.

• 14gün

Tarih O Günden İbaret Değil Onu Söylüyorum Güzel Kardeşim Hatta sizin İçin Üzülüyorum Söyleyecek Başka Başarınız Olmadığı İçin :)

• 14gün

@Yalniz_Men üzülmene gerek yok belli ki konuşmam sizi bayağı bir etkilemiş ki yorum yapma gereği duydun tartışmanın anlamı yok izlemek görmek gerek

• dunya derbisimi gulecektim gulmem bitti

0|1
    0|0
  • Safsata olduğunu savunmak safsata bence.. Dünya derbisi tabikii, dünya derbisi olması için illa her ikisinin de şampiyonlar ligi şampiyonu falan olması, inanılmaz kaliteli futbol oynaması gerekmiyor.. Rekabet, hırs, kazanma duygusu bu takımlarda ve taraftarlarında mevcut mu? Hem de fazlasıyla o zaman ben buna bakarım.. Stad yıkılıyor resmen, barca-real maçlarında çıt çıkmıyor be tiyatro seyircisi gibiler..

0|0
    0|0
    • 14gün

Oyle diyorsunda bugun olacak derbi sadece bizim ulkemizde televizyonda yayinlanacak

• 14gün

Genelde yayınlanıyor diğer ülkelerde de ve şöyle bir şey var bizim televizyonlarımızda büyük ligleri hiç saymıyorum portekiz, hollanda, belçika ligleri yayınlanıyor bunlar çok mu büyükler peki!

• Bence dünya derbisi. Daha da fazlası italya Yunan Türkiye Arjantin bu ülkelerin derbileri derbidir ateşli taraftar gerekir o derbinin büyümesi için

0|0
    0|0
  • Boş şeyler aslında olmasa daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Galatasaray

0|0
    0|0
  • dünya derbisi değil ama dünyanın en büyük derbilerinden biri.

0|0
    0|0
  • Yani pek sayılmaz. Ben Galatasaraylı olarak böyle düşünüyorum. Gerçekleri konuşmak lazım. Yabancılar bizim takımlar ancak avrupanın iyi takımlarıyla maç yaparken bize dikkat ediyolar. Haa sonucu çok kötü yaralanma, kavga felan olursa yabancı basında görülebilir ama oda futbol anlamında değil zaten olay çıktığı için.

0|2
    0|0
  • degil

0|1
    0|0
  • Nani bile dedi kimsenin umrunda olmayan maç yurt dışında

0|1
    0|0
Yükleniyor...