TÜRK FUTBOLU VE TRANSFERLER

tüm takımlarımız her sene dünya kadar para harcıyor fakat bir türlü başarı gelmiyor,burda başarı derken sürekli başarıdan bahsediyorum.transfer konusuna gelince benim hayranlıkla izlediğim takım porto dur.adamlar her sene şampiyonlar ligi ve uefa liginde minimum çeyrek finaldeler yanısıra her sene milyon eurolarca para kazanıyor!

şimdi benim soruma gelirsek neden bizim takımlarımız transferlere bu kadar para harcamak yerine,altyapıya önem verseler ve ilave olarak tüm takımlarımız her kıtaya maaşlı adamlar yerleştirse bu adamlar(buldukları yıldız futbolcular için bonus para kazansa) ve tüm ülkelerin liglerini izleyecek.hem altyapı hemde bu şekilde futbolcu bulsalar tüm takımlarımıza daha faydalı duruma gelir diye düşünüyorum.sizin düşünceleriniz nedir bu konuda?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bak sorun şu yabancı siniri kalmadığı surece hiçbir takim turk oyuncuyu avrupaya bırakmaz. Rezerv yani B takım açsalar bile ptt de oynatabiliyon en fazla, antrenorler desen ayrı bir dert iyi antrenor yok, buyk takimlar genç oyuncuları pişmedende oynatamazlar, benim şahsi fikrimi sorarsan gider parayı basar Almanyada,isanyada rezerv takım açarım altyapidaki turkleri orda egitir ord oynatirim pişincede buraya getieirim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bak arkadaş türkiyede futbolun gelişmesini mi istiyorsun o zman yabancı kuralını kaldırcaksın yabancı oyuncular gelince takımlar iyi olcak başarı gelcek hı gelelim yerliye ne olcak bakcak yabancılar ucuza alınabiliyor bana bu takımda yer yok ben daha çok çalışmalıyım diyip kendini geliştircek

1|1
    1|0
    • senin cevaplarını takip ediyorum gerçekten feci anlıyorsun futboldan ustam

• en iyi cevap yapar mısın ihityacım varda yiğidi öldür hakkını yeme:)

• torpil yok biraz bekleyelim belki cevap yazmak isteyen arkadaşlarımızvardır :) en iyi cevap için en iyisi biraz bekleyelim:))

• Bende aynı düsüncedeyim. Alt yapıya önem vermek gerek. O yıldız futbolcular da pat diye yıldız olmadılar...

0|1
    0|0
  • Türk takımları alt yapıya gereken önemi vermiyor çünkü ..

Parayı verip güya yıldız oyuncu adı altında transferler yapıyorlar işte..

0|1
    0|0
    • yapılan trasferler takıma faydalı olmak yerine sansasyonel olsun diye uğraşılıyor ve sen mi daha ünlü futbolcu getirdin benmi daha ünlü futbolcu getirdik kavgasında genelde kulup başkanları,alınan adamın faydası gözardı ediliyor!

• Ahah aynen bak fenerin ortasahasına tamm bu dediğine örnek işte..

• meireles mi?

• içime sinen transferler olmadı

0|1
    0|0
    • aynen benimde içime sine bir transfer yok şu ana dek bunu tüm takımlarımız adına söylüyorum.trabzonspor bomba trasfer olarak BATUHAN I alıyor.nasıl bir yönetim anlayışı ben anlayamadım?

• forvet hattına adam lazım drogba tam olarak beni sarmıyor

• drogba dan 100 de yüz verim alamazsın zaten bu yaştan sonra ondan yüzde 60 ve 70 perforans alsan yeterli,as oyuncu alınmalı drogbanın yerine

• torpil kaldırılsa iyi olacak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• yabancı alacaksak genç yetenekli yabancılar almalıyıyız.32-33 lük adama para saçmakla bir yere varamayız

0|1
    0|0
  • avrupada futbolcu profosyonel bunu bir is olarak goruyor bizde daha paf takima cikmadan ayaklar yerden on cm havalanir. taffarel gs oynadigi donemde idmana bisikletle gider gelirdi yerli futbolcu bakkala ferrari ile gider. yabanci siniri kesinlikle kalkmali ama bazi kriterler gelmeli yas milli takim vs. rekabet artmali alex i ulkeden kovmak yerine bir takimin alt yapisi ona ve onun gibilere emanet edilmeli. takimlarin basina eski futbolcular getirilmeli baskan sadece gostermelik olmali bayern munchen ornegi gibi. barca baskanini taniyaniniz varmi? 15 yasindaki muhammed i barca istediginde 2milyon tl para isteyen bir ulke futbolundan hicbirsey olmaz muhammed ten olmadigi gibi. o zaman gonderilseydi belki messi kadar muhammed i konusacakti dunya

0|1
    0|0
    • haklısın,sergen in bir konusmasını duymustum belediye otobüsüyle antremanlara gelip gidiyorum diye anlatıyor bjk nın de piyangosu varmıs yanılmıyorsam tempra veriyorlamıs başkanım birini de bana ayarlayın bari otobusle gelip gidiyorum tee istanbulun bir ucundan diyince vermişler buna temprayı:)) seviyorum sergeni matrak adam

• aynı fikirdeyim (rıdvan-sergen konusunda)mehmet demirkol ve altan tanrıkulunun yorumlarını çok beğenerek izliyorum objektif yorumları hep!

• mehmet demirkol adamin katiliyorum sana;)

• Gerçekçi konuşmak gerekirse alt yapı ıcın bır takımın mınımum 7 yılını vermesı gerekır taraftar 7 yıl basarısız beklermı buyuk takımlar tabı. ve bu 7 yıl sonunda husran olmayacagıda bır garantısı yok portoya gelırsek o adamlar bu duzenı yenı yenı yapmıyor. felsefelerı o

0|1
    0|0
    • altyapı için gereken zaman kaç yıldır bunu bilmiyorum ama enazından başlanmış olsa 7 yılsa şayet dediğin gibi 7 yıla hazır olmuş bir altyapın olacak ve porto gibi dışardan buldugun yeteneklerle altyapını destekleyeceksin bence

• hemen tabiki olmaz ama enazından bu iş e bir başlangıç herhangi bir takımımız başlamalı bence

• şöyle olabılır ornek beşiktaş 3 ligden ya da 2.ligden bır takımı alıp orda baslayabılır.

• alt yapıya çocuğunu sokabilmen için torpil gerekiyor malesef. bizzat şahit oldum.

avrupanın birçok ülkesinden daha büyük koskoca türkiye de nice yetenekli gençler var.

0|1
    0|0
    • torpil konusun biilmiyorum sen şahit oldum diyorsun doğru olabilir,ancak şu var yorumuna katılıyorum küçücük hollanda bizde çok yetenekli futbolcu ve tarım yapılıyor:)) ve bizden fazla geliri var bu küçücük ülkenin!mesut özil-nuri şahin -ilkay gündoğan-serdar taşçı-ömer toprak gibi örnekler var elimizde demek ki bizde antrenörler adam yetiştirmeyi bilmiyor.almanların elinde olsa bizde futbolcular parlayıp yıldız olacaklar.bizden avrupaya en üste giden futbolcu arda

• aynen öyle. bizim çocuğumuzu mesela almanya yetiştiriyor biz milli takıma almaya çalışıyoruz

• pusulası karga olanın...menejerlerin yanlış yönlendirmesi sonucu yanlış transferler yapılıyor paralar çarçur oluyor sistem çok önemli...

0|1
    0|0
  • Haklısın

0|1
    0|0
  • çoğu futbolcu buraya sadece para için geliyo

0|1
    0|0
    • maalesef ligin kalitesi belli bizim, almanya-fransa-ingiltere-ispanya gibi ülkelerin neler yaptıgını örnek alarak onların seviyesine işi taşımadıktan bize hep sadece para için gelecekler.çünkü burda oynamak sadece adamları para konusunda tatmin ediyor.cardozo 1.2 milyon alıyormus mesela benficadan ama adam yıllardır hizmet veriyor.biz adı sanı belli olmayan adama büyük takıma geldi diye bu paraları veriyoruz

• hklısınn

Yükleniyor...