Milli Takım'ın başında kimi görmek isterdiniz?

Dünümüzde Rıdvan'lar, Yıldıray'lar varken günümüzde ise Arda'lar Hakan'lar mevcut. Belki gelecek yıllarda Salih'i İrfan'ı konuşacağız. Dünya piyasasına geçmişten günümüze sayısız isim bıraktık. Ancak hiçbir zaman kendi adımızı bırakmaya yetmedi isimler. Hep ama hep başarısızlığı tattık. 3 3.'lüğümüz var. Dünya Kupası, Konfederasyon Kupası ve Avrupa Şampiyonası. Ne var ki katılamadıklarımız gözardı edilir her seferinde. Ve acaba katılmasak daha mı iyiydi diyeceğimiz oyunlar... Göz ardı edilir her seferinde. Sadece Milli Takımlar bazında da değil, kulüpler bazında da durum aynı. UEFA Kupasını kazandığımız ile övünürken, küçümseyeceğimiz, yenmemiz gerekir diyeceğimiz Sevilla son 10 yılda 5 kez kaldırdı o kupayı. Biz ise son 16'dan bahsettik bir kaç sefer bu sürede. Futbol izleyemeden.
Biz takım olma bilincine hiç sahip olamadık. Kavga etmeyi ruh sandık... Oysa Barcelona'yı Arsenal'i Dortmund'u imrenerek izledik. Başarılarında ve başarısızlıklarında, futbol oynadıkları için.

Sizce bizi takım yapabilecek antrenör kimdir?
Türkiye'nin Brian Clough'u olmaya aday kimdir?

#VatanSavunmasi

• Aykut KocamanMilli Takım'ın başında kimi görmek isterdiniz ?
    19% (8)27% (23)24% (31)Oy Ver
  • Fatih TerimMilli Takım'ın başında kimi görmek isterdiniz ?
    28% (12)12% (10)17% (22)Oy Ver
  • Hamza HamzaoğluMilli Takım'ın başında kimi görmek isterdiniz ?
    5% (2)6% (5)5% (7)Oy Ver
  • Ersun YanalMilli Takım'ın başında kimi görmek isterdiniz ?
    5% (2)5% (4)5% (6)Oy Ver
  • Şenol GüneşMilli Takım'ın başında kimi görmek isterdiniz ?
    37% (16)38% (33)38% (49)Oy Ver
  • Yabancı AntrenörMilli Takım'ın başında kimi görmek isterdiniz ?
    2% (1)7% (6)5% (7)Oy Ver
  • Benim Milli Takımım DeğilMilli Takım'ın başında kimi görmek isterdiniz ?
    4% (2)5% (5)6% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 11

• Aykut Kocaman'ın geçmesi lazım. Şenol Güneş bir dönem iyi yere getirdi ama Beşiktaştan ayrılacağını sanmıyorum. Fatih terimin ne yaptığı belli değil. Ersun yanal iyi biri ama oda Terim gibi 2 başarılı olur sonra kaybeder. Hamza H. gibi birisi Milli takım için yeterli bir hocalığı yok. Yabancı ant.. takımı tanıyana kadar yine kaybederiz. Bu yüzden Aykut hoca gelse iyi olur tabiki kadronun farkında ve gençlere ve diğer Türk futbolculara forma hakkı vermek kaydıyla Terim aynı adamlarla her kupa maçına çıkmaya çalışıyor. Yenemeyen adamlarla daha nereye kadar gidicek.

0|0
    0|0
    • 14gün

Aykut Kocaman`in ne gibi basarilari var?
      Ki kendisi 3 yilda 1 Lig, 2 Kupa getirirken, Hamza Hamzaoglu kendi de kurmadigi bir takimi Lig, Kupa ve Süper Kupa sampiyonu yapti.
      Isin daha da önemli kismi, ortaya konulan futbol.
      Bir Galatasaray`li olarak, Aykut Kocaman`li Fenerbahce cok hosuma gidiyordu, cünkü rekabet diye bir sey kalmamisti.

Ersun Yanal`a gelince, 2 mac bssarili olur sonra kaybeder demissin.. Ersun Yanal`in kariyeri boyunca buna örnek yok. Aksine gittigi her takimda atak oyunu var.
      Misal, Valencia UEFA kupasini kazaniyor, UEFA`da yenildigi tek takim Genclerbirligi. Misal Manisaspor düsme hattinda, UEFA`ya giden takimlardan daha cok gol atiyor.

Aykut gelirse basari olur mu bilmem ama futbol olmayacagi kesin..

• yerli teknik direktör olduğunda çok fazla polemik yaşanıyor. şenol güneş milli takımımızı bıraktıktan sonra, pek iyi olmadı. yabancı ama kaliteli bir teknik direktör getirilebilir. ayrıca milli takımımızı para ve prim kazanma merkezi durumundan çıkartmalıyız. milli duygular ön plana çıkarılmalı.

0|1
    0|0
    • 15gün

Milli takıma yabancı antrenör intihar olur zaten her zaman öyle oldu.

• 14gün

Yabancı teknik adamlar gelmedi mi sanıyorsun. Hatta son senelerde gelmişti hiddink miydi neydi elemanın biri ne yaptı? Hiç bir şey.
      Hamza hamzaoğlu veya Aykut Kocaman gelme ihtimali olur ama teklif yok. 2018 WC'a gidemessek yandık.

• 14gün

@My0neS Hamzaya eyvallah da Aykut gelirse yandik.

• Şimdi başında büyük sorumluluk ile duran hocaları es geçmek lazım Yanal, Güneş falan ayrılmaz kolay kolay. Aykut Kocaman, Hamza Hamzaoğlu olabilir ama Terimde 2008 ruhu yok belki kadro biraz daha ruhsuz 2008 yılına göre ama yine de kalite Çalhanoğlu var adam dünyanın 1 numaralı frikikçisi.

0|1
    0|0
    • 15gün

Kalite her zaman vardi ki.. Ama islenmedi, islenemedi.

Benim icin anket aslinda iki sikli,
      1) Ersun Yanal
      2) Senol Günes

Ki Türk Milli Takiminin en iyi oldugu yillardi bu yillar.

• 13gün

Üzüldüm açıkçası stadlarına veda ederken bile mağlubiyet aldılar.
      Hemde Antalya gibi en kötü giden takımlardan birine karşı.
      Neyse bari antalya kadro kalitesini kullanıp iyi yerlere çıkar umarım.
      Bir de Ersun Hoca yine gitmeyecek çünkü habire değişince hocalar olmuyor takım bu kafalarına dank etti Trabzon yönetiminin.

• 12gün

Ersun`u gönderirlerse sacmalik zaten.. Kac net pozisyon harcadilar be abi.
      Yazik Ersun`a..

• şenol güneş gibi adammı var dünyada :) futbolcularına namaz kıldırıp maça çıkan bir adamdı o :D

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Şenol Güneş

0|1
    0|0
  • milli takımı desteklemiyorum artık

0|0
    0|0
  • Yılmaz Vural geçsin

0|1
    0|0
  • bosverin bay ego kalmaya devam etsin millet baska hocalarin degerini anliyor neden dersen fatih terim aslinda korkak. baska bir takim calistirmaya korkuyor

0|0
    0|0
  • Hamza Hamzaoğlu tek geçerim galatasayı adam etmişti.

0|0
    0|0
  • benım milli takımım değil diyen nerenın pici merak ettim?

0|0
    0|0
    • 13gün

En son Abdülkerim Durmaz söyledi.
      Ve keza şu anki haliyle benim de milli takımım değil.

Tepeden tırnağa cemaatlere bölünmüş bir takım Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etmez.

• 12gün

Turkuaz yüz yıllardır Türkün rengidir tarıhını araştır

ülkede yaşayan azınlıkları baz alarak söyledim genelde benım mıllı takımım değil diyen azınlık çıkıyor çünkü

• 12gün

Irka girersen ben de azınlığım :D
      Da 21. Yüzyıldayız. Millet bilinci olmalı.

Herneyse iyi akşamlar

Yükleniyor...