Düşünce kapasitesi sınırlı olanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yani bir konu hakkında konuşuyorsunuz karşınızdaki sizin konuşmalarınızı algılayamıyor hep kısıtlı düşünüyor Tamam benim dediğimi doğru bulması gerekmiyor ama o sürekli sen benim dediğimi anladın mı diyor Bu insanlarla konuşurken ben çok sıkıntı çekiyorum siz neler düşünüyorsunuz bu kişiler hakkında?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• böyle insanlarla konuşmuyorum kesin çözüm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• genelde, anladım deyince tatmin olmuyorlar. onun düşüncelerini aynen benimser isen tatmin oluyorlar. Bu insanların yaptığı pisikolojik bir taktik. Kendi düşüncesinden emin, senin düşüncenin yanlış olduğundan emin ve dominant bir şekilde sana düşüncesini dikte etmeye çalışıyor. Senin düşündüğün ile ilgilenmiyor onun tek bir hedefi var. Kendi düşündüğünü senin beynine sokabilmek.

Ben genelde bu tip durumlarda, bu kişinin bana dikte etmek istediği düşünce hakkında o kişiye sorular soruyorum. Açıklaması uzun sorular. Açıklama yaparken bana dikte etmek istediği konu hakkında çok daha fazla kelimeler söylüyor.

Örnek vereyim. Kendimden vericem örneği, ben ateistim ve müslüman ateist tartışmalarında buna çok sık denk geliyorum.

Bana dikte edilmek istenilen düşünce : kuranı allah yazmıştır.

taktik neydi? ona soru yönelt... Peki madem kuranı allah yazdı, peki neden kuranda kölecilik yasaklanmadı ?

Şimdi bu kişi çok daha fazla açıklama yapmak zorunda. Hedefi bana düşüncesini dikte etmek, bunun uğruna çok şey söyleyecek. Bu sefer söylediği şeyler hakkında sorular soruyorum. Bu sefer daha çok açıklama yapması gerekiyor.

Yani gittikçe daha fazla açıklama yapma bataklığına batıyor. Ve bunu farkediyorlar ve hemen onlarda bana soru yöneltiyorlar. Fakat ben onlara yanıtlaması gereken tonlarca sorunun olduğunu hatırlatıyorum. Bu karşıdaki kişiyi yorar. Aynı zamanda kendi düşüncesinden bu kadar soru çıkması onu rahatsız edecektir ve mutlak doğru kabul ettiği düşünce beyinde daha sonradan tekrardan denetlenecektir. :)

Uzun oldu ama kısaca mantık şu, ona sürekli sorular sorarak önüne engel koy ve onu yor. İllaki pes edecektir :)

0|0
    0|0
    • mesela ben ateist değilim ama bunu sana dikte etmem herkesin düşüncesi kendine hani bunu kabullenebilmek lazım

• Ben sadece örnek verdim. Herkes senin gibi değil. Bazen beni alt etmeye çalışanlar oluyor. Çevresindekilere reklam olabilmek için. Bak işte bir ateiste nasıl cevap verdi, helal olsun, ateist tek kelime edemedi. o yüzden kafamdaki düşüncenin zıttını bana kabullendirmek adına ellerinden geldiğince baskı uyguluyorlar. Önlerine bu anlattığım şekilde engel koyunca, onlarda daha sert biçimde karşılık veriyorlar. Ama bu onları sadece yoruyor. Bence dikte etmeye çalışanlarda ego yüzünden yapıyorlar

• bence de egodan kaynaklanıyor

• hadı gorusuruz dıyıp gıderım ben gordugum zaman boyle ınsanları hıc oturmam bıle ama belkıde algılayamayan sensındır nereden emın oldunkı

0|0
    0|0
    • sadece bana değil diğer insanlarla konuşurkende aynı şekilde

• yok bir arkadaşım

• katlandıgına gore deger verdıgın bırısı oyuzden kısıtlıda dusunse yanında durman guzel onun anlayacagı dılden anlat sende nabza gore serbet vemek gıbı

• Sinirleniyorum 1-2 laf ediyorum bir süre öyle gidiyor sonra yine aynı.

0|0
    0|0
  • Sığ düşünceli kişiler. Başka söze gerek yok

0|0
    0|0
  • bu kişiler sadece kendi konuşuyor ve sende sohbete girmek isterken dinle diyerek çeşitli görgüsüzlükler yapıyor mu

0|0
    0|0
    • tam dinle dedikleri anda ağızlarına vurasım geliyor . bildiğin şeyleri anlatıp durur bunlar . kendi işlerini yapmamışlardır başkalarına diyemedikleri yüzünden senin ömrünü yerler

• Sırf bu yüzden kimseyle arkadaşlık yapmıyorum .

0|0
    0|0
  • Uyuz oluom uyuz hele islamda soyle dio ispatliom bu sefer bilimde var dio :) binlerce dansoz var :)) valla boyle kizlardan nefret ediom adriana lima olsa bir hafta dayanirim :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...