Sabah ezanında içimi titreten bir tını var. Duyduğum zamanlarda içimde garip bir ürperti oluyor. Nedendir?

Müslüman değilim ancak saygım sonsuz bazen uyurken sabah ezanını duyduğum için uyanıyorum ve böyle zamanlarda içimde garip bir korku ürperti oluyor aklıma yaşamın kısalığı ölümden sonra neler olacağı sevdiklerimin öleceği geliyor, ancak bu sadece sabah ezanını dinlerken oluyor. Neden olabilir?

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü sabah namazında meleklerin bazıları yere iner bazılarıda semaya yükselir altıncı hissin kuvetli onları hissediyosundur :)çok güzel banada olur

1|1
    0|0
    • Altıncı hisle gerçekten alakası olabilir mi?

Eğer öyleyse ondandır küçüklüğümden beri çevremdeki insanların rüyalarını görüyorum hislerim kuvvetli.

• sorarım sana buradan teşekkür ederim :)

• rica ederim beklerim herzaman :)

Erkekler Ne Diyor 13

• Ezanin öyle bir etkisi var. Bu nedenle Muhammed Müziki yasakladi cünkü genelde Müzik insanlarda böyle etki yaratabiliyor.

Eskiden bircok insanin Müslüman olmasinin nedenlerinden biriydi bu. Muhammed sonra Müziki/Sarki söylemeyi yasakladi insanlar Ezanin arkasinda bir Mucize ve büyük birsey olmadigini görmesin niye.

Bide sabahlari daha sesiz oldugu icin ezan sana daha etkili gelebilir.

Islamda Müzik yasak.

link

0|0
    0|0
  • Belki bir işaret olabilir Allah bilir bana kalırsa araştır İslam'ı deneyebilirsin. Aklımızı kullansak çok iyi olur. Hayırlı geceler

0|0
    0|1
  • Eve t o zamanlar Allah a en yakin olunan zamanlardandir bende namaz klmadigim icin cok vicdan azabi cekiyorum ama hak din muslumanliktir bence sende kendini yavastan. hazirla Allah akil fikir verms dusun ama tersi seyler dusunme kafan gereksiz yere karisir

0|0
    0|0
  • Ezan bir çağrıdır. İmanı zayıf olanlar veya İmansız olanlar ölümden daha çok korkarlar.Ürpertin bundan dolayı.İnanmayı seçip dönmemen lazım senin adına üzüldüm :(

0|0
    0|0
    • benim ölümden korkma sebebim ahiret inancımın olmaması. Ne cennete ne cehenneme inanmıyorum hayatın her alanında olduğu gibi insan yaşamının da bir döngüsü olduğunu düşünüyorum yaşarsın ölürsün senin ağırlığına ruhuna yeni bir ruh yerleşir bu döngü böyle devam eder. Düşüncem böyle olduğu için ölümden korkuyorum

• Hiçbir dine inanmıyorum ancak yanlış olmasın ateist değilim kesinlikle yaratıcıya inanıyorum. Ancak okuduğum din kitaplarında beni tatmin eden şeyler olduğu kadar rahatsız eden şeyler de oldu. Her dinden öğrendiğim mantıklı bulduğum şeyler var hoşuma giden dualarda var onların bana faydalı olması benim o düşüncelere katılmam için bir dine tamamen inanmam gerektiğini düşünmüyorum din ne kadar dogmaysa ben o kadar eleştirmeyi araştırmayı seviyorum. Bana faydalı olduğunu düşünmem yeterli, inanç bu.

• senı daha ıyı anlıyorum arkadasım kendını guzel ıfade etmıssın

• merakının üstüne git onu gidermeye çalış araştır :)

0|0
    0|0
  • beni de çok etkiler.

0|0
    0|0
  • sabah ezanı öyledir

0|0
    0|0
  • Kulun Allaha en yakın olduğu zamandır o saatler. Ondan öyle oluyor.

0|0
    0|0
  • bu bir işaret sana.bence inanmayı denemelisin.

0|0
    0|0
  • Makamı öyle uyku ölümün kardeşidir uykudan uyanmak için ölümü hatırlatır çünkü dönüş Onadır.kimin.olsa içi.titrer çünkü ruhumuzun buna ihtiyacı var kendinden yüce bir varlığa inanmak ona sığınmak başka türlü huzur bulamaz

1|1
    0|0
  • ezan bir çağrı kalk nefsini öğren

bak sana ne diyor git çeşmeye

yüzüne soğuk suyu vur bak istiyormu

nefsini yende tüm mahlukat uyanmış Rabbini zikrediyor

sen mahlukatın yeryüzünde halifesi

nefsini uyuturken mahlukat senin rızkını yiyor

islamda seher vakti...

insan hangi inanışta olursa olsun

ötekine saygı göstermeli

2|0
    0|0
    • Yazdığın şey çok hoşuma gitti :)

• teşekkür ederim

• bence allah seni islam dinine çagırıyor kuran da her insana islama girmesi için ona gönderilir belli yollarla islamı tanımaya başla en azından

0|0
    0|0
  • Sabahın sessizliği, havanın henüz yeni aydınlanıyor olması, yalnız olman, ve ezanın sesinin biraz ilahi tarz oluşundan oluyor bence.Ben çocukken korkardım sabah ezanından, kışın hiç güneş doğmamışken yorganın altına girerdim komple :P

1|0
    0|0
    • Bende de öyle oluyor korkuyorum ve yorgana yapışıyorum

• alışırsın zamanla geçiyor, bişe olmaz :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Küçüklüğümden bu yana sabah ezanına karşı içimde bir ürkeklik kaldı.

Tüm gün okunan ezanlara sempati duyuyorum da, sabah okunandan hayli korkarım.

17 Ağustos depreminin olduğu gece... Sabah ezan okunduğunda sallandığını hissettim yatağımın. Şehirde boğuk bir hava, boğuk bir ses ve boğuk bir mücadele vardı. Etraftan sesler geliyordu, korkardım.

O günden bu yana hep sabah ezanlarından korkmuşumdur. Bazen ezan duyup uyanır, gözlerimi açmaya korkarım. O gün canlanacak, tekrar yaşayacağım diye.

Neyse ya, değişik bir alameti var işte..

2|0
    1|0
  • Ortam karanlık olduğu için psikolojin bozulmuş .

1|2
    1|0
    • Olabilir özellikle tek başımayken ya da rahat olmadığım yerlerdeyken daha çok oluyor

• günün doğuşu..

gece sanki her şey ölüyor gibi değil mi?ama Allah cc un gücü her şeye yeter,karanlıktan aydınlığa çıkaran da O..bunu her gün hatırlayıp şükretmek lazım.

0|0
    0|0
  • aynısı bende de oluyo.hem ezan okunurken yatmaya devam edip namaz kılmamanın verdiği vicdan azabı,hem de ses tonlarının farkı.

0|0
    0|0
    • Bende vicdan azabı olmuyor ancak o kadar değişik bir tını varki içimde ağlama gibi garip bir his oluyor ve korkuyorum

• aynen bana da oluyo

• ne güzel böyle birşeyi hissetmen. gerçekten çok etkileyici oluyor sabah ezanları..

0|0
    0|0
  • sabah ezanı banada hep farklı gelmiştir .. huzur var sanki..

0|0
    0|0
  • çünkü uykudan uyanıyorsun (yada uyumamış oluyorsun) ama o gün doğumuyla filan birleşince ve birden gecenin sesizliğini bölünce böyle bir etki yaratıyordur. kasvet ya da huzur vs. ben genelde uzamasından şikayetçiyim

0|0
    0|0
  • Müslüman olmama rağmen benimde içim ürperiyor. Bu sabah sessiz ve çok tenha olduğu için olabilir.Ezanı okuyan kişide insan.Uykudan kalktığı içinde olabilir.

0|0
    0|0
    • Belkide ondandır çok değişik çok ilahi bir tını oluyor

Yükleniyor...