Ezan okunduğunda toparlanır mısınız, müzik acıksa kısar mısınız?

müzik dinlerken olsun televizyon izlerken olsun ya da bacak bacak üstüne atmışsanız veya yatar bir vaziyetteyseniz bu gibi durumlarda o anda ezan okunduğunda ezana saygı gösterir misiniz yani toparlanıp televizyonun sesini kısar mısınız yoksa hiç bişi olmamış gibi aynen nasılsanız öyle devammı edersiniz.?

• Tabiki saygı duyarım hemen toparlanırım ayrıca hemen müzik ya da tv acıksa kapatırım
    85% (22)71% (12)79% (34)Oy Ver
  • Saygı duymam toparlanmam aynen nasılsam öyle devam ederim
    15% (4)29% (5)21% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
30|16

En İyi Kız Görüşü

• ezan okunduğunda ezana saygı gösteririm ve toparlanırım

4|5
    1|2

Kızlar Ne Diyor 29

• Allaha'da Ezana'da saygım sonsuz.

4|9
    2|0
    • o kızın yorumları görünce zaten fıttırıyorum ne hali varsa görsün arkadaşım. salla gitsin. kendine hayrı kalmamış

• yaw karaktersızler sımdı ağır konuscam sevıyemı bozmak ıstemıyoprum hata bızde boyle gerızekalıları engellemıyoruz gelıp yazıyolar ıste sonra ugras coluk cocukla ugrasıyoz

• kısarım ezanın sesini bastırmaz.

2|1
    0|0
  • Evet; ezan okunurken, kainatta en büyük hakikat konuşurken, herkes susmalı, her şey durmalıdır. Tekbir ve şehadetlerle dolmalıdır. Bütün hamdler senalar sadece O'nadır, Tek "Bir"le beraber olmalıdır. Kur'an okuyan bile okumasını kesip ezanı dinlemelidir. Selam veren selamı vermemeli, namaza durmak isteyen dahi, namaza kalkmamalıdır. Zira ezan, selamdır. Ezan duadır. Ezan dua anıdır. Mü'min buna katılmalıdır. Ezan dikkattir, dikkat anıdır. Herkes dikkatle onu takip etmelidir...lütfen Müslüman olan herkez bunlara dikkat etsin ...

1|2
    0|0
  • Ateistim ama saygı duyarım .

mesela evde Kur'an-ı Kerim var en üstüne korum kitaplıgımın dini degerlere her zaman saygı duyulmalı inancınızla uyuşmasada saygı duymak zor degildir.

3|4
    1|0
  • Müziği kapatıyorum.

3|3
    1|2
  • bazen toparlanırım bazen toparlanmam ruh halime göre değişir

1|2
    1|1
  • hıhım:)

müzik dinlemek caiz değil o esnada ayrıca

1|6
    2|1
  • kısarım

1|2
    0|0
  • Evet böyle alıştırıldım çünkü içim rahat etmez.

2|1
    0|0
  • esmerim sence benim yorum yapmama gerek varmı:)

0|1
    0|0
  • A tabiki

0|1
    0|0
  • Tabiki saygı duyarım hemen toparlanırım ayrıca hemen müzik ya da tv acıksa kapatırım

1|1
    0|0
  • O an ne yapıyorsam yapmaya devam ederim ancak ezan sesinden rahatsız olmam bastırmak için birşey yapmam. Kendimce saygı duyuyorum :)

1|1
    1|0
  • A dedim ¯\_(ツ)_/¯

1|2
    0|0
  • cevap A

Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

1|1
    0|0
  • Tabi ki saygı duyarım. Hemen toparlanırım. Ayrıca hemen müzik ya da tv acıksa kapatırım.

0|1
    0|0
  • Evet Esmer'i'm ..

0|2
    0|0
  • evet toparlanırım tabi zaten duygulanırım ezanda.

çok acıklı okuyor imam bey:(

ama kilisedeki mumları söndürmeye bayılır bayılır bayılırımmmmmmm <3 :D

0|1
    2|1
  • Sabah okunan benden iyi küfür yiyor

Korkuyorum imamın o sesinden :/

0|4
    4|4
  • malesev ezan sesinden mahrumuz..

0|1
    0|0
    • hayır

dedem bizde olduğunda namazdan önce okur hep :)

• Cami var ama ezana izin yok..musluman olmayan bir ülkede ezan sesi anca bilgisayar

vasitasiyla duya biliriz.

• anlıyorum ..

• tabi ki de toparlanırım,müziği de kısmam kapatırım.

0|1
    0|0
  • Teksem müziği kısarım, birileri varsa kapatırım. Yalan olmasın.

0|1
    1|1
  • içten saygılıyım fiziki şeylerin önemli olduğunu düşünmüyorum, mühim olan niyet denmez mi hep.

0|1
    2|2

0|0
    0|0
  • Evde namaz kilan falan yoksa. Nasil pazar gunleri ozel bir duzenleme yapmiyorsam. Gunde bes vakit te duzenleme yapmam.

0|0
    2|3

0|0
    0|0
  • Müziği kapatırım akabinde toparlanırım.

1|1
    0|0
  • ezan namaza cagridir

neden bu kadar önemseniyor anlamis degilim

sadece namaza cagri

o ozamanlar saat olmadigi icin mecburi ezan okunmus bugun cok gereksiz

0|0
    3|2
  • Eger bu tür seylere önem veren müslüman bir arkadasım varsa yanımda tabi toparlanırım tv müzik vs kısarım kapatırım saygı duyarım ona.

1|3
    1|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Müslüman olmadığım halde toparlanırım. Oysa müslüman kültüründen gelen insanlar kendi değerlerini aşağılarken görmek trajikomik bir olay.

4|4
    0|0
  • Kesinlikle toparlanırım kardeşim, valla anamızdan babamızdan küçükken böyle görüp büüyünce de değerinin farkına varınca bu gibi şeylerde saygıyı kusur etmeyiz, Allah bozmasın :)

4|6
    2|3
  • Tv müzik veya konuşan varsa sustururum kulağımı ezana verir

aziz allah sefahat sende ya resuluah der

dinlerim ezanı sonuna kadar..

5|3
    2|0
  • tabiki saygı duyarım hemen toparlanırım ayrıca hemen müzik ya da tv acıksa kapatırım

3|1
    0|0
  • müziği kısarım. bacak bacak üstüneysem toparlanırım.

2|2
    0|1
  • Umursamıyorum. Yanımda biri varsa, adam gibi rica ederse accuk kısarım.

1|1
    4|1
  • güncellemende çok ağır konuşacağım ama seviyemi bozmam demişsin

Aman kardeş bozma sen seviyeni :)))

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Evet toplanırımda, bizim imam uzun havayla ezanı karıştırıyo sanki 15 dk sabah ezanı okumuşluğu var :A

0|1
    1|1
  • eskiden yapardım da artık pek dikkat etmiyorum :(

4|1
    3|3
  • 0|0
    2|0
  • İkisinide yaparım

1|0
    0|0

0|1
    0|0
  • Hayir. Ne yapiyorsam devam yaparim.

1|0
    4|4
  • önceden müslüman olmayanlar , Ramazan da müslüman mahallelerinde birşey yiyip içmezlermiş , çocuklarına da o şekilde öğretirlermiş ki saygılı olalım müslümanların inancına diye , şimdi bile böle başka dinlerden olup saygı duyanlar var ama malesef müslümanlardan bazıları özgürlük diye diye bu şekilde elin ecnebisinin gösterdiği saygıyı bile göstermiyo kendi inancına ve kendi dininde olanlara .. Allah hakkıyla dinimizi yaşamayı nasip etsin bize .. amin..

3|0
    0|0
  • Ezan'a saygımızı kaybetmedik çok şükür.

6|6
    1|0
Yükleniyor...